Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Studnia chlonna na wiecej niz 3 metry?

A 3 metry slupa wody to nie wystarczy zeby "wepchnac" wode dalej?

No chyba ze beto klasy B25, bo nawet glina "pusci".

Kolega moze na platformie w Norwegii pracuje?

 

Nie wystarczy. Glina nie puści. :evil:

 

No to w takim razie jakbys chcial/la zaizolowac sobie fundamenty glina to polecam spacer na Bezrzecze-za Zasciankowa.

Tam troche ludzi buduje i nie zabardzo wie co zrobic z glina.

Oddadza za darmo. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich środowo przy dużej czarnej!!

Wybieram się dzisiaj zaklepać ostateczie termin z wykonawcami, baraczek fajny już mam zaklepany. Teraz zostało zdecydować tylko z czego (chociaż tu nie ma aż takiego wyboru w porównaniu z wykończeniówką, wtedy dopiero będzie dylemat)??? Aby tylko się nie rozpadało :evil: :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim serdecznie dziękuję za odzew...tylko co tu zrobić z taką wiedzą, która tylko może nas zdołować...nam wystawiono rachunek skosy -57zł,za robociznę,ścianki działowe -50zł, sufit podwieszany 25....wszystko tylko robocizna....robi "znajomy"...praca właściwie wykonana,mieliśmy się jakoś dogadać....no ale taaaaka rozbieżność???hmm,....budujemy w Bezrzeczu, fajne dzieciaki tej na fotce, mam takie same....pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.cena za 1m2 robocizny docieplenia poddasza 20+5 wełna +ruszt pod płyty,folia,płyty g-k

chyba około 18 zł/m2

2. cena za 1m2 ścianki działowej g-k bez wełny mineralnej

a czemu chcesz bez wełny? chyba lepiej "z" - za ściankę z wełna jakies 20 parę zł/m2

3. cena za szpachlowanie płyt+gładź

6-8 zł/m2

4. cena za sufit podwieszany -regips za 1m2.

10 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca właściwie wykonana,mieliśmy się jakoś dogadać....no ale taaaaka rozbieżność???hmm

skoro wszystko juz zrobione, a nie zapłacone, piłka jest po twojej stronie -jeszcze wszytsko mozna ustalić. Mogłam sie pomylić z cena za skosy, ale reszta, tak jak pisałam. Fakt, że ekipy które miałam odbiegaja od standardów (zreszta któż je teraz niestety trzyma...) i po części nie były ekipami stricte budowlanymi - dorabiali sobie. Dlatego, jesli masz zrobione dobrze i fachowo spokojnie możesz dorzucić coś "na górkę". Skoro wykonawca mówił, że się dogadacie, droga otwarta; dogadacie, czyli nie będziesz akceptowac jego cen, a będziecie o tym "gadać", a więc on musi być elastyczny - a ty bądź twardy/da ( :oops: )

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no nic ponegocjujemy te ceny...chętnie poznam jeszcze inne, więcej argumentów....dodam ,że robi spora ekipa,sama załatwia sobie materiał,mnie nic nie obchodzi-rusztowania itp....

to, że ekipa ma swoje narzędzie, to chyba raczej normalne (rany dochodzi do tego, że jak ktos ma czym robić, to jest super wykonawcą :-? ), a skoro zamawia sam materiały, czytaj: najprawdopodobniej wszelkie rabaty i upusty bierze do kieszeni - tym bardziej zastanów sie przy płaceniu i negocjacji cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim serdecznie dziękuję za odzew...tylko co tu zrobić z taką wiedzą, która tylko może nas zdołować...nam wystawiono rachunek skosy -57zł,za robociznę,ścianki działowe -50zł, sufit podwieszany 25....wszystko tylko robocizna....robi "znajomy"...praca właściwie wykonana,mieliśmy się jakoś dogadać....no ale taaaaka rozbieżność???hmm,....budujemy w Bezrzeczu, fajne dzieciaki tej na fotce, mam takie same....pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.cena za 1m2 robocizny docieplenia poddasza 20+5 wełna +ruszt pod płyty,folia,płyty g-k

chyba około 18 zł/m2

2. cena za 1m2 ścianki działowej g-k bez wełny mineralnej

a czemu chcesz bez wełny? chyba lepiej "z" - za ściankę z wełna jakies 20 parę zł/m2

3. cena za szpachlowanie płyt+gładź

6-8 zł/m2

4. cena za sufit podwieszany -regips za 1m2.

10 zł/m2

 

 

A moglbys przypomniec nazwe firmy, bo argumentacja jak umnie.

U mnie wszystko bylo lub chcieli drozej bo maja narzedzia i sa super.

Jak wylanie podlogi zakosztowalo mnie 24zl/m2 + wiecej m2 niz w projekcie, bo................w projekcie nie licza pow. pod otworami drzwi.

to zaczely sie kwadratowe rozmowy.

Budowala "perfekcyjna" firma REMBUD, ktora polecam ludziom z nadmiarem zbednej gotowki i nie przywiazanych do projektu,

za ktory zaplaciliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich środowo przy dużej czarnej!!

Wybieram się dzisiaj zaklepać ostateczie termin z wykonawcami, baraczek fajny już mam zaklepany. Teraz zostało zdecydować tylko z czego (chociaż tu nie ma aż takiego wyboru w porównaniu z wykończeniówką, wtedy dopiero będzie dylemat)??? Aby tylko się nie rozpadało :evil: :evil:

Pozdrawiam

 

Witam wszystkich. Dzióbek gratuluję startu i życzę tylko sukcesów. Będę musiał któregoś dnia zrobić rundę po ogrodniku i zobaczyć Twój start będę dopingował :wink: . A na ogrodniku jestem od czasu do czasu ostatnio naciągaliśmy z kolegą siatkę u niego na działce (obok tej dużej hali na sprzedaż) jeszcze został nam front więc będzie okazja zajrzeć do Ciebie - chyba trafię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska - ja właśnie o lokalizację tej szkoły pytałam

 

 

w Przecławiu.Jak bedzie to dam znac i mozemy razem sie wybrac!

 

chętnie. tylko pewnie będę musiała brać urlop bo rano to wiesz - pracka :wink:

 

 

i witam wszystkich środkowo

 

 

to jest przewaznie w dni wolne od pracki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...