Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Gryfol nie jest obowiązkowe, ale warto zrobić takie badanie, najlepiej jeszcze przed zakupem działki, bo warunki gruntowe mogą być bardzo różne nawet na działkach sąsiadujących, a nawet jak już masz działkę, to przynajmniej projektant będzie wiedział, czy zaproponowane w projekcie posadowienie jest odpowiednie do rodzaju gruntu, a i przy budowie możesz dzięki temu uniknąć niemiłych nispodzianek (a takie niestety niektórym się przytrafiają) w postaci nieprzewidzianej konieczności wymiany gruntu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's geologów:

Ich też trzeba pilnować:

moja znajoma robiła badania pod dom - mieli mapę gdzie dokładnie ma stanąć budynek (znajoma wiedziała, że wcześniej na tej działce stał budynek podpiwniczony, który został rozebrany a "dziura" po nim zasypana) przyjechał geolog i zrobił badania - wyszło, że musi cały grunt wymienić bo jest bardzo sypki i fundamenty nie mają szans się utrzymać.

Tyle tylko, że właśnie badanie było przeprowadzone w miejscu byłego budynku a nie w miejscu gdzie ma stanąć budynek. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania zdecydowanie warto zrobic. Moja sasiadka ma cudowny grunt, na mojej działce horror, wymagający specjalnych fundamentów (lepiej wiedziec przed postawieniem budynku).

Co do geologów, to ogólnie polecana w grupie Pani B. u mnie się nie sprawdziła. Potwierdzam, że jest miła, robi wszystko w umówionym terminie ale... Niestety mam trudny grunt i powinna była pogłębic odwierty i zrobic ich więcej. Niestety, kosztowało mnie to zamawianie nowych badań u kogoś innego a na dodatek wysłuchiwałam gorzkich słów pod jej adresem. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wtorkowo

matko aleście naskrobali

dzięki wszystkim za kciuki. imprezka alkoholowa bez dymka się obyła, choć nad ranem oj ciężko było, ciężko. :wink: a najlepsze że niby bez papieroska a główka dnia następnego i tak bolała

 

Ula - dzięki za info. kurka lecę w tą środę póki mogę bo, potem to, już kulanie mi zostanie

 

Teska - ni ma problema, ale jakie to latarenki. masz katalog? (która strona) a może są w necie?

 

pytanie świąteczne - te kurtynki (lampki) to do czego i jak przytwierdzić na zewnątrz domu może wie ktoś?

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za kciuki. imprezka alkoholowa bez dymka się obyła, choć nad ranem oj ciężko było, ciężko. :wink: a najlepsze że niby bez papieroska a główka dnia następnego i tak bolała

główka bolała bo nawdychałaś się dymku, który Ci zaserwowali inni uczestnicy

wiem z doświadczenia, (jestem niepaląca i nigdy nie byłam), że gdy np na sylwestra chodzimy tam gdzie nigdy na sali sie nie pali i o godzinie np 3-4 jestem rzeźka,(dlatego między innymi jesteśmy im wierni) a gdy wyebierzemy się na inną imprezę gdzie jest przyzwolenie palenia przy stolikach to o godzinie 1 już mnie pieką oczy, gardło boli i takie tam - ogólne zmęczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wtorkowo

matko aleście naskrobali

dzięki wszystkim za kciuki. imprezka alkoholowa bez dymka się obyła, choć nad ranem oj ciężko było, ciężko. :wink: a najlepsze że niby bez papieroska a główka dnia następnego i tak bolała

 

Ula - dzięki za info. kurka lecę w tą środę póki mogę bo, potem to, już kulanie mi zostanie

 

Teska - ni ma problema, ale jakie to latarenki. masz katalog? (która strona) a może są w necie?

 

pytanie świąteczne - te kurtynki (lampki) to do czego i jak przytwierdzić na zewnątrz domu może wie ktoś?

 

pozdrawiam wszystkich

 

to sa takie zwykle latarenki..mozna je zima w swieta zapalone postawic na schodach..super tow yglada.Ale Ula mowila ze u nich na kiermaszu swiatecznym w szkole tez beda...wiec poki co dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś jest może użytkownikiem zmiękczacza wody, takiego na potrzeby całego domku. Mój Wykonawca mnie namawia na coś takiego, urządzenie wygląda silidnie, ale kosztuje też nie mało. Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Warto?

 

 

ja mam....a koszt byl cos kolo 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska - ok

a ten kiermasz to, u nas czy w Szczecinie?

 

Didi - no nie do końca. bo na sali nie palono. ale pewnie to, zasługa facetów - pewnie robili za mocne drinki

 

a jakby na rynny zahaczyć jakieś zawieszki i na tym lampki?

 

 

U Uli w szkole swiateczny...super maja fajne ozdoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...