Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Wczoraj skończyli lać posadzki - teraz ze dwa dni przerwy i do dzieła. Zastanawiam się co mi jeszcze zostało do zamieszkania w wymarzonym domku... :)

Tynki i posadzki mam, parapety wewnętrzne wstawiają się. Z drzwiami wewn. jest pewien problem... jak je wstawić nie naruszając widocznej części ościeżnicy - na samą piankę? Widziałam wstawiane drzwi za pomocą ordynarnych dybli przewiercanych na wylot przez ościeżnicę do ściany - okropność. Na moje pytanie jak to wygląda (drzwi sosnowe - lakierowane) odpowiedź była jedna - to się da zaślepkę :evil: Już by taka ekipa u mnie nie pracowała - na szczęście to nie moi wpadli na ten pomysł. Może Szanowne forum coś mi poradzi?

A i szukam pomysłu na tanie schody wewnętrzne - jak obłożyć stopnie drewnem? Jaki jest koszt?

Pozdrowienia dla wszystkich budujących :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

...Z drzwiami wewn. jest pewien problem... jak je wstawić nie naruszając widocznej części ościeżnicy - na samą piankę?

 

Pianka wystarczy. Wydaje się, że pianka jest słabiutka ale jeśli wziąć pod uwagę powierzchnie łączenia to jest to siła wystarczająca. Osadzasz ościeżnice na miejscu, wstawiasz (najlepiej regulowane) rozpórki na wysokości zawiasów i klamki (3 sztuki), wpsikujesz pianke i zostawiasz na 12-24h.

 

...A i szukam pomysłu na tanie schody wewnętrzne - jak obłożyć stopnie drewnem? Jaki jest koszt?...

 

My też go szukamy :)

Jeśli masz schody betonowe to dużo prościej - kupujesz tzw "trepy" circa 100zł/szt (popatrz np.: w Indeksie lub w Castoramie). Montuje się prosto. Trudniej porządnie osadzić balustrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu - dzięki za informacje :D . Myślałam, że sama pianka to mało.

Co do balustrady mam ideę aby przykręcić płytkę do betonu, na to przyspawać rurę i całość obłożyć drewnem (płytkę chowasz pod stopniem drewnianym). U rodziców ten system zdaje egzamin od dobrych paru lat - jest bardzo stabilna (szczególnie ta poprzeczka na szczycie schodów).

Same schody chcę obłożyć drewnem tylko od góry (stopnie) - bez podstopnic - jeszcze się rozejrzę po stolarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska kochane! Trzymajta za mnie kciuki - pilzzzzz. Właśnie zaczynam przeprowadzkę biura i już mi głowa pęka, jak ja to wszystko zrobię - ekipę mam, ale.....

Zgłoszę się najwcześniej w poniedziałek, albo dalej......

 

S.P. i Grapusek - podziałała moja rada co do ocieplania?

 

Pozdrowionka dla wszsytkich i ufajcie wraz ze mną, że wszystko pójdzie sprawnie i gładko :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poslusznie hlasim że jestem. Powiedzcie czy to ma sens. Facet chce kupić za 280 tys. pół bliźniaka od developera, nowy na działce razem 600 m2. Bezrzecze. W środku nic, tylko podciągnięte media. Stan surowy zamknięty (okna, drzwi wejściowe, brama garażowa, ocieplony. W środku bez tynków i niczego. Ma na karku od razu sąsiada :) Gdzies mi w tym wszytskim uciekło minimum ok 80 tys. Dobrze liczę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ten facet to ma chyba za dużo kasy - może się podzieli? :wink:

Ja za swoje dam ok. 300 tys. + działka. W tym przyłącza, tynki, posadzki, elektryka (1,6 km kabli), co + wod-kan, podjazd do domu i może nawet płot z klinkieru. Wychodzi mi ok. 840 zł za m.kw. - ale ja to robię dla siebie a nie na sprzedaż (nie doliczam tu marży) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu - z tej działki on ma tylko 300 m2. sąsiada z dymiącym grilem, jęcząca żonę sąsiada za ścianą... i budowę - nie wiadomo z czego...

Wyszło mi że nawet działka- ok 600 m2 - niech będzie za 70 tys. z uzbrojeniem, tam gdzie chce. Papierki, projekty - 5 tys. dom w surowiźnie - 100 tys. ocieplenia, okna, bramy, płoty i inne takie - 30 tys. To mi znika tajemniczo - 75 tys... zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szczecin i okolice, właśnie obejrzałem sobie zdjęcia z Waszego spotkania i jestem pod wrażeniem :o Fajnie Wam to wyszło, w końcu wiem wreszcie jak wygląda Teska, Ivette, Joasia i wielu innych :D A propos Ivette pamietam Twoje pierwsze nieśmiałe kroki na tym forum a teraz proszę :D Tak swoją drogą to musze przyznac, że tam na północy macie sporo ładnych dziewczyn :) pozdrawiam jeszcze raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...