Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witaj caps.el (ale trudne pseudo) :lol:

Witamy w gronie zapaleńców budowlanych. Dom wygodny i ładnie rozlplanowane pomieszczenia. Ja zrezygnowałabym z balkonów i wykuszu no i dach jest trochę skomplikowany. No ale jak masz więcej pieniędzy albo po prostu zawsze chciałeś mieć TAKI DOM - to w porządku.

4 lata czekasz na przekształcenie gruntu? To skandal - współczuję Ci.

Pozdrawiam serdecznie :lol:

 

Do wszystkich - miłęgo weekenduuuuuuuuuuuuu :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Straz Miejska mnie przerazila - brud , smrod i te posepne charaktery!!!!!

Wiecie czemu Straz Miejska usilnie egzekwuje mandaty w porownaniu z Policja - bo pieniadze te potem przydziela im MIASTO oczywiscie w jakims %.

Continuum-art.145KW.zanieczyszczanie drogi blebleble,grzywna do 500zl lub upomnienie.Po negocjacjach 200zl :evil: ale odmowilem(czeka mnie Sad Grodzki)poniewaz chodnik natychmiast zostal uprzatniety za ktory oczywiscie odpowiadam,ale z droga to bym polemizowal....

1.bloto wydobywalo sie z kol blizniaczych auta(kierowca powinien to oczyscic we wlasnym zakresie)

2.natezenie ruchu w tym rejonie powoduje brak mozliwosci oczyszczenia pasa jezdni (pomimo mych szczerych checi)

3.to jest budowa i wymagane jest niewielkie zrozumienie

Mieliscie podobny przypadek i coz poczac?Placic i :( ?Czy swych praw bronic na wokandzie, a co jak sedzina podwyzszy mandat :cry: ?

Pozyjemy-zobaczymy , kto nie ryzykuje ten nie ma :wink:

 

Czesc Janusz Caps.el - miod z gryki dobry jest na serce :wink:

W gminie z Panem Wojtem na czele to nie raz przyprawiony pewno bedziesz o palpitacje serca - nie daj sie :evil:

W ostatecznosci zastosuj tracheotomie nozem kuchennym....moze nowy Wojt wieksza troske wykaze w przypadku Lipnika :wink:

 

-"Cierpliwość topi lody , a spokojna mowa łamie kosci."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
... oj słabo grupa.. jak tak dalej pojdzie to trzeba bedzie odwolac spotkanie

 

Maksiu, no co Ty! Jak rzekł był niegdyś Gustaw Holoubek: "Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy - to już jest teatr". Rozwijając tę głęboką myśl, pragnę nadmienić, że wymagane minimum (jak sądzić należy - przynajmniej trzy osoby, a zgłosiło się więcej) wystarczy by nie dopuścić do zerwania spotkania.

Przecież nie jest aż tak bardzo źle! Pamiętać trzeba, że do spotkania, do dialogu - trza, jeśli nie trzeba jedynie dwóch osobników z gatunku homo budowniczy... Dla zainteresowanych nadmieniam, że idąc za głosem współczesnych bardów - nawet "do tanga trzeba dwojga" (no, ale nie bądźmy aż tak drobiazgowi, miejąc na uwadze doniesienia z Holandii).

Dla mniej wytrwałych spotkanie może się przerodzić w teatr jednego aktora, lub co gorsza w występ człowieka orkiestry (w zależności od podawanych trunków)...

 

Korzystając z okazji, że już zabrałem głos chiałbym powiedzieć, że w życiu nadal działa prawo dżungli, zatem skoro są chętni na spotkanie, to niech się ono odbędzie... Nie wmawiajmy sobie, że jesteśmy "słabą grupą". Grupę tę tworzą najaktywniejsi, jak te najsilniejsze i najgrubsze konary... ale kto powiedział, że i liście drzewa nie tworzą? Hm, no tak, nie zimą... no cóż... Kto powiedział A, musi powiedzieć - przyjdę!

 

"Reszta jest tylko milczeniem..." i niech się uczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałam. Na New York Pizzę bo mają tam olbrzymie pizze podawane w statkach kosmicznych i można jeść rękoma :wink:

 

 

JoasiuJasia czy będę marudna jeśli poproszę żebyś była "marudna" co do Zacisza? :roll:

http://www.apa-domy.com.pl - "Zacisze z garażem"

Mamy kilka pomysłów co do zmian (zresztą też natchnieni przez forumowiczów):

1. Na parterze:

- sypialnię 10,5 chcemy podzielić na powiększenie kącika kominkowego a z reszty sypialni ("większej połowy") zrobimy pomieszczenie gospodarcze.

- w przedsionku chcemy zlikwidować WC i tam byłaby mała garderoba przy wejściu.

- wykusz przy kuchni zniknie zamieniając się w "po prostu duże okno"

- drzwi między przedsionkiem a holem będą przesunięte do przodu

- zrezygnować z wnęki przy drzwiach wejściowych? Nie straci na tym "zewnętrze" domu?

- nie wiemy gdzie by tu upchnąć spiżarnię! (po prostu wybudować uskok, występ w murze przy kuchni??)

2. Na piętrze:

- pokój nad garażem z wejściem z dużej sypialni - grzech marnować miejsce, będziemy pracować w domu

- gard. 2,7 powiększyć kosztem sypialni do "słupka" i tam będzie pralnia-suszarnia

- gard. 3,6 będzie otwartą przestrzenią poddasza, miejscem na ogólnie dostępny komputer

 

No i najważniejszy przedmiot dociekań, kłótni i projektów - dach. Podobają się nam raczej proste, dwuspadowe. Da się tutaj taki zrobić? Wizualizacje w głowie podobają się nam - ale będzie taniej? drożej? więcej miejsca na poddaszu?

 

Proszę, "przenicujcie" go na wszystkie strony - to będzie budowa mojego życia, nie będę miała następnego by poprawić ew. niedoróbki :wink:

 

Będę bardzo wdzięczna wszystkim za wszystkie uwagi,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona G - toż to klasyk Muratora! :wink:

Widziałam artykuł, jak ktoś jeszcze "potanił" ten projekt i zmiany których dokonał ja bym też zrobiła - m.in. powiększył pokój dzienny kosztem tarasu - i łatwiej wybudować i oszczędza się na ocieplaniu.

Co mi się nie podoba w tym projekcie - choć ma spiżarnię (brawo!) to nie lubię takich kuchni "w pokojach", pokój dzienny wydaje mi się zbyt ciasny i ciężko chyba będzie tak wyodrębnić w nim poszczególne funkcje (jadalnia, kącik z kominkiem) by nie kolidowały z komunikacją - wyjściem na taras. Gdzie postawić telewizor?

Wygląda mi na ciepły i bezpretensjonalny domek, a i nazwisko architekta jest dla mnie olbrzymim jego plusem,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze zamiary co do tego domku sa nastepujące:

zamknać kuchnię, przesunac ściankę kuchenną o 30 cm w stronę spiżarni- wieksza kuchnia,powiększyć o taras pokój dzienny, powiększyć łazienkę na dole, a co do góry zamienić łazienkę z pokojem po prawej stronie chodzi o pion kanalizacyjny żeby nie wypadł w sypialni na dole

:oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOOD MORNING WSZYSCY

Jesli wypadnie na NEW YORK PIZZA(Plac Zgody) to moge zarezerwowac 1pietro.Tylko musze wiedziec ile osob przyjdzie i w jakich godzinach ??

 

Co do projektow domost to uwazam ze kobiety lepiej postrzegaja szczegoly w architekturze(ew.bledy) a oto przede wszystkim chodzi.Ja moge podpowiedziec cos o alarmach i nie tylko.... :wink:

 

Wiecie moze gdzie mozna dogiac stal fi16(mm)?Mam w projekcie pare elementow ktore tego wymagaja :(

 

Dzisiaj w nocy bylo -2 st.C ale woda na budowie jeszcze nie zamarzla :)

Ciekaw jestem czy budowac dalej czy zaczac stosowac preparaty wiazace??Postanowilem ze do -4 st.C beda sie mury wznosic !!

 

Spokojnej soboty i niedzieli!

Smacznych posilkow!

Romantycznych spacerow!

Nastrojowych wieczorow!

I .................................! Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona G: co mi rzuca najbardziej w oczy to bardzo duza liczba (8 sztuk) okien polaciowych, ale z drugiej strony jak doswietlic poddasze

i druga sprawa, ale zaznaczam ze to tylko i wylacznie moje zdanie, chodzi o otwarta na salon kuchnie, mi sie cos takiego kompletnie nie podoba, ale bynajmniej nie mowie ze to zle, zalezy od tego co kto lubi. I wreszcie ostatnia uwaga, jesli mialbym budowac ten dom to powiekszylbym salon kosztem tarasu, zeby dom mial kształ pełnego kwadratu, a taras, jesli jest miejsce na dzialce, to zrobiłbym poprostu przesuniety. Dlaczego o tym mowie, sam ma salon o powierzchni 26 m2 i powiem szczerze ze wydaje mi sie ze jest on maly, twoj ma tylko 24 m2, a powiekszając go miałbys okolo 32 m2 a to naprawde moim zdaniem idealny salon.

Nie traktuj moich slow jako wyroczni, poprostu wyrazilem swoje zdanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...