Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ja nadal mam nadzieję na zamieszkanie jeszcze w 2006. Dzisiaj w zasadzie zakończyłam stan zero i czekam na wiosnę.

Problemem staje się przyłącze energetyczne. Podobno UM wydał błędną decyzję, więc nie można projektowac a na nową decyzję czeka się kolejne 62 dni (no, bo przecież urzędnik jak się pomyli, to musi się obrazic i nie można zdopingowac go do wydania decyzji zgodnie z KPA: bez zbędnej zwłoki).

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Sylwia tylko z tego co się orientuję to w naszej gminie jak budujesz sieć to powinnaś ją przekazać gminie. A jak przekażesz to chyba nie ma znaczenia czy ta przepompownia się zepsuje czy nie bo do kogo innego należy konserwacja i utrzymanie urządzeń. Co do ceny ścieków to opłata jest ustalana dla całej gminy. Nie wiem może się mylę aż tak sie w temat nie zagłębiałam.

Wiem tylko że mnie gmina kazała budować 500 metrów sieci kanalizacyjnej na podstawie porozumienia, mówiącego o tym że mam go potem nieodplatnie przekazać. Twierdzono że nie moge wybudować szamba ani przydomowej oczyszczalni. Okazało sie że nie ma to odzwierciedlenia w przepisach i Wójt przyciśnięty do muru zmienił taktykę.

My po wybudowaniu, też musimy przekazać nieodpłatnie :( W sumie masz rację, jak oddamy to gminie to już ich problem z ewentualnymi usterkami...

Hm.... to może się zastanowię nad oczyszczalnią ekologiczną... Może to jest wyjście... Tylko nie wiem jak to będzie z pozwoleniem- wszyscy sąsiedzi muszą budować przyłącze kan.

 

A dlaczego każą wam nieodpłatnie przekazac ??. Przeciez w świetle nowej ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzenia ścieków to dostawca mediów lub zarządca sieci powninien zbudowac czy to kanalize czy rurociąg z wodą, a jeśli juz same wybudujecie to powinniście przyprzekazaniu domagac się zwrotu kosztów czy to w całości czy w części ale za darmo??? :o . Poczytajcie lepiej tę ustawę bomoże was jawnie w bambuko robią. Kilka tygodni temu wałkowaliśmy troche ten temat na grupie.

 

 

Maro GrzesiekB już ci pokrótce wyjaśnił. Ja od siebie dodam jeszcze że owszem gmina powinna wybudować sieć ale w praktyce wygląda to tak że na ogół tłumaczy się brakiem środków i wtedy albo czekasz nie wiadomo ile albo budujesz sieć sam. Co do tego przekazania gminie masz racje że jest to bezprawne ale walka z gminą do łatwych nie należy. Przepisy sobie a praktyka sobie,niestety :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczesnym wieczorkiem,

 

wczoraj pojechałam z rodzinką do Tanowa. Wymierzyliśmy działkę i przymierzaliśmy się w terenie do usytuowania budynku.

 

Okazuje się, że planowany taras od południa z widokiem na las to byłaby kompletna porażka - las jest tak blisko (po drugiej stronie drogi), że i tak zasłania słońce, a ponadto 6m od drogi (gruntowej, ale spacerowej ) to zero prywatności! :(

Chybabym czuła się jak na wystawie sklepowej :-?

Tak więc najwięcej słoneczka mam od zachodu, taras wypadnie więc z tej strony, może nawet pn-zach. Zupełnie nieortodoksyjnie, ale za to zacisznie :wink:.

 

A dzieci w lesie znalazły ... dwa urodziwe i okazałe podgrzybki - zamrożone na kość! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...