Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

vitulano naprawde nie musisz się tak wstydzic, że jesteś nowy i zielony, bo każdy z nas był takowy jeszcze kilka, kilkanaście miesięcy temu. To, o czym piszemy, to nie żadne tajemne rady, a po prostu zebrane w czasie budowy doświadczenia. Nie mówię, że nie cenne :wink: :D

Jeśli można skorzystać z czyichś rad, to warto to zrobić, a prawda jest taka, że sam napiszesz swoja indywidualna historię budowy, bo nie ma dwóch jednakowych sytuacji - nasze rady są tylko radami, które nabiorą kształtów i zweryfikują się w konkretnych sytuacjach. Tak więc żadnych kompleksów: nie ty pierwszy i nie ostatni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie wróciliśmy ze szpacerku i sie kurna śpieszyliśmy ciekawi co nowego z forum sie dowiemy :lol:

 

KAS01 jasne, że chcę. Pisałeś, że facet jest na ryczałcie, ale jeśli udałoby sie faktur na 60% nazbierać to może to TEN? :p Poprosimy o wiadomość na priva.

Zdjęcie z tą wiewiórką BOMBOWE, też bym chciał żeby mi wyżerała orzeszki na parapecie. Oczywiście laskowe, albo włoskie :wink:

 

Delf jednej strony wstydzę sie, z drugiej nie bo masz rację przecież aby nabrać doświadczenia trzeba zacząć od zera. Dla Was to nie są TAJEMNE RADY, ale żeby to wiedzieć to, albo można tego sie dowiedzieć np. z forum, albo przekonać się na własnej skórze, co czasem bywa bolesne.

Wiem, że napiszemy swoją historię(już zacząłem, narazie na papierze).

Jednak wielki szacunek dla WAS za to, ze niektórzy pomimo iż po wszystkim, albo prawie, to nadal wspierają innych. My również obiecujemy, że bedziemy trwać, bo fair jest sie wówczas, gdy sie nie tylko bierze, ale i daje. Teraz czerpiemy ze skarbnicy wiedzy jednak po części tajemnej, (bo wyczytać tego poza forum nie można) potem bedziemy na bank dzielić się (zdajac relacje) swoimi doświadczeniami.

 

ps. córka właśnie mi oznajmiła, że czekolada która mi w przydziale przypadła jest ,,po terminie'' :wink: , więc ratując mnie musi ją zjeść. Kochana córeczka, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :D

 

Jaką hydroizolację stosowaliście lub zamierzacie stosować pod ogrzewanie podłogowe - folię, papę, inne?

 

Jakie są poszczególne warstwy podłogi:

  • papa termozgrzewalna (ciekawe, jak będzie się zachowywała pod wpływem ciepła)
    folia
    styropian lub wełna
    wytłoczka ze styropianu pod rurki.
    wylewka (jastrych)
    terakota lub inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAS01 jasne, że chcę. Pisałeś, że facet jest na ryczałcie, ale jeśli udałoby sie faktur na 60% nazbierać to może to TEN? :p Poprosimy o wiadomość na priva.

Zdjęcie z tą wiewiórką BOMBOWE, też bym chciał żeby mi wyżerała orzeszki na parapecie. Oczywiście laskowe, albo włoskie :wink:

...

 

Już Ci pisze na PW który to dom.

PS. To zdjecie z wiewiórką było zrobione u znajomej w Londynie. Dziewczyna mieszka na 5 pietrze! Kiedyś plagą były tam gołębie, wiec administrator załozył siatki na wszystkie balkony (od góry do dołu). I teraz te siatki służą za drabiny wiewiórkom :o . Są tak bezczelne, ze wchodzą do mieszkań nawet jak są domownicy. Ta ze zdjęcia przychodziła nas budzić każdego ranka. Te londyńskie wiewiórki nie są tak płochliwe jak nasze i mozna je karmić z ręki. Dla dziecka to była duża frajda.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mogliśmy wytrzymać i dzwoniliśmy do Morzyczyna :oops: :lol:

 

 

Myślimy nad tym co Delf pisał, zeby po swojej stronie zostawić zakup materiałów. Czy macie z tym jakieś złe doświadczenia? Chyba wiele rzeczy można w umowie zawrzeć? Czy nie? Gdzieś na forum czytaliśmy, że w większości przypadków rabaty jakie możemy uzyskać w hurtowniach budowlanych, równe są zniżce VATowej jaką z 22% na 7% może zaoferować wykonawca. Nie wiemy, może to naiwność z naszej strony.

Powiedzcie co nieco więcej o tym.

:)

 

Witaj vitulano po "naszej stronie"

Też uważam, że zakupy materiałow robić w jednym miejscu (spore rabaty) a i dowiozą bez problemu i praktycznie na telefon. Jak hurtownia bedzie juz cie kojarzyć to i terminy platnosci beda realne.

 

pozdrawiam wieczorkowo starych i nowych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wieczorkiem,

 

vitulano, witajcie w grupie! :D Grunt to pozytywne myślenie (+ zdrowy rozsądek :wink: ). Życzę sukcesów w budowie wymarzonego domku. Bardzo mi się podoba Wasz projekt.

 

bodekku, bardzo ładnie Wasz dom wygląda po pomalowaniu. A jeszcze z tą trawką!

 

Maggie - a myślałem, że nie urośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...