Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

no a ja z dziwnym pytaniem ale kurcze nie wiem co zrobic , bo:

 

w maju przyszlego roku przeprowadzac sie bedziemy do nowo wybudowanego domu, chcemy aby bronil domu pies, ktory bedzie mial swoja ladna bude.

Chcialabym psa ktory wychowywalby sie u nas od szczeniaka - do takiego mialabym najwieksze zaufanie.

Teraz mieszkam w starej kamienicy - jesli teraz kupie szczeniaka to zacznie wychowywac sie w domu i pozniej nie bedzie chcial siedziec w budzie ( chyba ze sie myle i pies moze sie przestawic z domu na bude?) to wazne pytanie

 

Jesli kupie psa w momencie przeprowadzki to po

1. szczeniak obronca domu?

2. jak go zostawie na ogrodzie i pojdziemy do pracy to nam zwieje

 

wiec co ja mam zrobic, prosze poradzcie, najwazniejsze w sumie czy pies przez niecaly rok wychowujacy sie w domu moze przestawic sie na mieszkanie w budzie?

 

wkleilam to w innych watkach ale jakos nikt nie odpowiada :cry: wiec moze Wy ? :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Agnieszka 1

Szczeniak sam w ogrodzie to chyba zły pomysł - nawet dla jego bezpieczeństwa.

Chyba lepiej chociaż troszkę odchować psa w domu. Młody pies dość szybko przyzwyczaja się do nowych warunków - jeśli będzie rasy "budolubnej" i oprócz budy zapewnicie mu swoje towarzystwo (spacerki, pieszczotki) to powinien sie przyzwyczaić.

Inne rozwiązanie to kojec( na czas kiedy nie będzie Was w domu) - taki "podrośnięty" maluch w dobrze urządzonym kojcu powinien sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze może filterek do wymiany

 

też tak kiedyś miałam jak jakieś denne paliwko zatankowałam i to na shellu, a autko straciło nagle moc i się krztusiło: do wymiany filterek, do dmuchania wtryski :wink:

Witam sąsiadke.Po takim czasie niebytności męża Teski to filterki iwtryski jednym słowem wszystko wysiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja z dziwnym pytaniem ale kurcze nie wiem co zrobic , bo:

 

w maju przyszlego roku przeprowadzac sie bedziemy do nowo wybudowanego domu, chcemy aby bronil domu pies, ktory bedzie mial swoja ladna bude.

.................najwazniejsze w sumie czy pies przez niecaly rok wychowujacy sie w domu moze przestawic sie na mieszkanie w budzie?

 

wkleilam to w innych watkach ale jakos nikt nie odpowiada :cry: wiec moze Wy ? :roll: :lol:

 

Agnieszko uważam że cięzko Ci będzie przestawić psa domowego na budowego :D . Uważam że znacznie łatwiej i przede wszystkim lepiej dla psa będzie jesli od początku bedzie się wychowywał w budzie. Oczywiście na początku będzie niezbędny kojec ograniczający jego swobodę na ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja z dziwnym pytaniem ale kurcze nie wiem co zrobic , bo:

 

w maju przyszlego roku przeprowadzac sie bedziemy do nowo wybudowanego domu, chcemy aby bronil domu pies, ktory bedzie mial swoja ladna bude.

.................najwazniejsze w sumie czy pies przez niecaly rok wychowujacy sie w domu moze przestawic sie na mieszkanie w budzie?

 

wkleilam to w innych watkach ale jakos nikt nie odpowiada :cry: wiec moze Wy ? :roll: :lol:

 

Agnieszko uważam że cięzko Ci będzie przestawić psa domowego na budowego :D . Uważam że znacznie łatwiej i przede wszystkim lepiej dla psa będzie jesli od początku bedzie się wychowywał w budzie. Oczywiście na początku będzie niezbędny kojec ograniczający jego swobodę na ogrodzie.

 

Pies półroczny-roczny jest na tyle młody, że zapewne przyzwyczai się dość bezboleśnie do nowych warunków, szczególnie, że przywiązuje się do swojego stada, czyli ludzi, a nie miejsca. Są rasy, które w swojej naturze mają stróżowanie i po prostu lubią pilnować posesji, więc nie odczuwają mieszkania w budzie jako krzywdy, oczywiście jeśli poświęca im się czas na rozrywki i spacery i traktuje serdecznie.

 

Nasz pies (nierasowy), w mieszkaniu w bloku jest dobrodusznym leniwcem i śpiochem, na obcych nie mruknie - no, czasem jak coś wypatrzy z balkonu. Gdy natomiast wyjeżdżamy na działkę - zmienia się nie do poznania. Siedzi jak sfinks obserwując okolicę, przechodniów obszczeka, jak ktoś wchodzi na posesję, to rzuca się z zębami. :o

 

Szczenięta wymagają naprawdę sporo uwagi i czasu od właścicieli, co w momencie przeprowadzki jest trochę trudne, bo ma się masę innych spraw na głowie. Więc -moim zdaniem - lepiej albo jakiś czas przed, albo po przeprowadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z ranka - troche zimno co?

 

dziekuje wszystkim ktorzy zapisali tu swoje rady dla mnie co do psa :p wczoraj zapadla decyzja :lol: kupimy psa ( owaczarka niemieckiego dlugowlosego) przed przeprowadzka jakies pol roku. Planujemy przeprowadzke na maj no to z doswiadczenia pewnie wyjdzie to lipiec :lol: wiec pies pojawi sie prawdopodobnie pod choinke dla synka - on bardzo chce miec dwa psy :lol: ale drugi to jednak znacznie pozniej dolaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z ranka - troche zimno co?

 

dziekuje wszystkim ktorzy zapisali tu swoje rady dla mnie co do psa :p wczoraj zapadla decyzja :lol: kupimy psa ( owaczarka niemieckiego dlugowlosego) przed przeprowadzka jakies pol roku. Planujemy przeprowadzke na maj no to z doswiadczenia pewnie wyjdzie to lipiec :lol: wiec pies pojawi sie prawdopodobnie pod choinke dla synka - on bardzo chce miec dwa psy :lol: ale drugi to jednak znacznie pozniej dolaczy :wink:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63135827 to jest moj ulubieniec :p sliczny co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...