Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie w czwarteczek.

 

U mnie rozpoczyna się wzmożone wydawanie pieniędzy :oops:

tzn. :D budowa rozpoczęta

 

 

Tak myślałam, że ujdzie waszej uwadze, że rozpoczęłam budowę.

Nic nie pisałam, bo zazdroszczę :oops:

do pozwolenia na budowę brakuje mi......jednej zwrotki. Jeden z sąsiadów nie odbiera listu i trzeba wysłać ponownie (ponoć tak jest w KPA) :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałam, bo zazdroszczę :oops:

do pozwolenia na budowę brakuje mi......jednej zwrotki. Jeden z sąsiadów nie odbiera listu i trzeba wysłać ponownie (ponoć tak jest w KPA) :cry:

 

Didi

co to jest KPA?

Bo gdyby nie to co myślę, to sama zaniosłabym mu to powiadomienie.

 

Pewnie Kodeks Postępowania Administracyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich srodowo :D

 

Tomadyna te badania o ktorych piszesz to robi sie przed adaptacja projektu czy one tez zawieraja jak gleboko posadowic fundament

czy tylko jaki jest rodzaj podloza czy to sa odwierty i ile to kosztuje

 

Sorki ze tyle pytan ale od kogos tzeba sie uczyc :D

 

Witaj

 

Ja robiłem badania właśnie by architekt wiedział co i jak. Takie badania nie tylko określają jak będą mojej żonie rosły kwiatki :lol: ale przede wszystkim jak posadowić budynek, czy są nośne warstwy. Określa także czy nie będzie Ci na działce stała woda oraz jak głęboko np. odprowadzać wodę deszczową. Ja płaciłem 600 zł. robili mi 3 odwierty na gł. 4 m.

 

Bryta podaruj sobie te 3 odwierty na 1000m2. Najgorsze dla fundamentow jest niejednorodnosc podloza, a co Ci dadza 3 odwierty.

Zreszta sama zobacz wszyscy dookola maja gline gdzie woda nie wsiaka, a tu Pan geotechnik wymyslil ze super podloze i pochlania wode. To jak rozumiem z okolicznych dzialek woda plynie powierzchniowo i splywa do studni nasiakliwej tomadyny. To moze zamiast domu naturalny aqua park zbudowac?

Jak juz badania geotechniczne to odwiertow musi byc min. 5 plus badania georadarem a cena od 1200 zl w gore.

Najlepiej zrob wykop pod fundament i niech kierownik budowy zadecyduje w stylu tu i tu prosze o odwierty, poniewaz grunt nijednorodny, albo powie (prawie 100% na tym terenie) glina, glina i jeszcze raz glina i tak bylo zalozone w projekcie (dla tego terenu tak wlasnie trzeba zakladac) wiec robimy fundament.

(600zl w kieszeni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Józia gratulacje :D no to dzieła teraz i niech się mury pną do góry :D

Didi u mnie było tak samo, sąsiad nie odbierał listu (okazało się że starostwo nigdy go nie wysłało :-? ) no i poradzono nam żeby nam potwierdził na kopii decyzji, to wystarczyło. Aha jak ci zależy na czasie to poproś sąsiada żeby ci podpisał z odpowiednią datą, bo od wpływu ostatniego potwierdzenia liczy się dwa tygodnie do uprawomocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich srodowo :D

 

Tomadyna te badania o ktorych piszesz to robi sie przed adaptacja projektu czy one tez zawieraja jak gleboko posadowic fundament

czy tylko jaki jest rodzaj podloza czy to sa odwierty i ile to kosztuje

 

Sorki ze tyle pytan ale od kogos tzeba sie uczyc :D

 

Witaj

 

Ja robiłem badania właśnie by architekt wiedział co i jak. Takie badania nie tylko określają jak będą mojej żonie rosły kwiatki :lol: ale przede wszystkim jak posadowić budynek, czy są nośne warstwy. Określa także czy nie będzie Ci na działce stała woda oraz jak głęboko np. odprowadzać wodę deszczową. Ja płaciłem 600 zł. robili mi 3 odwierty na gł. 4 m.

 

Bryta podaruj sobie te 3 odwierty na 1000m2. Najgorsze dla fundamentow jest niejednorodnosc podloza, a co Ci dadza 3 odwierty.

Zreszta sama zobacz wszyscy dookola maja gline gdzie woda nie wsiaka, a tu Pan geotechnik wymyslil ze super podloze i pochlania wode. To jak rozumiem z okolicznych dzialek woda plynie powierzchniowo i splywa do studni nasiakliwej tomadyny. To moze zamiast domu naturalny aqua park zbudowac?

Jak juz badania geotechniczne to odwiertow musi byc min. 5 plus badania georadarem a cena od 1200 zl w gore.

Najlepiej zrob wykop pod fundament i niech kierownik budowy zadecyduje w stylu tu i tu prosze o odwierty, poniewaz grunt nijednorodny, albo powie (prawie 100% na tym terenie) glina, glina i jeszcze raz glina i tak bylo zalozone w projekcie (dla tego terenu tak wlasnie trzeba zakladac) wiec robimy fundament.

(600zl w kieszeni)

 

Hm....

 

Wiem gdzie będzie stał dom.

Więc i tam mam zrobione odwierty.

Więc przynajmniej będę spokojny że sprawdziłem.

Wiem że na tym terenie jest sporo gliny - ale może przez to że sporo to wszyscy już tak tylko zakładają i nie badają.

Mój sąsiad na przeciwko który się wybudował też nie miał problemów z gruntem.

 

Pytam więc po co robić odwierty po zrobieniu wykopów - skoro można je zrobić znacznie wcześniej - przecież wiadomo gdzie będzie budynek ??

 

Po za tym no każdy robi jak chce.

Ja się staram stosować do wielu dobrych rad z tego forum.

 

Jednak radę BEZWIES pomijam bo jest niedobra - gdyż uważam że 600 zł to nie majątek a badanie WARTO zrobić !!!!!!

(oczywiście pewnie lepiej zrobić 20 otworów - ale to chyba decyzja każdego)

I ciekawe co miałoby zmienić 5 czy 3 otwory - jest to w dużej mierze zależne od powierzchni jaką ma zajmowac budynek - PRAWDA ???

 

Ciekawe jak BEZWIES zamierza zagospodarować swoją wodę opadową ?? Skoro badań nie zrobi i nie będzie wiedział jak głęboko ją wprowadzać ??

 

P.S.

A jeśli z sąsiednich działek woda będzie spływać do mojej studni nasiąkliwej to raczej mój sąsiad będzie miał problem a nie ja :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Bryta

 

w wielgowie są piaski. Ja robiłem badanie, wspólnie z sąsiadem, 2 sztuki, po jednej "dziurce" na działce i to wystarczy. A piasek to dobrze dla domu, gorzej dla roślinek w ogrodzie.

badanie potrzebne jest konstruktorowi do adaptacji projektu fundamentów do miejscowego terenu. spytaj sąsiadów, może któryś robił to Ci pożyczy :lol:

 

co prawda dzieli nasze tereny ok. 1 -2 km ale moge Ci pożyczyć swoje opracowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście pozdrawiam sąsiada BEZWIES :D.

 

5 otworow = 4 rogi + 1 srodek

+ GEORADAR dla badania przebiegu warstw. a to duza roznica w porownaniu z 3 otworami zrobionymi dla zartu.

 

Jak to co bede robil z woda opadowa? Zgodnie z prawem i zagospodarowaniem mojej dzialki pozwole jej plynac dalej w sposob przemyslany z mojej dzialki.

Murki oporowe nie moga niestety (zgodnie z prawem i dobra zasada) zatrzymywac wody odplywajacej naturalnie z dzialki sasiada. Sorry. Nawet jak sie obudujesz to sasiad moze Cie poprosic o swobodny przeplyw wody z jego dzialki.

 

Z innej beczki. To moze wiesz kto te polkole polozyl na drodze?

Dla mnie to jakis nawiedzony mieszka na Zasciankowej.

Masa kwietnikow na drodze no i teraz te kule.

Jak juz nie mozna tamtedy wjezdzac to moze niech Gmina Dobra nawet za moje pieniadze postawi tam plot betonowy i mieszkancy Zasciankowej beda spokojni o przejazd samochodu do Bezrzecze/Dobra, a z pieskami beda wychodzic robic kupke sasiadowi pod plot szeregowca, albo na srodek tej spokojnej ulicy.

Nie mozna miec wszystkiego na raz. Albo, albo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. To moze wiesz kto te polkole polozyl na drodze?

Dla mnie to jakis nawiedzony mieszka na Zasciankowej.

 

A to ten co zaraz obok ma zakładzik, jakieś konfekcjonowanie czy coś takiego. Droga jest gminna ale on podobno pieniacz więc się nie bał.

Trza będzie jakąś akcję obywatelską tam przeprowadzić. Ograniczanie cudzej swobody jest przestępstwem kryminalnym w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...