Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

A teraz spis dokumentów pomocny dla każdego, kto będzie składał zawiadomienie o zakończeniu budowy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Policach.

 

Najświeższe dane uzyskane telefonicznie w inspektoracie dotyczące potrzebnych dokumentów:

- zawiadomienie o zakończeniu budowy,

- powykonawczy opis techniczny zawierający dane wybudowanego obiektu (powierzchnia, kubatora, wysokość, itd.)

- oryginał dziennika budowy,

- inwentaryzacja geodezyjna,

- nadanie numeru porządkowego,

- protokół odbioru kominiarskiego,

- protokół kontroli szczelności instalacji gazowej,

- protokół odbioru przyłącza gazowego (jezeli było wykonywane)

- protokół pomiarów elektrycznych (zabezpieczenie przeciwporażeniowe i -- pomiar skuteczności izolacji),

- oświadczenie kierownika budowy o jej zakończeniu,

- wniosek o wydanie zaświadczenia - jeżeli komuś to potrzebne, a pewnie tak, bo trzeba się jakoś zameldować i podpisać z energetyką umową na dostawę prądu

 

i ważne za datę rozpoczęcia użytkowania we wniosku należy wpisać datę minimum 21 dni późniejszą niż termin jego złożenia.

 

To wszystko oczywiście w przypadku zgłoszenia zakończenia budowy (całej) w przypadku, jeżeli w trakcie realizacji nie wprowadzono zmian w stosunku do zatwierdzonego projektu.

 

Trochę tego jest, ale przynajmniej nie potrzeba kopii umów z dostawcami mediów i odbiorcami zanieczyszczeń stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

No właśnie dzisiaj to zrobiłem po cięzkim boju na prztargu gdzie na 14 działek było ponad 60 osób. Ale udało się chapnąć skromniutkie 751m2 (druga co do wielkości działka na przetargu) :lol: :lol: .

Czy na takim przetargu cena końcowa mocno odbiega od wywoławczej?

 

Dzięki wielkie wszystkim a gratulki.

Robiq ceny odbiegaly bardzo duzo az sam się zdziwiłem, ze az tak i taki mocny bój toczyłem.. moja wywoławcza była 37000 a w akcie desperacji kupiłem za 58000. Z uzbrojenia jest kanaliza a w następnym roku maja robic resztę, póki co bez opłaty adiacenckiej. Ale jak będzie pozyjemy zobaczymy były np takie przebitki. 37000/65000, 34000/60000 32000/62000,23000/40000 są to ceny brutto czyli z 22% VAT :evil: i tak mniej więcej kształtowały sie pozostałe. Ponieważ miałem już dość zabawy w szukanie działki kupiłem i jestem zadowolony

 

wieczorkiem wrzucę jakies foto do obejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no dobra powiem wam. staram się rzucić fajki - od 3 dni ani jednego nie zapaliłam. :o :o :o

nie wiem czy się uda, ale mam tego szczerze dosyć. palę bez mała 21 lat (w tym roczna przerwa), dochodząc ostatnio do 1,5 paczki dziennie. no po prostu dym uszami. po sobotnim weselu stwierdziłam, że... znudziło mi się.

 

no to, zobaczymy.

 

Czupurek, z własnego doświadczenia wiem, że warto mieć jakieś fajki w domu, bo najbardziej się chce palić, gdy ich nie ma pod ręką i wtedy puszczają najsilniejsze hamulce. Poza tym nie pozwól sobie nawet na jedną chwilę słabości - to zupełnie jak u alkoholika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra powiem wam. staram się rzucić fajki - od 3 dni ani jednego nie zapaliłam. :o :o :o

nie wiem czy się uda, ale mam tego szczerze dosyć. palę bez mała 21 lat (w tym roczna przerwa), dochodząc ostatnio do 1,5 paczki dziennie. no po prostu dym uszami. po sobotnim weselu stwierdziłam, że... znudziło mi się.

no to, zobaczymy.

 

GRATULUJĘ

Ja zrobiłem ten krok w czerwcu. Na początku wspomagałem się plastrami :D - teraz już nie przyklejam i jest OK. Trzymam kciuki baaaaaardzo mocno mam nadzieję że Ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się dzisiaj dzień sperdzielił. Mieliśmy sobie z żonką wieczorkiem po lampce winka strzelić co by uczcić zakup działki a zamiast tego martwimy się a naszą sunię bo wpadła dzisiaj po samochód i jest mocno poturbowana ma zlamaną miednice i nie może chodzić. Jednym słowem straszna kicha :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi przykro :cry:

 

dzieki za pomoc z fachowcem.

 

Delf - ale przecież z fachowcem nic nie udało się załatwić więc nie ma za co dziękować :wink:. Kurcze noc mieliśmy prawie nieprzespaną bo sunia nauczona spać z panią pod kołderką pomimo, że połamana to zaczołgała się do naszej sypialni i tak skomlała że nie było rady i trzeba było ją wciągnąć pod tą kołdrę. A potem to spanie jak na szpilkach żeby jej nie kopnąć co normalnie jej wogóle nie przeszkadza :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...