Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Klaus ja wiem jak to wyglada w ustawie, napisałam jak to jest praktykowane w naszej gminie :-?

 

Czyli gmina jednym słowem leci sobie z wami w kulki i to ostro :evil: .

U nas wygląda to zdecydowanie lepiej w tej chwili właśnie gmina uzbraja teren na któym wystawiła do sprzedaży działki. Narazie położyli kanalizę a po nowym roku mają ciągnąć resztę tak zapewniała pani w gminie, a na pytanie koszty odpowiedziała, że póki co radni uchwalili, że nie będzie się płacić za uzbrojenie tych działek. Osobną kwestią są oczywiście same przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus ja wiem jak to wyglada w ustawie, napisałam jak to jest praktykowane w naszej gminie :-?

 

Czyli gmina jednym słowem leci sobie z wami w kulki i to ostro :evil: .

U nas wygląda to zdecydowanie lepiej w tej chwili właśnie gmina uzbraja teren na któym wystawiła do sprzedaży działki. Narazie położyli kanalizę a po nowym roku mają ciągnąć resztę tak zapewniała pani w gminie, a na pytanie koszty odpowiedziała, że póki co radni uchwalili, że nie będzie się płacić za uzbrojenie tych działek. Osobną kwestią są oczywiście same przyłącza.

a jak to jest z tym ze jesli podpisze te zobowiazanie to czy dostane pozwolenie na oczyszczalnie jesli okaze sie ze koszty mnie przerastaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci odpowiedzieć bo ja tez jeszcze takich spraw nie załatwiałem a nie chciał bym ci palnąć jakiegoś głupstwa. Może poczytaj tę ustawę i pójdź do gminy trochę się pokłócić czemu robią takie jaja

teraz jak troche poczytalem to naprawde wydaje mi sie ze to sa jaja;

bo wzizt nie wydadza bez warunkow wod-kan. a tego z kolei mi nie wydadza bez zobowiazania sie do finansowania, a jak piszecie to gmina powinna placic.

ej, rece opadaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym ze jesli podpisze te zobowiazanie to czy dostane pozwolenie na oczyszczalnie jesli okaze sie ze koszty mnie przerastaja?

 

A co to jest dokładnie za zobowiązanie? Jaką to ma formę prawną? Czy to jest jakiś rodzaj umowy gdzie określono obowiązki stron?

 

Najlepiej jak byś zacytował to dosłownie bo tak to trudno coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym ze jesli podpisze te zobowiazanie to czy dostane pozwolenie na oczyszczalnie jesli okaze sie ze koszty mnie przerastaja?

 

A co to jest dokładnie za zobowiązanie? Jaką to ma formę prawną? Czy to jest jakiś rodzaj umowy gdzie określono obowiązki stron?

 

Najlepiej jak byś zacytował to dosłownie bo tak to trudno coś powiedzieć.

sorry ale wlasnie nie ma tego przed soba - jestem poza domkiem do soboty.

jesli chodzi o forme prawna to ekspertem nie jestem ale z tego co pamietam to wygladalo to jak umowa pomiedza mna -inwestorem a gmina i bylo tam napisane ze zobowiazuje sie do pokrycia kosztow podciagniecia sieci do mojej dzialki, mniej wiecej, a potem przekaze ja nieodplatnie gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym ze jesli podpisze te zobowiazanie to czy dostane pozwolenie na oczyszczalnie jesli okaze sie ze koszty mnie przerastaja?

 

A co to jest dokładnie za zobowiązanie? Jaką to ma formę prawną? Czy to jest jakiś rodzaj umowy gdzie określono obowiązki stron?

 

Najlepiej jak byś zacytował to dosłownie bo tak to trudno coś powiedzieć.

sorry ale wlasnie nie ma tego przed soba - jestem poza domkiem do soboty.

jesli chodzi o forme prawna to ekspertem nie jestem ale z tego co pamietam to wygladalo to jak umowa pomiedza mna -inwestorem a gmina i bylo tam napisane ze zobowiazuje sie do pokrycia kosztow podciagniecia sieci do mojej dzialki, mniej wiecej, a potem przekaze ja nieodplatnie gminie.

 

Czyli jest to klasyczne Poruzumienie stosowane od jakiegoś czasu w naszej Gminie. Generalnie wszystkie obowiązki leżą po stronie właściciela działki. Jeżeli wybudujesz sieć i przekażesz do Gminy to zwalnia cię ona z opłaty przyłączeniowej do sieci w wysokości 900 zł. Łaskawcy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, że póki co radni uchwalili, że nie będzie się płacić za uzbrojenie tych działek. Osobną kwestią są oczywiście same przyłącza.

 

Wprost nie ale zawsze mogą dołożyć opłatę adiacencką i byłbym mile zaskoczony gdyby tego nie zrobili.

 

Właśnie chodzi o tę opłatę adiacencką, że póki co tej opłaty nie beda naliczać ale ponieważ działki co to teraz zbroją skończą za około 2 lata to może byc ze inna ekipa uchwali że będzie opłata. A ja tez bym był mile zaskoczony gdyby w dalszym ciągu jej nie było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...