Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Maggie Co to za firma?

 

Do wszystkich Znacie jeszcze jakieś inne alternatywne warsztaty dla forda?

Nie tylko dla forda!

W ITM Auto na Gryfińskiej zaraz za stacją Statoil, robią każdy samochód. Podoba mi się, że zanim zaczną coś robić to zadzwonią spytają czy wyrażamy zgodę i podają ile będzie to kosztować.

Kiedyś, pojechałam na wymianę jakiejś cefki zapłonowej (czy coś takiego) po pół godzinie dzwonią, że auto gotowe i że coś w jakiejś kostce nie stykało i wymienili tylko tę kostkę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

KAS01 mój Boże, nie sądziłam, że mozna tak pieknie wkomponować dom w otoczenie; cudownie wygląda twój kawałek ziemi, szczególnie w jesiennej scenerii - jestem zachwycona!

 

Dziękuje. :D Kiedyś nawet nie wiedziałem, ze to jakaś szczególna działka. Ten duży zaznaczony teren (na pierwszym obrazku w mojej stopce) nalezał kiedyś do mojego nieżyjącego juz Dziadka (teraz jest ciotki). Urodziłem sie i przez pierwsze lata mieszkałem w Jego domu:

http://ksuchowerski.photosite.com/~photos/tn/2165_348.ts1131464254078.jpg

Gdy byłem jeszcze dzieckiem, to Dziadek postanowił podarować mi kawałek. Bardzo podobał mi sie ten czerwony bukhttp://ksuchowerski.photosite.com/~photos/tn/207_348.ts1121069992000.jpg

i dlatego wybrałem sobie miejsce wokół niego. Już jako małolat wiedziałem, ze właśnie przy nim wybuduje swój dom.

Pierwszą osobą która mi powiedziała, że działka jest szczególnie ładna był architekt (prywatnie najlepszy kumpel). A on się już sporo działek w zyciu na ogladał. A później jak się już rozpoczeła budowa, to kazdy kto się na niej znalazł wyrażał podobną opinię.

Kiedyś miałem potencjalnego kupca, który chciał mi zapłacić ponad dwukrotnie wyższą stawke niż ta po jakiej chodziły działki w okolicy. Dla mnie jednak ta ziemia ma inną wartość niż materialna i nie sprzedałbym jej za żadne pieniadze.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro został poruszony temat motoryzacji to zapytam i ja;

Czy są wśród nas uzytkownicy tuli (chyba tak to się pisze) ? Czy jest ro dobre rozwiązanie na przewożenie np. nart i butów? Prosze o opinię bo mam dylemat: normalny bagażnik czy tul?

 

Moim skromnym zdaniem zawsze dla nart BOX - już nie zagłębiając się w firmę. Zalety no przede wszystkim z nartami na dachu robimy sporo km. i to najczęściej w złych warunkach i w soli itp. - "trochę" szkoda by narty a właściwie ich wiązania tak były katowane. Nastepna moim zdaniem zaleta BOX-ów to fakt iż możesz przewozić nie tylko narty ale i buty i wiele innego tałatajstwa. Do tego jeszcze możesz przewieźć rurkę na budowę :lol: albo kawałek deski :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro został poruszony temat motoryzacji to zapytam i ja;

Czy są wśród nas uzytkownicy tuli (chyba tak to się pisze) ? Czy jest ro dobre rozwiązanie na przewożenie np. nart i butów? Prosze o opinię bo mam dylemat: normalny bagażnik czy tul?

 

Didi, ja używam Thule i jest OK 9może nawet Super OK), ale nie mam porównania z innymi, więc jeśli Maro poleca coś dobrego i tańszego, to warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawiasem mówiąc za zderzak 1000zł to chyba trochę dużo, no chyba, że to lepsze i nowe auto i naprawa w serwisie a nie u blacharza

wiesz, nie wiadomo, jaki trobe wzięła rozpęd :lol:

 

Ha, ha, rozpęd, jak rozpęd. Było ciemno, na tylnym siedzeniu samochodu wielka paka styropianu a z przodu miotający się na tym nietypowym dla siebie miejscu brytan marki "obok-owczarka", zasłaniający lusterko boczne. Wjechałam w błotnik, wginając go. Co do zderzaka, właściciel samochodu pokazał mi, że już dawno był obluzowany. Miałam nadzieję na mniejszą sumę a teraz widzę, że w warsztacie na moje konto zrobią pewnie od razu całośc. W tej sytuacji chyba rzeczywiście korzystniej skorzystac z OC.

 

Wszystkim doradcom bardzo dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maggie Co to za firma?

 

Do wszystkich Znacie jeszcze jakieś inne alternatywne warsztaty dla forda?

 

Właściciel warsztatu nazywa się Sobolewski, firma mieści się na Gumieńcach, niedaleko Selfy.

 

A jak już o bagażnikach i nartach mowa, bo chyba jest tu paru narciarzy:

 

Jak dobrać długość nart carvingowych? Mam 170cm wzrostu, waga - średnia krajowa :p, jeździłam do tej pory rekreacyjnie na "boazerii" Czy 160cm długości nart i 15m promienia skrętu będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po bardzo dlugiej nieobecnosci

Ale jestem zawalona praca

 

Dobrze ze sa swieta :D to moze odpoczne

 

Co do warsztatu to ja zawsze robie w malym warsztacie nie w serwisie bo nie ufam serwisom lubia nacinac

 

W Szczecinie jest bardzo dobry i tani sklep z roznymi rzeczami do samochodu nazywa sie u Bogdana naprawde tanio pewnie niektorzy go znaja

 

Ale ta dzialeczka na zdjeciu ma cos w sobie takiego magnetycznego

super.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już o bagażnikach i nartach mowa, bo chyba jest tu paru narciarzy:

 

Jak dobrać długość nart carvingowych? Mam 170cm wzrostu, waga - średnia krajowa :p, jeździłam do tej pory rekreacyjnie na "boazerii" Czy 160cm długości nart i 15m promienia skrętu będzie ok?

 

Jeśli chodzi o długość nart :roll: to większość producentów dla odpowiedniego typu nart podaje wartości brzegowe. Np. dla moich nart producent podał od 0 do -10. Tak więc kupiłem sobie 170 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maggie Co to za firma?

 

Do wszystkich Znacie jeszcze jakieś inne alternatywne warsztaty dla forda?

ja jeżdżę na Gryfińską, tuż przed krzyżówką z ul.Struga, za kaflami Carmen (Didi pisała coś o Gryfińskiej, ale za Chiny nie wiem, gdzie tam jest stacja Statoil, więc nie wiem, czy to to samo). Podobno mechanicy, którzy tam pracują są z Forda nad Odrą - pouciekali stamtąd. Nie robią blacharki, a jedynie klasyczną mechanikę. Ceny w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. :D Kiedyś nawet nie wiedziałem, ze to jakaś szczególna działka. Ten duży zaznaczony teren (na pierwszym obrazku w mojej stopce) nalezał kiedyś do mojego nieżyjącego juz Dziadka (teraz jest ciotki). Urodziłem sie i przez pierwsze lata mieszkałem w Jego domu:

 

Gdy byłem jeszcze dzieckiem, to Dziadek postanowił podarować mi kawałek. Bardzo podobał mi sie ten czerwony buk i dlatego wybrałem sobie miejsce wokół niego. Już jako małolat wiedziałem, ze właśnie przy nim wybuduje swój dom.

Pierwszą osobą która mi powiedziała, że działka jest szczególnie ładna był architekt (prywatnie najlepszy kumpel). A on się już sporo działek w zyciu na ogladał. A później jak się już rozpoczeła budowa, to kazdy kto się na niej znalazł wyrażał podobną opinię.

Kiedyś miałem potencjalnego kupca, który chciał mi zapłacić ponad dwukrotnie wyższą stawke niż ta po jakiej chodziły działki w okolicy. Dla mnie jednak ta ziemia ma inną wartość niż materialna i nie sprzedałbym jej za żadne pieniadze.

pozdrawiam

Konrad

nie znałam cię z takiej...romantycznej strony :D Ale szczerze zazdroszczę ci tej historii i miejsca - mam nadzieje, że ja stworzę taką samą dla swojej rodziny (no może bez porodu w domu :wink: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrać długość nart carvingowych? Mam 170cm wzrostu, waga - średnia krajowa :p, jeździłam do tej pory rekreacyjnie na "boazerii" Czy 160cm długości nart i 15m promienia skrętu będzie ok?

Co do promienia skrętu się nie wypowiadam, bo sama jeżdżę na starych "zurbrigenach" 8) , a le wiem jedno, im krótsze, tym lepsze, szczególnie dla początkujących lub wyciąganych zza komputerów na stok raz do roku :D Jak możesz, to z 5 cm jeszcze w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...