Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

No i oczywiście pozdrawiam sąsiada BEZWIES :D.

 

5 otworow = 4 rogi + 1 srodek

+ GEORADAR dla badania przebiegu warstw. a to duza roznica w porownaniu z 3 otworami zrobionymi dla zartu.

 

Jak to co bede robil z woda opadowa? Zgodnie z prawem i zagospodarowaniem mojej dzialki pozwole jej plynac dalej w sposob przemyslany z mojej dzialki.

Murki oporowe nie moga niestety (zgodnie z prawem i dobra zasada) ......... niech Gmina Dobra nawet za moje pieniadze postawi tam plot betonowy i mieszkancy Zasciankowej beda spokojni o przejazd samochodu do Bezrzecze/Dobra, a z pieskami beda wychodzic robic kupke sasiadowi pod plot szeregowca, albo na srodek tej spokojnej ulicy.

Nie mozna miec wszystkiego na raz. Albo, albo.

 

 

O ile ja się nie mylę to masz obowiązek zagospodarować wodę opadowa na swojej działce a nie swobodnie pozwolić jej wpływać na moją - takie z resztą dostaniesz warunki zgodnie z Dz.U. Nr 75, poz.690.

Przejazd zaściankową o ile dobrze się orientuję to staaary temat i ciężko go będzie ruszyć.

Klaus i Bezwies może się spotkamy na polu i sobie pogadamy o problemach z zaporami i gruntami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus i Bezwies może się spotkamy na polu i sobie pogadamy o problemach z zaporami i gruntami ???

 

Jasne, bardzo chętnie.

A betonki ustawimy rządkiem przed bramą winowajcy. :D :D :D

 

To kiedy proponujecie akcję pod kryptonimem "ZAPORKA" ??

 

Dziś nie mogę popołudniu, ale jutro i w sobotę itd. jestem dostępny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

"O ile ja się nie mylę to masz obowiązek zagospodarować wodę opadowa na swojej działce a nie swobodnie pozwolić jej wpływać na moją - takie z resztą dostaniesz warunki zgodnie z Dz.U. Nr 75, poz.690."

2

"Przejazd zaściankową o ile dobrze się orientuję to staaary temat i ciężko go będzie ruszyć.

Klaus i Bezwies może się spotkamy na polu i sobie pogadamy o problemach z zaporami i gruntami ???"

 

1

Nie chodzi mi o pyskowke na temat wody i geologii,

ale wyglada to tak, ze nie moge wlaczyc pompy i tobie wlac wode z mojej dzialki, ale tak dlugo jak woda sobie plynie naturalnie to wszystko jest OK (tak jak teraz na wiekszosci dzialek i chyba Twojej tez), a jak ktos postawi jej murek to mozna to oprotestowac, a potem przyslac Pana z bilecikiem za pare stowek.

Ja juz wszystko dostalem i nawet wybudowalem.

Zwyczajnie nie istnieje cos takiego jak melioracja indywidualna 50-100 dzialek 1000m2. Melioracje (drenaz) robi sie dla calego terenu albo wcale. Teren byl zmeliorowany ale ekipy budowlane i DOM-BUD lekko poprzerywali te dreny.

2

Mysle, ze jak sie juz wybudujecie (i jeszcze pare innych osob) to faktycznie trzeba bedzie rozwiazac temat Zasciankowej.

W UM Szczecina mieszkancy Zasciankowej zagwarantowali sobie, ze "kolmierz komunikacyjny"(tak sie to nazywa) z Dobra nie powstanie w tym miejscu. To moze my zagwarantujemy sobie rowniez, glupi pomysl, ze spacerki z pieskami w kierunku lasku to prosze bardzo, ale przez ul Sloneczna.

I wtedy wszyscy z czegos zrezygnuja i bedzie normalnie.

 

PS

Juz nawet jednego slowa nie napisze o wodzie i badaniach geologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

"O ile ja się nie mylę to masz obowiązek zagospodarować wodę opadowa na swojej działce a nie swobodnie pozwolić jej wpływać na moją - takie z resztą .............OK (tak jak teraz na wiekszosci dzialek i chyba Twojej tez), a jak ktos postawi jej murek to mozna to oprotestowac, a potem przyslac Pana z bilecikiem za pare stowek.

Ja juz wszystko.............terenu albo wcale. Teren byl zmeliorowany ale ekipy budowlane i DOM-BUD lekko poprzerywali te dreny.

2

Mysle, ze jak sie juz wybudujecie (i jeszcze pare innych osob) to faktycznie trzeba ..................rowniez, glupi pomysl, ze spacerki z pieskami w kierunku lasku to prosze bardzo, ale przez ul Sloneczna.

I wtedy wszyscy z czegos zrezygnuja i bedzie normalnie.

 

PS

Juz nawet jednego slowa nie napisze o wodzie i badaniach geologicznych.

 

 

Ale nie chodzi by się obrażać :oops:

Tylko by się sąsiedzie spotkać :D i dla rozrywki przesuniemy sobie zaporkę na brzeg drogi :lol: by był łatwiejszy przejazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...