Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam czwartkowo :lol: czy wiecie przypadkiem jak długo trzeba czekać na zwolnienie hipoteki w sądzie ,bo ja już czekam 2 tydzień (minie w piątek), żeby poprzedni właściciel zwolnił hipotekę z mojej (prawie) :p działki.

Przemo1971

w Goleniowie są bardzo sympatyczni ludzie w sądzie, więc może poprostu zadzwoń i grzecznie zapytaj - będziesz wiedział dokładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Didi, no to jednym słowem miałam dużo szczęścia :o , bo było ciemno, szyby jeszcze nie odparowane do końca, a ja sie spieszyłam i miałam gips wszędzie, znaczy w oczkach też :D

Będę już teraz uważać :oops:

Ale az się dziwię, że tych znaków nie zauważyłam, poprzednim razem były takie wielkie, a teraz dałabym sobie coś tam uciąć, że nic nie było....hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi - dzieki, zadzwonie - zapytam...

 

P.S. ale Tys szybka!

 

 

Ja zaplacilam zeby zwolnic z hipoteki i czekalam tydzien! Moze ten klient nie zaplacil tej kwoty hipotecznej???? i stad sad nic nie moze zrobic...

Temu klijentowi powinno zależeć na jak najszybszym zapłaceniu i zwolnieniu hipoteki ponieważ dopiero po zwolnieniu hipoteki dostanie resztę kasy za działkę ,na którą czeka z utęsknieniem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sądzie powiedzieli mu ,że papiery z goleniowa o wykreślenie z hipoteki muszą przesłać do centrali :cry: a generalnie pytam o czas ponieważ dopiero po załatwieniu wszystkich papierów (trwa to już miesiąc) związanych z własnością działki ,będę mógł przepisać wszystkie pozwolenia na budowę ,które mają termin ważności rozpoczęcia budowy do końca kwietnia 2006r ,a i teraz gdy nie pada śnieg i jeszcze pogoda nie jest najgorsza chciałem załatwić sprawy związane z przyłaczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

czy na szczecińskie warunki ceny NETTO za projekt indywidualny domku szkieletowego: 5000,00;projekt instalacji sanitarnej:2000,00, projekt instalacji elektrycznej:500,00,badania geologiczne:600,00,mapka dla celów projektowych:600,00 SĄ przyzwoite, poniżej średniej, powyżej ?

 

Taki jest wstępny kosztorys architekta i w tym załatwienie pozwolenia na budowę.

 

Pozdrawiam

Marta

 

A co tak drogo za sanitarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To moze zalozymy spolke i bedziemy dachowki produkowac w promocyjnej cenie.

Tez mnie wkurza ta glina zwlaszcza jak buciki robia sie 10x ciezsze po wizycie na budowie.

 

Właśnie wracam z budowy i też zrzuciłam przed chwilą 20 kg gliny z butów. :evil:

 

Jednym słowem: kolos na glinianych nogach? 8)

 

Witam czwartkowo :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne dzień ...waham się, czy napisac dobry, bo co prawda pogoda względna, za to na budowie fuszera. Panowie obsypali fundamenty humusikiem i teraz trzeba wszystko wykopac a moim największym problemem jest, jak policzyc czas pracy koparki i nie dac się przerobic. Nie chcę płacic za fuszerki ale nie dam rady warowac przy nich dwa dni z rzędu, bo mnie z pracy wyrzucą. Jednym słowem: klapa. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

czy na szczecińskie warunki ceny NETTO za projekt indywidualny domku szkieletowego: 5000,00;projekt instalacji sanitarnej:2000,00, projekt instalacji elektrycznej:500,00,badania geologiczne:600,00,mapka dla celów projektowych:600,00 SĄ przyzwoite, poniżej średniej, powyżej ?

 

Taki jest wstępny kosztorys architekta i w tym załatwienie pozwolenia na budowę.

 

Pozdrawiam

Marta

 

A co tak drogo za sanitarkę?

 

A mi się wydawało, że to nie jest drogo. Za samo przyłącze wodno kanalizacyjne do budynku cena jest zazwyczaj ok. 600 zł, a do tego jeżeli to jest kompletna instalacja wewnętrzna (woda, CO, ścieki) to chyba nie jest drogo. W projektach gotowych to już jest, a w indywidualnym trzeba zrobić. No chyba, że instalacje wewnętrzne są już w cenie projektu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trobe, za dodatkową pracę koparki powinni płacić panowie, skoro zawalili sprawę

I tak właśnie ustaliliśmy, ale muszę również odliczyc czas poświęcony wczoraj na pracowite zasypywaniez humusem i dzisiejsze jego wykopywanie a ponieważ jeszcze trwają inne prace koparką musiałabym tam byc cały czas, żeby mnie panowie nie przerobili na godzinach efektywnej pracy, żeby sobie po koleżeńsku zrekompensowac straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mi się wydawało, że to nie jest drogo. Za samo przyłącze wodno kanalizacyjne do budynku cena jest zazwyczaj ok. 600 zł, a do tego jeżeli to jest kompletna instalacja wewnętrzna (woda, CO, ścieki) to chyba nie jest drogo. W projektach gotowych to już jest, a w indywidualnym trzeba zrobić. No chyba, że instalacje wewnętrzne są już w cenie projektu budynku.

 

No właśnie, pewnie każde z nas myśli o innym wariancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trobe, za dodatkową pracę koparki powinni płacić panowie, skoro zawalili sprawę

I tak właśnie ustaliliśmy, ale muszę również odliczyc czas poświęcony wczoraj na pracowite zasypywaniez humusem i dzisiejsze jego wykopywanie a ponieważ jeszcze trwają inne prace koparką musiałabym tam byc cały czas, żeby mnie panowie nie przerobili na godzinach efektywnej pracy, żeby sobie po koleżeńsku zrekompensowac straty.

 

hmm, faktycznie przydałoby się panów przypilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gryfol :D ,

 

badanie nie jest obowiązkowe, ale w zasadzie warto je zrobić.

 

Gdy budowałam domek letniskowy, badania nie robiłam, bo budynek bez podpiwniczenia, warunki gruntowe dobre - sąsiadka za płotem ma domiszcze z wielką piwnicą, więc stwierdziłam, że ryzyko jest niewielkie.

 

Budując dom jednorodzinny badanie geologiczne jednak robię. U polecanej przez forumowiczów pani Brody. :) (namiary znajdziesz na liście wykonawców - kilka osób ma ją w stopce). Cena rozsądna, nt. rzetelności wypowiem się za tydzień.

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź

Niestety nie mogę się dodzwonic do poleconej pani. Czy mozesz podac namiar na priva ??

 

PS.

Może znacie jeszcze jakies inne osoby wykonujące badania gruntu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...