Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

SylwiaB widzę,że Ty też podobnie jak ja z poszukiwaniami. Twoja działka w cenie 50 zł/m wydaje się być dobrą ceną. U nas gmina właśnie szykuje działki na przetarg gdzie ceny zaczynają się od 48 zł/m brutto i mam nadzieję że może uda mi sie coś kupić, no chyba że ludziska powariują i będą licytować poza pułap moich możliwości :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was posiada lub zastanawial sie nad Pompa ciepla

Czy to droga i przereklamowana sprawa ? :roll:

 

Zapomnij!

Teoretycznie OK, ale w praktyce zbyt drogo, jak na polskie warunki.

Systemy zawodne, nawet te od uznanych producentów np. propan gdzieś się podział po roku użytkowania.

Potrzeba na ogół dość dużo powierzchni do zakopania rur lub kopanie głeboko.

 

Ogólnie:

zabawka dla bogatych o Greenpeace'sowym zacięciu (średni zestaw 50.000PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ta cena .

W Niemczech chwala te systemy , i nie wiadomo jak z cena gazu .

 

I jakie jest to trwale . Bo jesli jak lodowka to nie jest zle moja firmy AEG miala prawie 20 lat i dalej chodzila tylko jej blachy sie sypaly az szkoda bylo ja wywiesc

 

Niemcy mają zapewne jakieś "ulgi ekologiczne". Dla nich te 50.000 PLN to trochę inna kwota niż dla nas.

 

Dzwonił do mnie gość po roku użytkowania jakiegoś szwedzkiego systemu i poszukiwał gazu do powtórnego napełnienia układu.

Zapomnij!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bryta podsyłam informacje, które dostałam jakis cza stemu od Pawła66 - nie wiem, czy sa aktualne, ale na pewno na temat :wink: :D

 

NFOŚiGW do tej pory prowadził sprawy związane z dofinansowaniem i kredytowaniem inwestycji proekologicznych jakim było montaz pomp ciepla . Całość spraw była realizowana przez Rząd Szwecki - tzw. rekonwersja długu rządu naszego kraju a Szwecją . Z informacji które uzyskałem niedawno otrzymałem informacje że na 2005 rok również przygotowują kolejny program . Pomoc Szwedów polegała na dostawie urządzeń tj. pomp ciepła plus np. wykonanie instalacji źródła dolnego ( skąd pobieramy ciepło dla pompy ciepła ). W Szczecinie jest firma która zajmujesię projektowaniem wielkości pomp ciepła - a to bardzo ważna sprawa - gdyż przeprojektowanie lub niedobór urządzeń wpływa na zwiększone koszty eksploatacji .Podaję namiary : Witold Ościk Szczecin ul. Wołogowska 6/1 tel. 0502 540 911 e-mail : [email protected] . tel. 0...91 487 86 20 . Wnioski i formularze otrzymuje się z NFOŚiGW z Warszawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sobotnio. Dostałam od wykonawcy projekt umowy, w którym jest punkt: Inwestor pokrywa koszty pompy do podawania betonu (to zrozumiałe), wykopania fundamentu i zasypywania ścian fundamentowych. Czy to znaczy, że chce ode mnie dodatkowej zapłaty za coś, co dla mnie jest integralną częścią robót stanu surowego? Ile może kosztować praca koparki ? Jakie jeszcze koszty powinnam doliczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sobotnio. Dostałam od wykonawcy projekt umowy, w którym jest punkt: Inwestor pokrywa koszty pompy do podawania betonu (to zrozumiałe), wykopania fundamentu i zasypywania ścian fundamentowych. Czy to znaczy, że chce ode mnie dodatkowej zapłaty za coś, co dla mnie jest integralną częścią robót stanu surowego? Ile może kosztować praca koparki ? Jakie jeszcze koszty powinnam doliczyć?

 

 

co do pompy- zgodza, ale wykopywanie, zasypywanie itp prace to normalne przy stanie surowym....wiec chyba chca naciagnąc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...