Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witam czwartkowo!

hello, hello!

Czy ktoś zna firmę framex? Macie jakieś doświadczenia?

Właśnie zbieram oferty na okna (pcv) i póki co ta firma jest najlepsza... Czy wasze doświadczenia to potwierdzają? Czy przy zamówieniu okien zaliczka rzędu 30-40% to standard? Mnie się wydaje to dużo...

 

nie wiem jak firma ale punkt sprzedaży (ten na tyłach nomi) tragedia. No

po prostu od razu jak z tą panią rozmawiałem to wiedziałem, że już z

tego nic nie będzie. Totalna niekompetencja i zaprzeczenie

wszystkiego czego oczekuje klient. No i faktycznie nic z tego nie wyszło.

Pani wzięła mój adres i do dzisiaj (2 mies) nawet oferty nie otrzymałem.

Kto ją tam zatrudnił?

 

Natomiast ja już o tym rozmawiamy to przytoczę jeszcze inne moje doświadczenia:

m&s na gdańskiej: Kompetentny i zaangażowany facet, dobra oferta

mają ciekawostkę techniczną - ciepłe usztywnienie

eko-dom na gdańskiej: Jak wyżej (mój favoryt)

agat+ na przestrzennej: Cienizna

malec sc na struga (obok nomi): Ujdzie w tłoku

roofex nad odrą: Dobra oferta, sprawny kontakt e-mailowy

global-plast na szarotki: Niezła oferta cenowa, skłonni do dalszej negocjacji

lebo mierzyn: Początkowo dobre wrażenie sporo obiecujących deklaracji a na koniec o mnie zapomnieli i musiłaem się dopraszać o ofertę, która zresztą okazała się niekompletna

 

pdsumowując: Ceny dość podobne wszędzie. Lubię kompetentną obsługę więc pewnie się zdecyduję na eko-dom lub m&s

 

jak coś ciekawego się dowiesz to daj znać. Jeśli cię to interesuje to mogę ci podać przykładowe ceny.

witam ponownie...

Przygotowując się do realizacji okien trochę się naczytałem...

Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika jednak, że zapytanie nawet gdy jest sformułowane w miarę dokładnie, nie jest respektowane na etapie realizacji ( sporządzania oferty). W ofertach brak dokładnego sprecyzowania wartości współczynnika przenikania zarówno profilów jaki szkła. Zdecydowałem się na szyby p4. W jednym z przypadków poczułem się oszukany, bo zamiast p4 wstawiono mi szyby p2 (ekoplast). Większość z firm stosuje inne od konkurencji oznaczenia utrudniając w tym momencie identyfikację parametrów (np. Ekoplast podał sgg stadip 33.1). Wynika stąd ogólny wniosek że zapytanie to jedno, a oferty robi się najtańsz, po to aby przy porównaniu klient kierujący się zwykle ceną, wybrął właśnie ich... A potem?

Z moich doświadczeń wynika natomiast:

Framex - stargard - dotychczasowy faworyt

roofex - dobra współpraca, dobre ceny

fores - człowiek o dużym doświadczeniu, ceny trochę gorsze

eko plast - oferta z nazwijmy to pomyłką...

M&s - dotychczas nie mam oferty na pcv, przyszła tylko na drewno mimo kilkukrotnego przypominania...

Słowińscy - cienizna

kowalscy - wogóle nie dali oferty...

Przed wyborem oferty spróbujmy się jeszcze "zdzwonić" może uda nam się coś ponegocjować?

 

 

bylem we framexie ms i eko-dom

i biore pod uwage ms i eko-dom odnosnie framexu to typowy produkt z recyclingu jedyny plus to cena ale i tak zbyt wygorowana jak na jakosc przyjrzalem sie laczeniom ram i listw szybowych (lipa)

natomiast ms i eko-dom pelna precyzja ale bardziej sie sklaniam w strone veki jaką proponuje eko-dom co veka to veka zobacz ich nowy profil retro z elementami ozdobnymi rewelacja niezdawalem sobie wczesniej sprawy ze tak moze wygladac okno plastikowe .jak troche spuszczą z ceny to sie zdecyduje moze na zime zmiekną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej grupo! :p

chcialam podziekowac tworcom listy wykonawcow, jest super!

Wlasnie skorzystalam z niej jesli chodzi o okna.

Eko-dom poprostu przemily pan, powaznie podszedl do wyceny, juz wczoraj ja mialam, na dodatek mozna od razu u niego drzwi zewnetrzne wziac ( troche drogie sa szybki boczne do nich ale jak wezmiemy wszystko to moze bedzie taniej ) . Aha i maja promocje - kto kupi do konca roku u nich okna ma rabat 30%.

Z eko-plastu i z porta/lebo jeszcze czekam na wycene. Ciekawa jestem roznic w cenie, ale maz poprostu zachwycony jest eko-domem :p

a slyszeliscie o firmach m&s szczecin i o cedrus? Do nich tez wyslalam zapytanie.

Wogole to mam mily poranek :p czego i wam zycze :p

 

tez jestem prawie zdecydowany na eko-dom moj szfagier tam kupowal okna brame i drzwi i bardzo je zachwala .podobno mozna sie z nimi dogadac na dobrą cene czy udalo ci sie uzyskac lepszy rabat niz 30% ?

A moze przyjdziemy do nich jako dwuch klientow kupujacych razem i wynegocjujemy cos wiecej.?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola zarośniętego pola wykazała iż TPSA wzięła się do roboty i studzienki zrobione. Więc telefon już nie będzie stanowił problemu.

 

U nas na polu studzienki zrobili?

Nie wiesz czy koło mnie też?

 

Cześć sąsiad nie jechałem w Twoje strony ale jak będę następnym razem to rzucę okiem w Twoim kierunku idam Ci znać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

Na wiosnę zaczynamy walkę ze stawianiem domu. Właśnie szukamy geodety, wykonawców i do dzisiaj byliśmy troszke przestraszeni, bo żadnych doświadczeń.

Dzięki temu forum po wykonaniu kilku telefonów do polecanych (przez Szanownych Forumowiczów) fachowców z branży jakoś pomimo, że za oknem pogoda be, to nam troszkę wyszło słońce.

Wiem nie chwali się dnia przed zachodem słońca, ale łatwiej poruszać sie po już wytyczonym i sprawdzonym szlaku niż torować samemu nowy.

Dziękujemy :D

 

Elżbieta i Maciej

 

ps. postaramy się również dzielić doświadczeniami, chociaż na forum chyba wszystkie tematy zostały już poruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...