Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Kinimo my jak bylismy na przetargu to bylo chyba 10 osob ,dzialka byla ladna . Nie jestem pewna ale chyba urzad dorzuca Vat

 

Jak kupujesz od osoby prywatnej to go nie ma jak od firmy to jest

 

Pewnie lokalizacja robi swoje

 

Nie jest istotne to, czy kupuje się od osoby prywatnej. Jezeli osoba prywatna ma więcej działek i je sprzedaje to też trzeba zapłacić VAT, bo wg US jest to sprzedaż mająca znamiona sprzedaży zarobkowej. Właściwie, chyba tylko w przypadku, gdy ktoś ma jedną działkę i ją sprzedaje to wtedy nie trzeba płacić VAT. Ja miałem przypadek, gdy osoba sprzedająca miała więcej działek. Ta która kupowaliśmy była pierwszą sprzedawaną po 01.05.2005 (zmiana przepisów VAT związana z przystąpieniem do UE) i też musiałem zapłacić VAT, ponieważ właściciel planował sprzedaż kolejnych :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka

 

pewnie ze podam.

 

Prosze tylko wszystkich którzy dostana odemnie jakiekolwiek namiary o NIEUMIESZCZANIE ich na liscie.

 

Przykro :cry: :x :( :-? :o

 

Właśnie padł pomysł LISTY WYKONAWCÓW

 

Nie ma co tragizować. Pomysł nie upadł tylko trzeba uwzględnić kogoś życzenia. Skoro ktoś prosi nas abyśmy nie umieszczali jego danych to powinniśmy to uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ile lepiej by było gdybyśmy listę trzymali w tajemnicy (na hasło). Pisaliśmy o tym wcześniej - na pewno byłoby mniej problemów i Tesce by się nie oberwało. A tak efekt będzie taki że każdy teraz będzie musiał gromadzić własną listę na własne potrzeby. Ja bardzo żałuję gdyż cała ta walka jeszcze przede mną i na pewno będzie brakowało mi takiej listy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taska zgadzam się w pełni przed umieszczeniem kogoś na liście powinno się go zapytać o zdanie, przynajmniej tak pokazuje zaistniała sytuacja. Muszę przyznać, że w świetle dyskusji, która się wywiązała w sprawie usunięcia wpisu zastanawiam się czy powinniśmy taką listę utrzymywać skoro nie chcemy uwzględniać praw oraz zdania umieszczanych na niej osób.

 

A o namiar na sprzęt do zabudowy oczywiście poproszę :D

 

Ludzie o czym Wy piszecie nie przesadzajcie pytanie kogoś o zgodę czy mogę pana umieścić na liście, że wykonał mi pan super robotę zakrawa lekko na kpinę. Nie jeden by chciał mieć taką reklamę , a ten co nie chce to jakiś straszny dziwoląg Oczywiście nie powinno się pisać tam o kosztach ale kto, co i jak zrobił owszem. Jeśli już ktoś chce byc tak bardzo "niby fair" niech pyta ale nie mówcie innym co mają robić. A popaprańców powinno się umieszczać na czerwono w pogrubionej czcionce ku przestrodze i z pożytkiem dla innych. Ja osobiście nie miał bym nic przeciwko jak mnie ktoś tam umieści jeśli akurat się moz ekiedyś trafi komuś coś wykonać z szanownych forumowiczów.

Lista powinna zostać!!!

 

 

maro to zaden dziwolag.Po prostu nie chce byc tutaj na tej liscie .ma prawo nie???

 

a lista niech sobie istnieje nadal.....ja swojego elektryka pytałam o zgode i dlatego tutaj jest a ja mam swiety spokoj z smsami czesto nocnymi o namiarek :lol: tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka

 

pewnie ze podam.

 

Prosze tylko wszystkich którzy dostana odemnie jakiekolwiek namiary o NIEUMIESZCZANIE ich na liscie.

 

Przykro :cry: :x :( :-? :o

 

Właśnie padł pomysł LISTY WYKONAWCÓW

 

Nie ma co tragizować. Pomysł nie upadł tylko trzeba uwzględnić kogoś życzenia. Skoro ktoś prosi nas abyśmy nie umieszczali jego danych to powinniśmy to uszanować.

 

Zgadzam sie z Grzegorzem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ale czy ty jestes pewien ze osoba prywatna moze wogole wystawiac Vat ?

 

Ja za swoja dzialke nie placilam Vatu fakt ze kupowalam ja w maju

 

Jeżeli sprzedającym jest osoba prywatna to nie masz faktury tylko akt notarialny, w którym powinno być zapisane, że sprzedaż jest objęta podatkiem VAT, do odprowadzenia VAT do US obowiazany jest sprzedający, natomiast notariusz chyba powinien powiadomić US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzad dorzuca vat 22% ale wydaje mi sie, ze nie trzeba placic vatu jesli kupuje sie od osoby prywatnej i ta nie ma zadnej dzialalnosci gospodarczej :roll: Sprawdze jak bede na miejscu.

Tak czy siak nie mam zamiaru zmieniac juz decyzji(chyba ze nagle trafi sie cos extra). Myslalem o Osadzie jak zaczela powstawac ale wtedy spotkalem sie z wielkim oporem mojej lepszej polowy. :wink: Jednak ostatnio nastapila wielka zmiana po tym jak ja tam zabralem. Zupelnie inaczej to wyglada jak juz stoja domy :D

pozdrawiam

 

dzieki za opinie o palacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rzeczywistość jest inna. Tak jak pisałem, kupując od osób prywatnych też trzeba płacić VAT, jeżeli mają więcej działek i je sprzedają, US traktuje to jako działalność zarobkową pomimo tego, że sprzedają będąc osobą prywatną nie prowadzącą działalności gospodarczej w zakresie obrotu gruntami. Jak kupowałem w marcu działkę to też miałem nadzieję, że uda się uniknąć dodatkowego kosztu jakim jest VAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...