Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Didi - dobra kobieto. powiedz mi laikowi. czy coś się jeszcze teraz w ogrodnictwie (ozdobnym, nie warzywno-owocowym) robi?

a jak z koszeniem trawy? kosi się jeszcze?

i podlewaniem? podlewa się rośliny, trawę?

 

z pokorą czekam na odpowiedź

właśnie u nas się kosi trawka (nie było nas 10 dni), potem będzie podlewana, a obrzeża odchwaszczone

w tej chwili jest ostatni moment na przycinanie iglastych, a z liściastymi czekamy do momentu aż zgubią liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dawno nie bylo mnie widac, ale praca, praca .... wiecie (zreszta teraz tez z pracy:)

Powiedzcie mi co myslicie:

Staralem sie o wydanie warunkow technicznych na wode i kanalize, i niedawno otrzymalem pisemna odpowiedz z Dobrej, ze warunki sa przygotowane i czekaja na mnie w gminie musze tylko podpisac zobowiazanie ze zgadzam sie na pokrycie kosztow budowy sieci wodno-kanalizacyjnej a potem na nieodplatne jej przkazanie gminie.

I teraz tak:

z tego co wiem to bedzie to 100 albo i 200 metrow (dokladnie nie wiem bo nie wiem skad beda chcieli ciagnac np.wode) - wiec koszty na pewno duze. Podpisze a oni mi powiedza tak cene ze mnie zatka, ale podpisane jest i co, obciaza mnie rachunkami?

Zreszta jak podpisze to pewnie juz nie bede mogl sie starac o pozwolenia na oczyszczalnie, dobrze mysle?

I jak to bedzie jesli dojda mi nowi sasiedzi? Czy oni juz nie beda musieli placic bo ja sie zobowiazelm na obciazenie kosztami (w ciemno)?

Warunki techn. sa mi potrzebne do wniosku o wydanie wzizt.

Jak zwykle troche namieszalem ale chyba ogolnie wiadomo o co chodzi (kase:).

B. prosze o komentarze jakiekolwiek.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE BUDUJĄCY mam problem jade jeszcze dziś o 19 20 odebrać zezwolenie budowy do gościa który mi to 1.5 roku załatwiał i podejrzewam że bedzie mnie namawiał aby to on został moim kierownikiem robót poradzcie co robic do 19.20 już niedługo

 

 

udaj zaskoczonego tą ewentualna propozycje i powiedz, że musisz to przemysleć, badz przedyskutować np. z żoną (wypytaj przy okazji o cene takiej uslugi i warunki wspolpracy) a odezwiesz sie telefonicznie.

 

2 pomysł bardzo może niegrzeczny, ale czasami tak trzeba z grubej rury, że dziękujesz bardzo, ale takie slimacze tempo w samym załatwieniu pozwolenia na budowę, świadczy o dość długim wyczekiwaniu na swoj wymarzony domek, a Ty niestety musisz sie spieszyć bo np. żona zaszła tydzień temu w ciąże i cię przypiliło niestety, albo, że np mieszkasz u teściowej i cierpisz z tego powodu więc twoim celem jest jak najszybciej isc na swoje :D :D

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Bodekku, ależ ty mi się narażasz, pomalutku, pomalutku grabisz sobie...a spotkanie niedługo... :D 8)

przeczytałam posty, ale nic nie zauważyłam o spotkanku :o

proszę o podanie daty i miejsca

 

 

Ja też, ja też nic nie wiem o spotkanku.

Jeżeli takowe będzie to proszę o datę, godzinke i miejsce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwonka i adas pierwsza wersja bardziej przystępna co do drugiej he he juz nie ten wiek a i teściowa u mnie przez półtora roku najazdów na jego firmę to ju ż i żone poznał więc będe grał na zwłokę i chyba że będzie tak jak ja mu postawie warunki i on je spełni oczywiście umowa na piśmie wtedy zostanie kierownikiem DZIĘKI ZA WSPARCIE I.T.P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi, lepiej podziękuj mu grzecznie ale stanowczo, nie stawiaj mu warunków, bo jeśli nawet podpiszesz z nim umowę, dochodzenie roszczeń wykończy Cię na pewno. Poszukaj kogoś "sprawniejszego". W swoim czasie na forum ktoś polecał dobrego kierownika. Spróbuję pogrzebać w notatkach i dam Ci znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...