Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

 

O firmie Partner wiem troche (bo mam kolege po fachu...)

- o tym argonie to tez slyszal

- okucia maja kiepskie

 

radzil by nie ryzykowac.....

 

DZIĘKI ZA INFORMACJE KTORA CHYBA MNIE PRZEKONALA(TANIE MIĘSO PSY JEDZĄ)

 

A JAKIE INNE FIRMY W OKNACH DREWNIANYCH MOŻECIE POLECIĆ-NIE LICZĄC PARTNERA I WELETU KTORY TO PODOBNO MA POWAŻNE PROBLEMY?????????

 

śmiało mogę Ci polecić okna Urzędowskiego ,które mają wszystkie certyfikaty ISI ITB na drewno meranti na szkło itp.Zaoszczędzisz biegania tak jakja obleciałem chyba wszystkie firmy w szczecinie i nikt niepokazał mi atestu ITB na drewno meranti oprucz Urzędowskiego.Zamontowali mi je w wakacje i są bardzo estetyczne .Świetnie wygląda ta ich nowa linia ultra softline.Ogólnie jestem zadowolony mimo ,że przecholowali trochę termin dostawy :wink: .wejdż sobie na ich stronę internetową http://www.urzedowski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

hagrzesiek co do kombinacji Silka + wełna, to też kiedyś uważałem, że to jedyny poprawny wybór. Natomiast w rzeczywistości twierdzenie, że tylko wełna wynika chyba z tego, że szkoda tracić dobre właściwości silikatów w zakresie "oddychania" poprzez zakrywanie ich styropianem. Jednak wtedy trzeba pamiętać na każdą warstwę ściany, łącznie z wyborem odpowiedniej farby, odpowiedniego tynku zewnętrznego, itd.

A Silkę wybrałem, bo widziałem kilka domów z niej zbudowaanych i wyglądały naprawdę nieźle, interesująco prezentują się jej właściwości: wytrzymałość (twardość, co jednak przy pracach wykończeniowych jest utrudnieniem), dobra izolacyjność akustyczna, dobra akumalcyjność; ale trzba też pamiętać o wadach: słaba izolacyjność termiczna. Początkowo też planowałem ocieplać wełną, ale ostatecznie zdecydowałem się na styropian - względy ekonomiczne oraz jeszcze kilka innych.

Podsumowując: z wyboru jestem zadowolony, jednak nie twierdzę, że gdybym wybierał jeszcze raz to w ciemno bym wybrał ten sam materiał, pewnie by miał ten sam dylemat: silikat czy BK.

Co do ceny, to u mnie materiały dostarczał Wykonawca, bo umowę mam z nim podpisaną na komplet (materiały + usługa). Natomiast co do ceny to poślę na priv.

Ale się rozpisałem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"hagrzesiek"

my bliźniaczo budujemy z GrzegorzemR

silka + styropian 15 (ten sam wykonawca)

z tym oddychaniem ścian to trochę lipa

a ściana ocieplona wełną u mojego sąsiada pięknie trzyma wilgoć po deszczu

widać mokre plamy tam gdzie padał deszcz poniżej podbitki,

i to mnie przekonało do styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam reku z Tywentu ZWC-2R

instalację i projekt robiłem sam :)

jeśli działa toś zdolniacha :wink:

 

ale przygotowywałem sie pół roku teoretycznie :D

faktycznie działa :D :D

 

Bodekku, jesteś zadowolony? Żadnych szumów "na zakrętach" i przerażającego pochłaniania energii, co jest głównym argumentem przeciwników?

Aha, czy rzeczywiście powietrze w domu jest bardzo suche?

 

szumi na maks. obrotach - ale to rzadkość

powietrze osusza błyskawicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

 

O firmie Partner wiem troche (bo mam kolege po fachu...)

- o tym argonie to tez slyszal

- okucia maja kiepskie

 

radzil by nie ryzykowac.....

 

DZIĘKI ZA INFORMACJE KTORA CHYBA MNIE PRZEKONALA(TANIE MIĘSO PSY JEDZĄ)

 

A JAKIE INNE FIRMY W OKNACH DREWNIANYCH MOŻECIE POLECIĆ-NIE LICZĄC PARTNERA I WELETU KTORY TO PODOBNO MA POWAŻNE PROBLEMY?????????

 

Ja też mgę ci polecić Urzędowskiego.Mamy je zamontowane od roku i funkcjonują bez zarzutów.Na rabaty duże nielicz bo mają dobre ceny na starcie.Wiekszość firm oferowała nam około 15%-20% na okna ale od ceny mam wrażenie sporo zawyżonej.U Urzędowskiego dostałam cennik fabryczny hurtowy.Muszę przyznać ,że wybrałam ich okna w ostatniej chwili bo wszyscy mi mówili,że są drodzy ,ale to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, gdzie można zamówić napełnianie zbiornika wodą do celów budowlanych i ile to kosztuje?

 

 

tak z ciekawości - jest coś takiego?[/quote=Didi]

 

Trzy X tak (bo nie wiem o co konkretnie pytasz): 1. można kupić zbiornik na wodę albo wypożyczyć studzienkę wodomierzową o pojemności około 1m3, 2. zamówić w ZWiK (a konkretnie Pogotowiu Wod.-Kan) dowóz wody pod konkretny adres,

3. woda budowlana- mam na myśli nie spożywczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien Urzędowskiego, specjaliści z branży na Forum (Jareko, Pchelek) wypowiadali się ze sporym dystansem (by nie rzec negatywnie) na temat tzw. suchego szklenia, jakie stosuje ta firma. Najlepiej przez wyszukiwarkę poszukać tego na Forum.

Moi znajomi kupili od Urzędowskiego i ...... najnormalniej w świecie się wypaczyły, aha a montaż odbył się z poślizgiem 3 tygodniowym.

Uważam, że nawet najlepszemu trafiają się wpadki, byleby nie było to tak często jak w wywołanym do tablicy Partnerze (co ja widziałam u sąsiada to Wam pisała kilka miesięcy temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien Urzędowskiego, specjaliści z branży na Forum (Jareko, Pchelek) wypowiadali się ze sporym dystansem (by nie rzec negatywnie) na temat tzw. suchego szklenia, jakie stosuje ta firma. Najlepiej przez wyszukiwarkę poszukać tego na Forum.

 

Jak kupowałam okna pytali mnie czy chcemy uszczelkę czy silikon.Wybrałam uszczelkę bo jest bardziej estetyczna i mają na nią aprobatę techniczną w brew tego co mówi sie a forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...