Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Cześć sobotnio. Dostałam od wykonawcy projekt umowy, w którym jest punkt: Inwestor pokrywa koszty pompy do podawania betonu (to zrozumiałe), wykopania fundamentu i zasypywania ścian fundamentowych. Czy to znaczy, że chce ode mnie dodatkowej zapłaty za coś, co dla mnie jest integralną częścią robót stanu surowego? Ile może kosztować praca koparki ? Jakie jeszcze koszty powinnam doliczyć?

Witam

Wszystko zalezy jak się umówisz. Ja umówiłem się tak, że osobno płaciłem za koparke do zdjecia humusu i zasypania fundamentu, Dwie wizyty (w tym wyrównanie połowy działki i wyrwanie kilku korzeni) kosztowały mnie 380zł. Dołki na fundament kopali sami.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Delf ja licze na to ze jak zaczne budowe za 3-5 lat to moze to potanieje .

I moze sie okaze czy wogole warto ?

 

Teska to duze te choinki na osiedlu Bukowym ogladalam niecale metrowe chyba 0,8m a cena z kosmosu 150 zl :o

wiem...a tam place po 100 zł za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli chodzi o samo przyłącze to płaci zainteresowany ale tylko do tej pierwszej studzienki licząc od domu lub jeśli jej nie ma to do granicy nieruchomości pozostałe koszty

 

 

Zdaje Ci się. Poczytaj wątek:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50489&highlight=przy%B3%B1cze

 

Może i mi się zdaje jak wcześniej napisałem nie czytałem tej ustawy a tylko przytoczyłem co zostało napisane w Muratorze nr 9 więc może to redakcji się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkiem

 

uff, nareszcie troche czasu dla siebie.

 

Jak ja lubie sobotnie wieczorki.

 

Teska, sorki, ze Ci gitare zawracałam bo pewnie przeze mnie nie pojachalas po te jodly :D .

 

Jutro jade na swoja budowe. Nie bylam juz tam chyba ze 2 tygodnie.

Wlasnie sie umowilam z rodzinka na grila. Oj zjedzie mi sie troche ludzi, ale mysle, ze pogoda jeszcze jutro bedzie cacy. Szaszlyki, juz przygotowane, piwko w lodowce, wiec piknik mam nadzieje, sie uda.

 

Wam tez wszystkim zycze udanej niedzieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed fundamentami muszę robić drenaż z odprowadzeniem wody do szczelnego zbiornika (później tak samo należy odprowadzć wodę z rynien). Czy ktoś z Was wie, gdzie tego szukać (zbiornika)?

 

PipeLife w Mierzynie.

 

Klaus, dzięki. Byłam tam wczoraj. Zamknięte ale spotkałam pana, zktórym już wcześniej umówiłam się (przez znajomą) na poniedziałek w sprawie oczyszczalni nie wiedząc, że jest przedstawicielem Pipelife.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkiem

 

uff, nareszcie troche czasu dla siebie.

 

Jak ja lubie sobotnie wieczorki.

 

Teska, sorki, ze Ci gitare zawracałam bo pewnie przeze mnie nie pojachalas po te jodly :D .

 

Jutro jade na swoja budowe. Nie bylam juz tam chyba ze 2 tygodnie.

Wlasnie sie umowilam z rodzinka na grila. Oj zjedzie mi sie troche ludzi, ale mysle, ze pogoda jeszcze jutro bedzie cacy. Szaszlyki, juz przygotowane, piwko w lodowce, wiec piknik mam nadzieje, sie uda.

 

Wam tez wszystkim zycze udanej niedzieli :D

 

 

No nie szkodzi :) :) nastepnym razem wpadniesz.....

Udanego grillka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli chodzi o samo przyłącze to płaci zainteresowany ale tylko do tej pierwszej studzienki licząc od domu lub jeśli jej nie ma to do granicy nieruchomości pozostałe koszty

 

 

Zdaje Ci się. Poczytaj wątek:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50489&highlight=przy%B3%B1cze

 

Może i mi się zdaje jak wcześniej napisałem nie czytałem tej ustawy a tylko przytoczyłem co zostało napisane w Muratorze nr 9 więc może to redakcji się zdaje.

 

Oj, Maro, Maro. Przecież w Muratorze grubą czcinką napisano "za pierwszą studzienką", a ty cytujesz i piszesz "do tej pierwszej studzienki". Toż to zasadnicza różnica.

Zwłaszcza, że teraz gminy będą wydawać WT z zapisem, że na nieruchomości ma się znajdować studzienka kanalizacyjna obciążając nas tym samym kosztem budowy odcinka od naszej studzienki do magistrali kanalizacyjnej. Czyli miało być lepiej a jest jak zwykle - płacimy my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...