Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

... Też myślę, że kwoty za materiały i robociznę które podałeś KAS01 są i rozsądne i realne. Nam krzyknęli dokładnie te same kwoty, tak jakby to ci sami byli :roll: . ...

 

Może trafiliśmy na tych samych. Szef ich ekipy ma na imie Marek, a nazwisko ma na U****. Trafiłem do niego, bo jest to kuzyn moich przyjaciół. Niestety po rozmowie z nim wiedziałem, ze on albo buduje domy tylko frajerom, albo dał mi cene zaporową bo nie chciał wziąść zlecenia. Tak wysoką cene tłumaczył szybkim tempem budowy (miał ja wykonać w miesiąc), tylko że akurat dla mnie było to wadą :wink: .Po za tym uprzedził mnie, że jego ludzie dużo piją i nie zawsze bedą mogli pracować :o :o :o . I na dokładke chciał to wszystko robić bez umowy. :roll:

 

Namiary na swojego wykonawce Ci wysłałem. Wiem, że ma zaplanowaną budowe na wiosne miedzy innymi w Wielgowie. Jakość prac jego ekip jest bardzo różna (pracowały u mnie chyba wszystkie :roll: ). Ta która była u mnie na poczatku była jego najgorszą (pracowali poprawnie, ale nie umieli czytać projektu). Przysłał ją akurat do mnie, bo wiedział, ze ich bede ostro pilnował (byłem prawie cały czas na budowie). Na szczęscie ta ekipa mu zwiała i kolejne które mi dosyłał były o wiele lepsze (nie trzeba było stać nad nimi, ale raz dziennie i tak trzeba było zajrzeć na budowe). Dodatkowo duża jego zaletą jest to, że facet ma fachowców od poszczególnych prac. Ma murarzy, w tym specjalnego od klinkieru, ciesli, dekarzy, tynkarzy itp. Przy moim małym domu pracowało coś koło 20 osób. Jedna ekipa wybudowała dom do stropu. Kolejna budowała ściany szczytowe. Inna ekipa murowała kominy. Jeszcze inna stawiała scianki działowe. Osobno byli też cieśle i dekarze. W miedzyczasie do jakiś drobnych prac też przychodzili jacyś inni ludzie.

Namiary na niego już podawałem na tym forum (na grupie).

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitulam w niedziele poraz drugi.

Dzięki KAS01, na poniedziałek mamy już dwa namiary Pomorska i Mierzyn. To jest to!!! Dzięki :) Zaczniemy akcję w poniedziałek bo chyba dzióbek ma rację coby se w niedziele odpuścić.

 

Jako nowi witamy również Praojca.

 

ps. KAS01 chyba masz rację, że wycenę mogła robić ta sama firma bo facet z którym rozmawiałem ma coprawda imię na ,,J", ale nazwisko też na ,,U" :wink:

Szczycili się tempem roboty. Miesiąc i gotowe. Nie wiem czy aż takie tempo jest wskazane, ale na pewno wiem taka kasa NIE WSKAZANA.

 

Zyczymy wszystkim relaksacyjnej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mogliśmy wytrzymać i dzwoniliśmy do Morzyczyna :oops: :lol:

Jesteśmy umówieni na koniec przyszłego tygodnia na spotkanie i wycenę.

 

Myślimy nad tym co Delf pisał, zeby po swojej stronie zostawić zakup materiałów. Czy macie z tym jakieś złe doświadczenia? Chyba wiele rzeczy można w umowie zawrzeć? Czy nie? Gdzieś na forum czytaliśmy, że w większości przypadków rabaty jakie możemy uzyskać w hurtowniach budowlanych, równe są zniżce VATowej jaką z 22% na 7% może zaoferować wykonawca. Nie wiemy, może to naiwność z naszej strony.

Powiedzcie co nieco więcej o tym.

 

Niekoniecznie w dzisiejszą niedzielę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włanie otrzymałem ofertę Ekodom-u i rzeczywisćie jest ona niezła.. z naciskiem na słowa - "muszę z nimi pogadać" :).

Prawdę mówišc już to zrobiłem i chyba do negocjacji w sprawie okien z Eko-domem jest już nas trójka... Idę do nich w poniedziałek... O Szczególach dam znać...

 

Grzesiek, poczekaj trochę. Ja jak się do nich nie odzywałem to sami do mnie zadzwonili z propozycją głębszego rabatu. To mi się podoba. :D

Chyba u nich kupię moje okna.

 

A wczoraj jeszcze byłem w Okna - Wiktor Rado. (KuSłońcu41d) Wrażenie

całkiem pozytywne. Widać, że właściciel wie o czym mówi. Profil

Deceuninck. Producent Avante, szyby k=1.0.

Zobaczymy jaka będzie oferta oferta.

 

Zobacz" http://www.avante.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mogliśmy wytrzymać i dzwoniliśmy do Morzyczyna :oops: :lol:

Jesteśmy umówieni na koniec przyszłego tygodnia na spotkanie i wycenę.

 

Myślimy nad tym co Delf pisał, zeby po swojej stronie zostawić zakup materiałów. Czy macie z tym jakieś złe doświadczenia? Chyba wiele rzeczy można w umowie zawrzeć? Czy nie? Gdzieś na forum czytaliśmy, że w większości przypadków rabaty jakie możemy uzyskać w hurtowniach budowlanych, równe są zniżce VATowej jaką z 22% na 7% może zaoferować wykonawca. Nie wiemy, może to naiwność z naszej strony.

Powiedzcie co nieco więcej o tym.

 

Niekoniecznie w dzisiejszą niedzielę. :)

 

Rabaty są od 0-35% a z wykonawcą się dogadaj, że ty płacisz a on bierze fakturę na siebie i sprzedaje Ci z 7% VAT. Na ten układ jest gotowa większość wykonawców. Jak nie to bież następnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitulano materiały z których budujesz dom są bardzo ważne, ich ilość, jakość, rozwiązania technologiczne, a nawet daty ważności - na tym wszystkim może cię przyciąć wykonawca - i przepraszam tu wszytskich wykonawców, ale niestety w moim przekonaniu przy budowie domu toczy się nieustanna bitwa między wykonawcami a inwestorami (zupełnie nie wiem dlaczego, jakbyśmy byli z innej gliny...), kto kogo :-?

Oczywiście są wyjątki, ale o nich tu nie mówimy.

 

Dlatego zakup materiałów jest kluczowym elementem powodzenia ekonomicznego i jakościowego inwestycji: budowa domu.

Nie można tego odpuścić.

 

pozdrawiam w leniwą niedzielę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitulano materiały z których budujesz dom są bardzo ważne, ich ilość, jakość, rozwiązania technologiczne, a nawet daty ważności - na tym wszystkim może cię przyciąć wykonawca - i przepraszam tu wszytskich wykonawców, ale niestety w moim przekonaniu przy budowie domu toczy się nieustanna bitwa między wykonawcami a inwestorami (zupełnie nie wiem dlaczego, jakbyśmy byli z innej gliny...), kto kogo :-?

Oczywiście są wyjątki, ale o nich tu nie mówimy.

 

Dlatego zakup materiałów jest kluczowym elementem powodzenia ekonomicznego i jakościowego inwestycji: budowa domu.

Nie można tego odpuścić.

 

pozdrawiam w leniwą niedzielę :D

 

Dzieki Wielkie Klaus!

 

Dla nas to oczym piszesz delf to kompletne novum, wiem to świadczy o tym jak bardzo jesteśmy zieloni w temacie.

Z tego co napisałeś rozumiemy, że kupując samemu wiemy co ile kosztuje faktycznie, jakiej jakości są materiały, a wykonawca nas nie......

Czy tak?

Jeśli dobrze zrozumiałem to co napisał Klaus, to można w tej kombinacji mieć kontrolę nad wszystkim i zyskać zniżkę w hurtowni plus 7%Vat :p ?

Dobrze kombinuję :oops: ?

Jeśli dobrze to zaczyna mi sie to podobać, to jak (może kiepskie porównanie) hazard :lol: . W każdym razie to chyba bedzie faktycznie świetna przygoda. Oby na tym nie stracić :evil:

 

Dzieki wielkie wszystkim. Bez Waszej wiedzy i doświadczenia cieżko byłoby powiązać koniec z końcem, a może nawet zorientować sie gdzie poszczególne końce są.

 

Dzięki vitulano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale nie do końca. Po pierwsze wykonawca musi być vatowcem (ten z Morzyczyna jest na ryczałcie), a po drugie musi się na taki układ zgodzić (nie każdy chce).

PS. Ja bym nigdy w życiu nie powierzyłbym wykonawcy kupna materiałów. Musze sam mieć nad tym kontrole co do jakości, ilosci i ceny. Ludzie pracujacy u mnie nie mogą kupić bez mojej zgody nawet paczki gwoździ. Zabroniłem też hurtownią wydawania jakichkolwiek materiałów wykonawcom, jesli nie uzyskają ode mnie potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale nie do końca. Po pierwsze wykonawca musi być vatowcem (ten z Morzyczyna jest na ryczałcie), a po drugie musi się na taki układ zgodzić (nie każdy chce).

PS. Ja bym nigdy w życiu nie powierzyłbym wykonawcy kupna materiałów. Musze sam mieć nad tym kontrole co do jakości, ilosci i ceny. Ludzie pracujacy u mnie nie mogą kupić bez mojej zgody nawet paczki gwoździ. Zabroniłem też hurtownią wydawania jakichkolwiek materiałów wykonawcom, jesli nie uzyskają ode mnie potwierdzenia.

 

Dzięki KAS01.

Tak więc niedziela, a my zdobyliśmy ogromną ilość wiedzy przed nowym tygodniem.(Tak wiem jesteśmy zieloni, ale dopiero raczkujemy :oops: )

Dzieki Wielkie!!!

 

My do banku potrzebujemy faktury na 60% wysokości kredytu. Trzeba będzie oszacować, czy materiały pokryją te 60% w stosunku do całości.

Jedni mówią, że bank będzie chciał skrupulatnie rozliczać się z tych 60%, inni, że nie koniecznie.

Macie z tym jakieś doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie na 60% nazbierasz faktur. Tym bym się nie przejmował. Zreszta watpie aby bank to tak skrupulatnie sprawdzał.

PS. Gdybyś potrzebował informacji jak trafić do tego mojego wykonawcy, to na forum są zdjęcia zrobione z motolotni, gdzie widac jego dom. Na priva moge Ci podac który to jest.

Zdjecia są tutaj: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38175&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...