Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Kij w mrowisko! :D

 

Wszyscy (no.... prawie wszyscy) wykonują izolacje przeciwilgociową podłogi na gruncie z papy termozgrzewalnej lub "2 x papa na lepiku". Bardziej odważni kładą na chudy beton tylko folię, ale ich w tej chwili pomijam.

Żadna papa i lepik nie mają atestu higienicznego do stosowania wewnątrz budynków przeznaczonych na stały pobyt ludzi (a więc w naszych domach). Atest PZH dopuszczają stosowanie niektórych pap jako naziemną hydroizolację przykrytą kilkucentymetrową warstwą cementu pod pomieszczenia typu garaże, piwnice, hale i magazyny przemysłowe. Mimo to projektanci, kopiując stare wzorce, piszą w projektach "2 x papa na lepiku" i są głeboko zadowoleni, bo przecież nie oni będą mieszkać w tych domach.

 

Dawniej stosowanie pap i lepiku (materiałów bitumicznych) wewnątrz budynków mieszkalnych było dopuszczone, tak jak np. pokryć dachowych z azbestu. Wykonawcy chwalą sobie te roboty izolacyjne, bo można je wykonać szybko, a inwestorzy są zadowoleni, bo jest tanio.

 

Pytanie:

Dlaczego więc teraz większość budujących własne domy ignoruje atesty higieniczne i wykonuje izolacje przeciwilgociwe wg metod rodem z "bidnego", socjalistycznego PRL-u?

 

 

Roman

 

nie wszyscy... :lol: :lol: :lol: u mnie papy nie ma nawet na izolacji tarasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dziendoberek!

 

no po wizycie nie poznalam mojego domu - chlopaki zanim przystapili do robot wysprzatali mi chalupe ( :lol: ) zrobili juz obnizenie z regipsu w lazience, poczyscili kafle z kleju po ostatnim paproku, no i dzisiaj powiedzieli ze na czysto moga przystapic do prac....

 

ale niestety uniesienie radosci trwalo do dzisiaj do 9 - bo ..... poprosili o zaliczke 300 zlotych na dojazdy!!!!!!

i co teraz???? odpowiedzialam w pospiechu, ze nie ma sprawy, ale boje sie ze jak dam to znowu beda nici z roboty!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jola najlepiej to im zapłać z góry za całą robotę, bo co byś nie robiła to ostatnio uciekają więc może to będzie sposób tylko uważaj bo jeszcze zostaną na stałe ;) wkońcu duży ten dom. A ja melduje ze dzisiaj zmarzłem bo zapomnialem wrzucić do kominka.

 

Nie kupujcie mozaiki!!!!!!!! 5 kg fugi na 2m2:(

 

wykończeniówka to straszna rzecz ale pomalutku schodzę piętro niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel Ty przestan, tamtym ostatnim gotowalam obiadki - po 2 kotlety, kociol ziemniarow, surowki do wybory, pieczareczki zasmazane.... i co????

pewnie ich zony lepiej gotuja!!!!

 

chyba dam im 150!!! jak myslicie???? no bo teraz jak nic im nie dam to moga sie bac ze za robote tez im nie zaplace!!!

 

 

PAWEL ty nie zapomnij o tych prospektach dla mnie!!!! obiecales je oddac Ekerowi!!!!! kto nie ma w glowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosili o zaliczke 300 zlotych na dojazdy!!!!!!

i co teraz???? odpowiedzialam w pospiechu, ze nie ma sprawy, ale boje sie ze jak dam to znowu beda nici z roboty!!!!

Jolly zastosuj zasade mojego męża: płać za to co zrobili. Po co im zaliczka na dojazdy 300 zł? Do mnie malarze dojeżdżali z Nowogardu za 5 zł (każdy), nie wiem skąd twoi dojeżdżaja, ale myslę, że dzienny dojazd nie kosztuje ich więcej, jak (zawyżam teraz) 10 zł na głowę (bo inaczej nie opłacałoby im sie pracowac w ogóle), a chyba sa w stanie wykonać dzisiaj prace za (ilu ich jest?) 30 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel Ty przestan, tamtym ostatnim gotowalam obiadki - po 2 kotlety, kociol ziemniarow, surowki do wybory, pieczareczki zasmazane.... i co????

pewnie ich zony lepiej gotuja!!!!

 

Ło matko takie luksusy mieli żyć nie umierać :lol: . Ja u znajomych teraz robię a oni nawet głupiego czajnika do zagotowania herbaty nie podrzucili :evil: ,a chata była pusta kupiona same ściany, kurde nawet starą umywalkę z demobilu musiałem przytargać i zamontować żeby było chociaż jak się ochlapać po pracy i szklankę umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kobietek!

 

gdzie najlepiej wybrac sie na turnus odnowy biologicznej tzw. SPA???? bylyscie gdzies co mozecie polecic!!! PPostanowilam sie troche zregenerowac tylko nie wiem ktore miejsce wybrac? Doradzcie...

Wiesz, ja nawet nie myślę, nie mam środków - dom buduję :wink: :lol:

 

Ale słyszałam o Instytucie Eris i jest jeszcze nad morzem Willa Monica, czy jakos tak, wrzuc w wyszukiwarkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dam im 150-200 bo powiem ze sie boje ze sie zwina, a jak zrobia lazienke to od razu sie rozliczamy.... i tyle ! a jak pojda sobie???? i ich nie zobacze?????

z nimi trzeba twardo, jak maja zamiar sie zwinać, to i 100 szkoda, a jak nie, to się nie obrażą tylko dlatego, że im nie dasz tego, co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...