Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Laura_ms ja brałam okna Urzedowskiego z Szybowcowej (nie zagląda sie na listę wykonawców, co :wink: :evil: ), poza komentarzem na tej liscie, mogę śmiało polecić i Urzędowskiego i Eko-dom. U mnie okna stoja drugi rok i bez żadnych uwag - oczywiście mówię o konkretnych oknach: moich - nie moge ręczyć za tegoroczną produkcje Urzędowskiego. :D

 

iwa-k Różyca pisze sie niestety: Rurzyca, też kiedys myslałam, że to od róży, a to od rury po prostu :wink: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROŚBA

Witam forumowiczów

Dostałam ofertę na okna drewniane z firmy Eko-dom (ul. Szybowcowa)

okna Urzędowskiego.

Muszę dać odpowiedź w przeciągu dwóch dni.

Może ktoś słyszał coś o tej firmie? Warto tam kupić?

Bardzo proszę o opinie :roll:

 

W temacie "Szukam dobrych okien" fachowcy sporo (i negatywnie) pisali o suchym szkleniu w oknach Urzędowskiego. Wrzuć w wyszukiwarkę "suche szklenie" i poczytaj, wtedy sama zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gwardię budujących mam już te chol.rne zezwolene na budowe i poradzcie czy zaczynać już tz ok1.10 2005 czy poczekać do wiosny i jeszcze jedno pyt. czy na kierownika budowy braci gościa który mi te wszystkie papiery załatwiał przez półtora roku czy dać sobie na luz i poszukać innego

ale się rozpisałem ale w związku z tym zezwoleniem mam tyle pytani do was na forum że jeśli pozwolicie to może tak sukcesywnie po troszeczkę

 

Ja też mam dylemat ale zaczynam 1-2 października. Warunki ziemno-wodne mam fatalne, więc najbardziej boję się deszczu ale może u Ciebie nie jest tak źle, jak u mnie. Mam nadzieję, że uda mi się przed mrozami postawić stan surowy otwarty z dachem. Jeśli się przeliczę, najwyżej zatrzymam się na jakimś, w miarę bezpiecznym, etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i poradzcie czy zaczynać już tz ok1.10 2005 czy poczekać do wiosny i jeszcze jedno pyt.

 

.... czy na kierownika budowy braci gościa który mi te wszystkie papiery załatwiał przez półtora roku czy dać sobie na luz

 

Osobiście (podkreślam to moja opinia) czekałbym do wiosny a teraz jak najlepiej bym się do tego przygotował... umowy z wykonawcami, rozeznanie w hurtowniach, ustalenie wszystkich szczegółów, technologii, itp, itd

 

W drugiej sprawie - zdecydowanie szukać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i poradzcie czy zaczynać już tz ok1.10 2005 czy poczekać do wiosny i jeszcze jedno pyt.

 

.... czy na kierownika budowy braci gościa który mi te wszystkie papiery załatwiał przez półtora roku czy dać sobie na luz

 

Osobiście (podkreślam to moja opinia) czekałbym do wiosny a teraz jak najlepiej bym się do tego przygotował... umowy z wykonawcami, rozeznanie w hurtowniach, ustalenie wszystkich szczegółów, technologii, itp, itd

 

W drugiej sprawie - zdecydowanie szukać innego.

Ja z kolei twierdzę, że dobrze budowę podzielić na dwa sezony. Ty jeszcze masz czas, aby w tym roku zrobić stan zerowy... po moich doświadczeniach uważam, że możesz to zrobić... (zajmie Ci to tylko ok. dwa tygodnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzesiekB mam do ciebie prośbę, czy mógłbyś przy okazji zrobić zdjęcie pokazujące sposób mocowania krokwi narożnej na murłacie? Mój projekt przewiduje tu ogromne okucia stalowe (4x300kg) a widzę, że nikt tak nie robi.

Nie ma sprawy. Dziś po południu to zrobię (jak nie zapomnę :) ).

Ale prawdę mówiąc u mnie nie ma czegoś takiego... wiem bo sam kupuję materiały. Poza tym przeglądnąłem projekt i on też tego nie przeiwduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawdę mówiąc u mnie nie ma czegoś takiego... wiem bo sam kupuję materiały. Poza tym przeglądnąłem projekt i on też tego nie przeiwduje...

 

No właśnie o to chodzi. Szukam alternatywnych rozwiązań bo te okucia

po pierwsze bardzo drogie w wykonaniu nawet do 8000 zł a po drugie

nikt takich cudów nie wyprawia na dachu. Jak rozmawiałem z biurem projektowym

to mówią, że z konstruktorem się nie będą kłócili i sprawa utknęła w martwym punkcie.

No więc ja też się z nimi nie będę kłócił tylko zrobię tak jak to górale od stuleci robią i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawdę mówiąc u mnie nie ma czegoś takiego... wiem bo sam kupuję materiały. Poza tym przeglądnąłem projekt i on też tego nie przeiwduje...

 

No właśnie o to chodzi. Szukam alternatywnych rozwiązań bo te okucia

po pierwsze bardzo drogie w wykonaniu nawet do 8000 zł a po drugie

nikt takich cudów nie wyprawia na dachu. Jak rozmawiałem z biurem projektowym

to mówią, że z konstruktorem się nie będą kłócili i sprawa utknęła w martwym punkcie.

No więc ja też się z nimi nie będę kłócił tylko zrobię tak jak to górale od stuleci robią i tyle.

Tylko pamiętaj, uzgodnij to z kierownikiem budowy czy Ci to podpisze... jeżeli uznane to zostanie za istotne odstępstwo od projektu - to nie możesz tego samodzienie zmienić (oficjalnie). Spróbuj dotrzeć do konstruktora samodzielnie i ustal to jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, uzgodnij to z kierownikiem budowy czy Ci to podpisze... jeżeli uznane to zostanie za istotne odstępstwo od projektu - to nie możesz tego samodzienie zmienić (oficjalnie). Spróbuj dotrzeć do konstruktora samodzielnie i ustal to jeszcze raz...

 

No ja to rozumiem tylko to właśnie z tym konstruktorem jest problem bo on inaczej nie potrafi. A górale już od dawna takie dachy robili i co zawalił się który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus a może prościej będzie znaleźć jakiegoś konstruktora na miejscu, który przerobi to jako adaptację, pewnie będzie to troche kosztowało, ale z tego co piszesz to pewnie będzie to jednak taniej niż okucia. Wydaje mi się, że z punktu widzenia przepisów może to być istotna zmiana. Dobrze będzie porozmawiać z kierownikiem robót, czy on samodzielnie podejmie się zaakceptowania takiej zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...