Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam piątkowo,

 

dzięki za wyczerpujące wskazówki narciarskie. Tak "na czuja" właśnie myślałam, że powinno być w sam raz, zobaczymy w praktyce.

A tak sobie pomyślałam, że może w końcu wybiorę się w tym roku poszusować w góry. Za rok pewnie zacznę budowę, to nie będę miała ani głowy, ani kasy 8) .

 

Co do francuskich serwisów: z autoryzowanymi nie mam doświadczeń, ale radzę szerokim łukiem omijać serwis citroena (kiedyś warsztat na Klonowica, teraz na Modrej): nieterminowo, niezbyt solidnie, źle wymienili nawet opony na zimowe :o i zamek do bagażnika. Im dalej od takich, tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

A jak już o bagażnikach i nartach mowa, bo chyba jest tu paru narciarzy:

 

Jak dobrać długość nart carvingowych? Mam 170cm wzrostu, waga - średnia krajowa :p, jeździłam do tej pory rekreacyjnie na "boazerii" Czy 160cm długości nart i 15m promienia skrętu będzie ok?

 

Gdy uczyliśmy się w szkółce narciarskiej jeździć instruktor powiedział nam tak:

długość nart powinna być do "czubka nosa", a jeśli chodzi o promień skrętu to powiedział tak im "węższe w talii" tym lepszy promień i łatwiej się jeździ, ale bez przesady - w końcu nie jesteśmy wyczynowcami :wink:

A co do wagi - na wiązaniach jest taka śrubeczka, którą tylko przekręcasz w odpowiednią stronę i tyle

 

Bardzo uniwersalnie 8)

 

Jeśli chodzi o tę śrubeczkę -> to należy brać pod uwagę nie tylko ciężar ale i umiejętności. Ustawienie siły wypięcia wiązań to BARDZO WAŻNA SPRAWA !! w końcu od tego właśnie zależy nasze bezpieczeństwo. Nie wiem czy tak jest we wszystkich wiązaniach ale w moich cyferka powinna być ustawiona na: waga x 0,08 zaznaczam dla dobrze jeżdżącego. Dla uczącego się ustawiłbym troszkę mniej może 7 lub 6,5. Sezon temu miałem poważny wypadek na nartach, a niestety było to efektem źle ustawionych wiązań. Narta wypięła mi się w pełnym skręcie - nie było fajnie :cry: Specjalnie nie napisałem "za słabo" ustawionych wiązań bo jeszcze ktoś by sobie ustawił dla "bezpieczeństwa" za dużą wartość - > efekt narta nie wypnie się wtedy kiedy powinna uszkodzimy sobie wtedy więzadło lub złamiemy nóżkę.

Ale się rozpisałem :-? ale naprawdę uważajcie z ustawianiem wiązań - jak ktoś nie jest pewny swoich ustawień -> to do dobrego serwisu narciarskiego !!

Mnie się udało :D będę dalej jeździł :lol: choć trochę "słońc musiało przejść" nim się do kupy poskładałem i przestało wszystko boleć :x

 

P.S.

Wyjazdy już zaplanowane :p wiec teraz już wystarczy bym kontynuował rozpoczęte przygotowania 8)

Ja tylko powtarzam to co mówił instruktor nauki jazdy i wierzę (bo co innego mi pozostało), że kupując narty dobrze ustawiono mi wiązania - pytano ile ważę :oops: i jak długo jeżdżę na nartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Jeśli chodzi o tę śrubeczkę -> to należy brać pod uwagę nie tylko ciężar ale i umiejętności. Ustawienie siły wypięcia wiązań to BARDZO WAŻNA SPRAWA !! ............

................że kupując narty dobrze ustawiono mi wiązania - pytano ile ważę :oops: i jak długo jeżdżę na nartach

 

Czyli wszystko się zgadza :D

 

Didi już jestem spokojny o Twoje bezpieczeństwo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Jeśli chodzi o tę śrubeczkę -> to należy brać pod uwagę nie tylko ciężar ale i umiejętności. Ustawienie siły wypięcia wiązań to BARDZO WAŻNA SPRAWA !! ............

................że kupując narty dobrze ustawiono mi wiązania - pytano ile ważę :oops: i jak długo jeżdżę na nartach

 

Czyli wszystko się zgadza :D

 

Didi już jestem spokojny o Twoje bezpieczeństwo 8)

dziękuję za troskę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ten tani sklep z czesciami to sklep U Bogdana tel.4227018

to jest ulica Zupanskiego (sorki ale nie mam polskiej klawiatury to Z jest z kropka )

Naprawde swietne ceny wedlug mnie najlepsze w Szczecinie ja zawsze pytam sie telefonicznie i od razu o cene wybor duzy na takich rzeczach

jak uszczeliki pod glow . czy tarcze min 50 -60 zl

 

A propo tego Forda kolo salonu Carmen to tam robilam skrzynie Automatyczna i wszystko bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swieta jedziemy do rodziny do Gdyni :D

 

Najgorsze jest to ze nie mam zadnego pomyslu na prezenty

 

Moze macie jakies dobre pomysly ? :D

Ty mnie nie denerwuj, bo to zawsze (czyli decydowanie co kupić) przyczynia się do mojego wielkiego bólu głowy - dobrze, że córka chociaż pisze listy do św. Mikołaja więc wiem co jej kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swieta jedziemy do rodziny do Gdyni :D

 

Najgorsze jest to ze nie mam zadnego pomyslu na prezenty

 

Moze macie jakies dobre pomysly ? :D

nie wiem w jakiej kondycji fizycznej sa twoi teściowie, ani w jakiej kondycji finansowej jestes ty :wink: , ale ja ostatnio miałam przemyslenia nt,prezentów i wymysliłam:

książkę Rybińskiego "Jestem, więc piszę" -publicysta Rz-plitej, świetne, lekkie pióro

kije do nord walking'u

szal dla pań

słuchawka do rozmowy przez Skype'a

album

oprawione w ładna ramkę wyjatkowe zdjęcie wnuków lub całej rodziny

ew. oprawione w ramkę ślady stópek i rączek wnuków (takie utaplane w farbie)

można też zbiorowy w formie : DVD, jakiegos drobnego sprzętu AGD,

 

itd... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie pomysl ze zdjeciami ,ksiazka o ktorej wspominasz nazwa nic mi nie mowi o czym ona jest ?

 

Z ksiazek ktore ostatnio przeczytalam to jest Bogaty ojciec , biedny ojciec Rewelacja

 

Myslalam o ladnych filizankach z Angielskiej porcelany ale sie jeszcze

zastanawiam :wink:

Nie wiem, czy czytasz Wprost, tam tez pisze Rybiński, ma niesamowite spostrzeżenia na tematy współczesnej polityki, a pezy tym niesamowita ineteligencje i dowcip.

Co do filizanek - swietny pomysł, moja mam kupiła sobie ostatnio i teraz tylko w niej pija herbatę 8) :D Moja znajoma maluje na porcelanie/ceramice - można więc kupić czyste filiżanki/naczynia i dorobić własny wzór, ewent. napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesciom nie wypada mi zasugerowac zeby napisali list do sw Mikolaja :wink:

moja teściowa zawsze chce: ładną pościel, albo ładną bluzkę - ale ileż razy można kupować pościel a bluzkę przecież trzeba przymierzyć :roll:

no i dalej mam zagwostkę :cry:

ale jakiś sweterek lub własnie szal, żeby sie opatuliś w sukni, albo do płaszczyka albo jkąś pierdółkę typu broszka, wisiorek - tyle tego teraz jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czytam Wprost a jeszcze chetniej maz to chyba bylby dobry prezent dla niego a gdzie znajde ta ksiazke czy np w Empiku

szukałam jej ostatnio w Empiku w Geancie na Ku Słońcu i nie mieli, na pewno jest w Internecie, ale troche sie boję, czy zdąży dojść, teraz maja pewnie yrwanie głowy. Sama ja chciałam zamówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ten tani sklep z czesciami to sklep U Bogdana tel.4227018

to jest ulica Zupanskiego (sorki ale nie mam polskiej klawiatury to Z jest z kropka )

Naprawde swietne ceny wedlug mnie najlepsze w Szczecinie ja zawsze pytam sie telefonicznie i od razu o cene wybor duzy na takich rzeczach

jak uszczeliki pod glow . czy tarcze min 50 -60 zl

 

A propo tego Forda kolo salonu Carmen to tam robilam skrzynie Automatyczna i wszystko bylo ok

 

 

dzięki.....ale numer...mieszkalam tam pol zycia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...