Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Teska, wracam do pana od instalacji gazowej w Twoim domu. Czy bardzo długo musiałaś czekac na zakończenie prac? Czy miałaś inne problemy? Cały czas się waham.

 

 

ogolnie był wkur........ale chciałam go ze wzgledu na super cene pieca....

Na zakonczenie prac nie musilam dlugo czekac,zreszta nie spieszylo mi sie wtedy...inne problemy? ciagle cos zapominal..chodzi oczywiscie o ustalenia...i inne takie tam...

 

w kazdym razie nalezy z nim podpisac Terminowa umowe z karami za spoznienie i tego sie trzymac...ceny pieców ma chyba dalej atrakcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jeszcze nie bardzo orientuję się na forum, więc sorki za moje wcięcie się w temat ,ale szukam rady odnośnie kosztów za podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej temat wrzuciłem na forum w dziale "lista płac wykonawców" a tam skierowali mnie tutaj ,zapewne słusznie, ponieważ od miesiąca stałem się szczęśliwym :-? posiadaczem działki budowlanej w Goleniowie i jak sądziłem koszty związane z podłączeniem wody i kanalizy będą na normalnym poziomie (miasta tej wielkości) , a nie jak w Warszawie. Za podłączenie do instalacji wodno-kanalizacyjnej ( 15m od budynku ) przedsiębiorstwo ... w goleniowie zażyczyło sobie 10000 zł. Więc moje pytanie: czy można we własnym zakresie podłączyć się do takiej instalacji? lub może ktoś z was zna firmę ,instytucję lub fachowca ,który może to zrobić za rozsądną cenę (10000 zł ? :cry: :o za 15 metrowy odcinek to grabisz w biały dzień).

Pozdrawiam i sorki za taki ciężki temat w sobotnie popołudnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jeszcze nie bardzo orientuję się na forum, więc sorki za moje wcięcie się w temat ,ale szukam rady odnośnie kosztów za podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej temat wrzuciłem na forum w dziale "lista płac wykonawców" a tam skierowali mnie tutaj ,zapewne słusznie, ponieważ od miesiąca stałem się szczęśliwym :-? posiadaczem działki budowlanej w Goleniowie i jak sądziłem koszty związane z podłączeniem wody i kanalizy będą na normalnym poziomie (miasta tej wielkości) , a nie jak w Warszawie. Za podłączenie do instalacji wodno-kanalizacyjnej ( 15m od budynku ) przedsiębiorstwo ... w goleniowie zażyczyło sobie 10000 zł. Więc moje pytanie: czy można we własnym zakresie podłączyć się do takiej instalacji? lub może ktoś z was zna firmę ,instytucję lub fachowca ,który może to zrobić za rozsądną cenę (10000 zł ? :cry: :o za 15 metrowy odcinek to grabisz w biały dzień).

Pozdrawiam i sorki za taki ciężki temat w sobotnie popołudnie

U mnie robił jeden z ich kierowników (z oddziału stargardzkiego). Za 30 ("w praniu" wyszło 35)m przyłącza wody wziął za robociznę 1200zl + 1500zł za studzienkę betonową + 500zł pozostałe materiały. Za nadzór i odbiór zapłaciłem 214 zł. Gdybym nie wziął tego człowieka, to miałbym duży problem, bo miałem coś skopanego w projekcie i nie chcieli go zatwierdzić. A on to (jak i całą pozostałą papierologię) załatwił bez problemu. Projekt miałem zrobony już wcześniej (po 200zł od przyłącza).

Za przyłącze kanalizacyjne chciał 80zł za mb (jeszcze go nie robiłem).

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po wstępnych obiczeniach cały koszt instalacji wodno-kanalizacyjnj w granicach 6500 jeszcz do przełknięcia biorąc pod uwagę odległość 35m ,a może masz namiar na tego gościa ,warto zapytać fachowca ,może ma możliwość podłączenia w goleniowie? czy twoja instalacji przebiegała pod asfaltem lub inną drogą utwardzoną ,bo u mnie dopiero jest w planie nawierzchnia w przyszłym roku więc taki wykop 15m to sama przyjemność.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...