Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Jeszcze nie bardzo orientuję się na forum, więc sorki za moje wcięcie się w temat ,ale szukam rady odnośnie kosztów za podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej temat wrzuciłem na forum w dziale "lista płac wykonawców" a tam skierowali mnie tutaj ,zapewne słusznie, ponieważ od miesiąca stałem się szczęśliwym :-? posiadaczem działki budowlanej w Goleniowie i jak sądziłem koszty związane z podłączeniem wody i kanalizy będą na normalnym poziomie (miasta tej wielkości) , a nie jak w Warszawie. Za podłączenie do instalacji wodno-kanalizacyjnej ( 15m od budynku ) przedsiębiorstwo ... w goleniowie zażyczyło sobie 10000 zł. Więc moje pytanie: czy można we własnym zakresie podłączyć się do takiej instalacji? lub może ktoś z was zna firmę ,instytucję lub fachowca ,który może to zrobić za rozsądną cenę (10000 zł ? :cry: :o za 15 metrowy odcinek to grabisz w biały dzień).

Pozdrawiam i sorki za taki ciężki temat w sobotnie popołudnie

Przemo1971

witaj w grupie

KAS01 już chyba odpowiedział na Twoje pytanie w kierunku bardzo pozytywnym dla Ciebie

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wieczorkowo,

 

no nareszcie mam podłączony net w moim nowym, chwilowym miejscu zamieszkania, wiec mam nadzieję, ze bede czesciej tu zaglądac.

Nie sposób także nadrobić zaległości w czytaniu Waszych postów, wiec nawet nie zaczynam. :D

 

Pozdrawiam wszystkich starych i nowych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jeszcze nie bardzo orientuję się na forum, więc sorki za moje wcięcie się w temat ,ale szukam rady odnośnie kosztów za podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej temat wrzuciłem na forum w dziale "lista płac wykonawców" a tam skierowali mnie tutaj ,zapewne słusznie, ponieważ od miesiąca stałem się szczęśliwym :-? posiadaczem działki budowlanej w Goleniowie i jak sądziłem koszty związane z podłączeniem wody i kanalizy będą na normalnym poziomie (miasta tej wielkości) , a nie jak w Warszawie. Za podłączenie do instalacji wodno-kanalizacyjnej ( 15m od budynku ) przedsiębiorstwo ... w goleniowie zażyczyło sobie 10000 zł. Więc moje pytanie: czy można we własnym zakresie podłączyć się do takiej instalacji? lub może ktoś z was zna firmę ,instytucję lub fachowca ,który może to zrobić za rozsądną cenę (10000 zł ? :cry: :o za 15 metrowy odcinek to grabisz w biały dzień).

Pozdrawiam i sorki za taki ciężki temat w sobotnie popołudnie

Przemo1971

witaj w grupie

KAS01 już chyba odpowiedział na Twoje pytanie w kierunku bardzo pozytywnym dla Ciebie

:wink:

 

zgadza się z tym pozytywnym chociaż miałem nadzieje że to będzie jakieś 4000 zł ,ale nie można być zbyt zachłannym :evil: a tak pozatym witam wszystkich przy porannej kawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkowo,

 

no nareszcie mam podłączony net w moim nowym, chwilowym miejscu zamieszkania, wiec mam nadzieję, ze bede czesciej tu zaglądac.

Nie sposób także nadrobić zaległości w czytaniu Waszych postów, wiec nawet nie zaczynam. :D

 

Pozdrawiam wszystkich starych i nowych forumowiczów

Iwonka

to się przypomnę

jak będziesz się wybierać do siebie na budowę to zadzwoń - tym razem przyjadę (słowo :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

Przepraszam jeżeli temat był w wątku poruszony - chodzi o badanie geologiczne gruntu. Mam dwa pytanka.

 

1. Czy takie badanie jest obecnie obowiązkowe w budownictwie jednorodzinnym

2. Czy forumowicze ze Szczecina i okolic mogą polecić rzetelnego (i oczywiscie w rozsądnej cenie) wykonawcę takiego badania ??

 

pozdrawiam

Gryfol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gryfol :D ,

 

badanie nie jest obowiązkowe, ale w zasadzie warto je zrobić.

 

Gdy budowałam domek letniskowy, badania nie robiłam, bo budynek bez podpiwniczenia, warunki gruntowe dobre - sąsiadka za płotem ma domiszcze z wielką piwnicą, więc stwierdziłam, że ryzyko jest niewielkie.

 

Budując dom jednorodzinny badanie geologiczne jednak robię. U polecanej przez forumowiczów pani Brody. :) (namiary znajdziesz na liście wykonawców - kilka osób ma ją w stopce). Cena rozsądna, nt. rzetelności wypowiem się za tydzień.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...