Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

bodekku - gratulacje - obszarniku :lol: i pozdrowienia od mojej siostry

 

u nas lśni już bielą pierwsza warstwa silki na zaprawie, boby-budownicze odgrażają się że im zabraknie bloczków już po 2 dniach - muszę im szybko ściąnąć następnego tira. Całe szczęście pogoda dopisuje.

 

pozdrowienia dla kandydatów na posiadaczy ziemskich, budowlańców, ocieplaczy i szczęśliwców którzy już mieszkają :wink:

 

grapusek

 

PS.

Czy ocieplaliście kanały w kominach? Mam w projekcie kształtki ceramiczne obmurowane cegłą pełną, a gdzieś na forum przeczytałem że warto ocieplać. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Dziękuję za przyjęcie

Oczywiście przed zadatkowaniem działki pobiegałem po urzędach - powiedzieli - możesz sie budować.

Projekt jest w fazie "gry wstępnej..." , ale się napewno coś urodzi...

Narazie uczę się słów geodeta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów! :D

Podobnie jak Biegnący po cegłę zamierzam trochę pogrzebać w ziemi przy Topolowej w Mierzynie! Stąd moja obecność tu z prośbą o otuchę.... :wink:

Myślę że trochę uczestników tu może przybyc z Topolowej bo 16 paźdzerinika Gmina przekształciła tam ponad 100 działek na budowlane.

Niech żyje Szczecin pod Mierzynem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Uff.. szybko to idzie... mam nadzieję, że tak szybko pójdzie mi równiez budowa. :lol: Jest nas tam 17 osób, które już utworzyło specjalne Stowarzyszenie na rzecz uzbrojenia terenu (rejestrowane w Urzedzie Miejskim w Szczecinie). Złożyliśmy wnioski o warunki przyłączenia do ENEA O/Szczecin i teraz kompletujemy się by wystąpić o wodę, gaz i kanalizę.... Grupa wydaje się fajna (chyba wszystkie na początku takie są), a z tego co słyszałem to i Gmina patrzy przyjaznym okiem na "spadochrony" ze Szczecina. W końcu to następni do obdzierania z podatków... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :)

księgowa - w UM powiedzieli, że WZiZT są niepotrzebne, należy jedynie przedstawić projekt i inne d....erele, w tym warunki podłączenia mediów aby otrzymać pozwolenie na budowę. A jak wystąpić o media, skoro na formularzu jest załącznik WZiZT ??? :o to jakaś paranoja.

o mapce sporządzonej przez geodetę zapomniałem, dzięki. Mam tylko mapki z urzędu miasta ostemplowane - wystarczy ? :roll:

gratulacje z okazji jubileuszu :wink:

bikosa - to na papierze to się nazywa Informacja o przeznaczeniu działki nr... (funkcja dominująca mieszkalnictwo, dostosowana do zabudowy istniejącej o wys zabudowy 7.5m,dach stromy min. 35 st.) - to był fragment,

grapusek - dzięki za pozdro - powodzenia na budowie, ukłony proszę przekazać z powrotem,

 

Witam wszystkich nowych uczestników

 

bodekku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszsytkich we wtorkowy wieczór :lol:

Biuro przeprowadziłam ale niestety będę odcięta jeszcze 3 tygodnie od netu, więc pozostają nam tylko wieczorki w domu........ :cry:

Nie było mnie parę dni, a tu tyle nowuch twarzy.....

 

Bodekku - gratulacje! Witam w gronie posiadaczy ziemskich. Najperw załatw mapki z geodezji, weż warunki zabudowy, weź geodetę, żeby zrobił wtórnik i uderz do architekta - niech on przerobi Twój projekt i jednocześnie postara się o warunki z gazowni, prądowni itp. i ostatecznie złoży wszystko w urzędzie do pozwolenia na budowę - prawie wszyscy tak robią.

 

Biegnący z cegłą i gp - witam w gronie forumowiczów :p Czy wy macie działki po lewej od Łukasińskiego?

 

Księgowa - gratulejszyn!

 

Iwona G - podałam namiar na geodetkę na priva.

 

U mnie na budowie już prawie wszsytkie ścianki działowe stoją, okna połąciowe wstawione - pięknie wyglądają :lol:, odeskowanie do rynien zrobione i prawie obejcowane i w dalszej kolejności pójdą rynny. Jednocześnie robią ocieplenie fundamentu no i czekam wciąż na wylanie tarasu z tyłu i wejścia do domu z przodu - chyba w przyszłym tygodniu.

 

No i oczekuję od zainteresowanych serdecznych podziękowań za ciepłą i całkiem sympatyczną pogodę - mały deszczyk nie przeszkadza.... 8)

 

Grapusek - jak tam sileczka? Niech się chłopcy tak nie palą - ona jest cięźka i murowanie idzie znacznie wolniej, niż "normalnych" cegieł :)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do następnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bodekku - Ivette już potwierdziła :lol: WZiZT chyba jednak warto mieć bo: 1. musisz pokazać w przyłączach; 2. znasz linię zabudowy? - Mówisz nie będzie - ale żebyś się później nie zdziwił jak jednak będzie. Wiem bo u mnie na prztargu nie było lini ale już przy warunkach pani się przywidziało, że będzie (dom miałby 1m szerokości :evil: ). Wtórnik geodezyjny musisz mieć m. in. do posadowienia na nim budynku (na projekcie :wink: ).

Pozdrowionka i do zobaczenia jutro wieczorkiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za pozdrowionka- :D .

 

Ivette - moje Boby to silne chłopaki i dobrze sobie radzą

Bardziej martwi mnie zimno jakie ma być w przyszłym tygodniu :(

 

Acha - czyżby nikt na forum nie budował dotąd kominów, bo moje pytanie pozostało bez echa i jest mi bardzo smutno :cry:

 

Miłego dnia

grapusek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
Zmieniam nick na Jasiu

Administrator prosił

 

To jak my sobie teraz poradzimy..., bo już jeden Jasiu u nas jest :o Będzie "mały Jasiu" i "duży Jasiu"... czy jak? A może "Jasiu I" i "Jasiu II" ?

... a może "Jasiu I" będzie "Jasiem Joasi"?

 

Jasieniemogę ;)

 

Pozdrawiam wszystkie nocne śpiochy :roll: Te odwieczne, te stałe i te całkiem nowe...

 

P.S. A "Administrator" niech nie będzie taki cwany, bo "Biegnący po cegłę" ma tylko o cztery znaki więcej od niego :lol: Taka oryginalna ksywa i już coś nie pasi... Wrrr, idę spać (pewnie już bredzę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w polowie tygodnia

Stasiek: przede wszystkim to gratulation z okazji stałęgo bywalsta na forum

Biegnący po cegłe: widze ze administrator sobie zrobi z ciebie żarty :D

Ivette: jezu...głos z zaświatów... fajnie że się odezwałaś, bo juz :- x

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...