Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Gość Gosc123

Właśnie wróciłem z budowy... ścianki działowe na poddaszu stoją, jutro lanie schodów wejściowych na ganku i wylewki w piwnicy. Zostało jeszcze trochę szalunków i drobnego wygładzania tematów... potem już tylko pożegnanie. :wink:

 

Jak dobrze pójdzie - jutro odbiór stanu surowego! :lol: Uff... Mam nadzieję, że nie będzie trzeba nic poprawiać... :-?

 

Nikt nie wie gdzie jest duży wybór klamek z okuciami do drzwi wejściowych? Poza Castoramą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wieczorową porą...

Stasiek: no widze chlopie ze jutro znowu edziu przyjedzie z obstawą :D

Bodekku: jesli plan był sprzed 1995 roku to moze być problem, bo trzeba będzie przeprowadzić coś co nazywa się rozprawą administracyjną, ale nie był bym tego taki pewny czy plan napewno był sprzed 1995, bo jesli byly robione poźniej plany szczątkowe poszczególnych okolic to mogą one obowiązywać, najlepiej pójść do urzędu i się zapytać. W przypadku rozprawy administracyjnej moze to potrwać troche czasu, nawet licząc to w miesiącach, w zależności od natłoku spraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dopiero wróciliśmy z budowy :) i jesteśmy skonani ale szczęśliwi z własnego wkładu w naszą chałupę.

Mariusz R - sprawdź jutro ok. 18-19 - jak jest światło w piwnicy to wchodź - wejście z boku.

Pozdrawiam i idę lulu..... a Ivette - komisja sejmowa skończyła pracę nt. Vat-u - dalej posiedzenie sejmu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
Stasiek: no widze chlopie ze jutro znowu edziu przyjedzie z obstawą :D

 

Hłe, hłe - 90% przyjazdów jest z obstawą (b. miłą zresztą) ;) ...niestety jutro nie zdążymy załatwić odbioru w wersji nieoficjalnej ;) a ja nie lubię tak na szybko... Trochę szkoda, bo teraz wszyscy są, potem to już nie to samo... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim

 

Sorry za dwudniową nieobecność ale praca, praca, pr....

Wracam do "mojej" zadatkowanej działki (ul. Topolowa), w środę musiałem podpisac u notariusza umowę warunkową kupna wspomnianej ziemii.

Kupujący (ja) muszę się zwrócić do AWRSP, czy przypadkiem nie chce kupić "mojej" działki od sprzedającego ponieważ ma prawo pierwokupu zgodnie z ustawą, bo jest to ziemia jeszcze ROLNA ( a tak naprawdę to już budowlana bo gmina ją odrolniła - zakręcone co?)

Oczywiście umowa notarialna płatna - symbolicznie ale zawsze....

Jak AWRSP nie zechce kupić, to jeszcze jedna umowa notarialna z tym, że już ostateczna - przeniesienia własności.

Co do uzbrojenia - trafo ma postawić energetyka za własne pieniądze.

Inne media (wszystkie biegną wzdłuż ul. Topolowej) z tego co wiem mamy sami (właściciele działek) ciągnąć.

Podobno zawiązuje się komitet w tej sprawie.

To narazie

 

Miłego dłuuuugiego łykendu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśku: jeżeli chodzi o budowę nowego trafa to jest tak: Trafo rzeczywiscie daje ZE, ale za inne elementy typu fundament, elementy przyłącza będziecie musieli zapłacić sami. Urzędowa opłata w kwocie 120 zł/kWh zamówionej mocy obejmuje tylko proste elementy typu kabel do ZK włącznie. Wszystko poza tym trzeba będzie sfinansowac we własnym zakresie.... Jeżeli chodzi o inne media w Topolowej to: z gazem i woda nie ma problemów. Najgorzej jest z kanalizą - trzeba wykonać samodzielnie stacje przepompowni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim :wink:

 

Wyobrazić sobie ciężko, iż w kraju bezrobocie, a znajomi mają problem ze znalezieniem ekipy budowlanej??Wszyscy w tym kraju wzieli sie do roboty czy ten Vat tak dziwnie nakrecił ten busines?A jesli ktoś zacznie się budować w czerwcu i bez rachunków to coś się zmieni dla takiego Kowalskiego?Jak myślicie ????

 

 

Bodeku-nie posiadam takowego ustrojstwa,tylko xero.A cha-Ochrona Zabytków musi sie wypowiedzić w twej sprawie!

 

Księgowa-jesli mi sie nie uda dziś podjechać to na priva zapytam sie ...cieżko teraz przez ten "WYKOP"na ul.Bogumińskiej na czas dojechać.

 

Jaśku-AWRSP-to formalność tylko Notariusza 2x niepokoisz.Ale z dz.rolną upewnij sie czy na mapkach w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej jest naniesione przekształcenie.Bo jeśli nie to troszkę kasy i czasu ubędzie Tobie.

 

Zbliża sie wekend hm.. może 10 muzę odwiedzę.Właśnie dobra myśl....Tylko żonka musi wybrać coś z repertuaru.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D Witam wszystkich pracoholików :D :D :D

 

Aż się roi od mnogości nowych postów..........he he

 

Ale to tylko 4 dni wolnego i pewno znów się spotkamy przed monitorami...

 

Czary jakieś - jestem pierwszy dziś ..no chyba , że Iwona G mnie wyprzedzi :wink:

 

Z pewnością w miare ochłody więcej czasu poświęcać będziemy nie tylko budowaniu............

TESKA-więcej optymizmu i dziękuje za pomoc ...

 

Pamiętajcie o zmianie opon na zimowe,tak tylko ..........

 

By By.........Mariuszsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...