Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam !!!

ktos pytal o Maciejewo?

ja tam pracowalam kiedys.... w tej wiezy, jak bylo wesele spala para mlodych - ale romantycznie, tam jest okragle lozko!!!!!!!!!

przezylam tam niezapomniane chwile!!!!!! zakochalam sie tam....na krociutko, ale zawsze... :lol: :oops: oj dzialo sie tam, dzialo... nawet moglabym jakies opowiadanie napisac...

niestety wlascicieli dawnych juz nie ma, maja gdzies pensjonat na mierzynie, a nowi to nie wiem jak sobie radza, fakt faktem ze mury sie ostaly, a jest to piekny palac....trzeba sie tam wybrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam zgodę, więc ktoś musiał sie nad tym zastanowić i podjąć taka decyzję, bede miała pompy, a więc zbiornik nie będzie tak bardzo zagłębiony, musimy jakoś dac radę.

 

Nie chcę cię martwić ale to, że Ci dali zgodę to nic nie znaczy. Poprostu

wolno Ci to zrobić i tyle. Przecież nikt nie badał technicznych możliwości

realizacji POŚ. Powtarzam, ja się na tym nie znam ale na logikę - sączki

muszą być zlokalizowane w ziemi, która ma zdolność odebrania z nich

wody, to po pierwsze. Po drugie, muszą być poniżej poziomu

przemarzania czyli min 0,8 w naszym rejonie. A u Ciebie jak piszesz na

tym poziomie jest już woda.

 

Najlepiej zapytaj jakiegoś fachowca, który takie rzeczy wykonuje.

Nie czuje sie do końca kompetentna, żeby z toba polemizować, ale skoro mój mąż stwierdził, że się da, to mu ufam - poza tym te pół metra, to oczywiscie stany ekstremalne, np.wiosną, po lecie jest duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Delfiku ...

#

teraz az szkoda mi pisac, zaniedbalam dziennik budowy, ale...

 

tym razem mialam miec ekipe z polecenia, no i takowa wzielam... nie negocjowalam cen (zeby znowu nie mowili, a co Pani chciala za taka cene) i tak za kladzenie plytek 30 zeta/m2 z fugowaniem, ale nie prostowaniem?! za scieranie gladzi, dogladzenie, gruntowanie i 2 razy malowanie kolorem - 7/m2!

 

Wpadli w piatek ktorys tam i tak od razu na parapety piwo!!!!!!!

Jak im zwrocilam uwage to tak sie oburzyli, wiec w zasadzie balam sie juz odzywac...

oprocz kilku usterek, czyli:

- polozone plytki w kuchni bez ustalenia, zrobili sobie wzorek taki jaki chcieli, pozniej nalozyli nie ta fuge co trzeba, wiec juz fugi scierpiec nie moglam... kazalam zrywac i nakladac prawidlowa!

- nie zauwazyli, ze z weza w garazu leci woda i zalali mi garaz oraz czesc kotlowni, gdzie lezaly panele....

 

- kilka razy poprosili bym odwiozla ich do autobusu do Zalomia, bo szef o nich zapomnial, ale jak w niedziele bylam w miescie na urodzinach tatusia i dzwionili, ze mialam byc o 16 by ich odwiezc - czego w ogole nie ustalalam - to nerwy mi poszly!!!!!!

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

o reszcie nie chce wspominac.....

 

po prostu dalam za wygrana!

mam juz pomalowany korytarz na "imbirowe pole" - super kolor, kuchnie na "sloneczny pocalunek", jadalnie na "zloto Egiptu" i czesciowo pokoj syna "2 sciany z sufitem na "mglisty poranek" a 2 pozostale na ciemniejszy niebieski - taki wybral.

 

Oprocz tego jak sie pozbede tych imbecyli :evil: :x (sory za wyrazenie) to wkraczam w panele i zabudowe kuchni (juz jest i czeka) no i upragniona

 

przeprowadzka!!!!!!!

 

to tyle ... szkoda gadac - zalamka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czwartkowo

 

jestem zła :evil: muszę kupić bramę garażową, ale podejście sprzedawców mnie po prostu osłabia. albo proponują wyłącznie górną półkę, albo bredzą, że coś się nie da, a zainteresowanie równoważy z zerem.

brrr...

 

no to, zwracam się o pomoc. proszę o namiarki na jakiś konkretnych ludzi sprzedających bramy garażowe. plizzzz

 

mam nadzieję, że moja prośba nie zostanie bez echa. w końcu na parę zapytań też odpowiedziałam :wink:

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly kurcze, ty to masz....przepraszam za wyrazenie...pecha, chyba niepotrzebnie spytałam :wink: :D

Ale te nazwy kolorów bardzo smakowite i poruszają wyobraźnię - super, musze cie nawiedzić! :D

 

Czupurek, mój ojciec zamawiał ostatnio, ale musze go podpytać, gdzie. Jesli chcesz, dam ci znać wieczorkiem, wydaje mi sie, że panowie byli raczej z tych bardziej pomocnych, a brame sprzedali firmy Krispol, czy taka, jaka mam ja, tak sie złożyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurka zapomniałam o tobie. tak jakoś na ogrodzeniowych moja pamięć się zatrzymała.

moje wymagania wg wag:

1. muszę mieć tanią :p

2. muszę mieć w jakości standard (zadne tam wysokie półki bo, garaż samodzielny, nieogrzewany) :p

3. biała

4. z uwagi na zasoby pieniężne - ręczna

5. z tego samego powodu co pkt. 4 - raczej uchylna

6. żeby było max szerokość to, rama montowana od wewnątrz

6. wymiar wstępny otworu 2600x2100

i z tym otworem to, najwięcej ceregieli - bo:

- narazie wysokość większa 2280 (brak posadzki, ale wcale docelowo nie musiałoby być 2100 tylko np. 2140), a szerokość zawsze można troszkę jeszcze poszerzyć (beton komórkowy).

i tak wogóle widzę, że musieliby przyjechać i sami zmierzyć i oglądnąć

no i + montaż

 

Jolly pomocy!!!

ps te z targów też mnie interesują. co masz i za ile?

 

Delf - to, proszę o namiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolly - właśnie poczytałam o tych twoich !@#$@%!!!

faktycznie załamka. to, już prawie praktyka, że wykonawcy wykładają się na wykończeniówce, która de facto jest dla nas najważniejsza bo,... widoczna gołym okiem. i co z tego ze ściany prościutkie, dach nie dziurawy, okna szczelne, kiedy... płytki krzywe, coś źle pomalowane itp.

wrrrrrrr.... też mam parę takich kwiatków :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...