Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

OSTRZEŻENIE

Ostrzegam wszystkich przed oknami PCV z firmy Eko-Dom sprzedawanymi przez Pana B. Timofiejewicza.

Kupione w sierpniu ubiegłego roku okna okazały się bublami.

W dwa tygodnie po montażu w jednym oknie pękła szyba P4, a po zdjęciu folii okazało się, że drzwi balkonowe przypominają "beczkę".

Obie te wady w końcu zostały usunięte.

Teraz okazało się, że w trzech pokojach hula wiatr a na parapety leje się woda.

Wszelkie próby regulacji nie przynoszą pozytywnych rezultatów.

W rozmowie telefonicznej z firma Eko-Dom, Pani oświadczyła mi, że muszę osobiście zgłosić się do firmy w celu złożenia reklamcji ( co to pokłon przed obliczem sułtana ??!!).

Ostrzegam

aluko

 

zglos sie osobiscie do firmy z reklamacja napisana na pismie!!!! maja 14 dni zeby ja rozpatrzec jak nie zdaza- tzn z\gadzaja sie z Twoja reklamacja- zadaj wymiany na nowe.

Dzięki za radę.

ale

1. woda leje się teraz po parapetach i ścianach a nie za 14 dni !!

2. jak wymienić nowe okna w domu zamieszkałym od dwóch miesięcy z nową podłogą drewnianą, nowymi tapetami i nowym tynkiem zewnętrznym ??

aluko

 

 

aluko

 

taka jest droga prawna.Sama reklamowalam.Myslisz ze jak pzyjada to cos z nimi zrobia???? mysle ze nic, najwyzej pokleja.....a z wymiana naprawde wspolczuje....ale to chyba jedyne wyjscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, jak to jest? Czytam sobie Muratora a tam wypowiedzi ile kto zapłacił za robociznę stan surowy otwarty no i krew mnie zalewa, że tak tanio.

 

Ja mam takie oferty:

1. 40 000

2. 50 000

3. 54 000

4. 57 000

4. 82 000

5. 111 000

 

Dom 157m2 + 35m2 garaż w bryle.

I co wy na to?

 

A wiecie jaką marżę mają tak zwani generalni wykonawcy?

40% wartości inwestycji. Nieźle co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak to jest? Czytam sobie Muratora a tam wypowiedzi ile kto zapłacił za robociznę stan surowy otwarty no i krew mnie zalewa, że tak tanio.

 

Ja mam takie oferty:

1. 40 000

2. 50 000

3. 54 000

4. 57 000

4. 82 000

5. 111 000

 

Dom 157m2 + 35m2 garaż w bryle.

I co wy na to?A wiecie jaką marżę mają tak zwani generalni wykonawcy?

40% wartości inwestycji. Nieźle co?

 

Ja za to co obecnie buduję (147m2 + wygospodarujemy strop +dach dwuspadowy) dostałam wyceny

1. 38tys

2 18,5

buduje mi ten sam człowiek co pierwszą budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Forumowiczów użytkuje już jakiś czas okna firmy M&S, chodzi o plastiki z obustronną okleiną, i jak się sprawują.

 

Ja na szczęście Eko-Dom spisałam już na straty - facet już kilka razy po interwencji telefonicznej wysyłał mi ofertę na okna na różne adresy mailowe i ciągle nie może dojść...

 

adria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Forumowiczów użytkuje już jakiś czas okna firmy M&S, chodzi o plastiki z obustronną okleiną, i jak się sprawują.

 

Ja na szczęście Eko-Dom spisałam już na straty - facet już kilka razy po interwencji telefonicznej wysyłał mi ofertę na okna na różne adresy mailowe i ciągle nie może dojść...

 

adria

 

 

ja mam od 2003 obustronny zloty dab okna sa jak narazie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście ten artykół o wybieraniu wykonawcy? Ci w muratorze to chyba już całkiem od realiów życia odstali. Tak to jest jak się od biurka z komputerem nie wstaje.

 

Cześć wszystkim!

Klaus nie wiem czy powinnam zawracać tym głowę akurat Tobie ale na forum dostałam info, że spisujesz wszystkich pseudo fachowców i dodajesz ich do czarnej listy - niestety mam takowych Panów do zgłoszenia, bo nie chcę aby ktoś został na lodzie tak jak my. Proszę daj znać gdzie mam wpisać info o nich bo jestem tu od niedawna i nie bardzo wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Forumowiczów użytkuje już jakiś czas okna firmy M&S, chodzi o plastiki z obustronną okleiną, i jak się sprawują.

 

Ja na szczęście Eko-Dom spisałam już na straty - facet już kilka razy po interwencji telefonicznej wysyłał mi ofertę na okna na różne adresy mailowe i ciągle nie może dojść...

 

adria

 

Ja mam takie okienka od lipca - wyglądają ślicznie i solidnie, tylko koniecznie trzeba sprawdzić czy ekipa dobrze je wypoziomowała. Teraz czekam na finalną regulację - mam nadzieję, że się doczekam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale numer!

sytuacja z budowy:

beton mamy z thomasa, cena dogadana, przyjeżdża kierowca i mów, że mam zapłacić jeszcze za rurę, którą to on będzie wylewał ten beton (notabene zwyła kanalizacyjna) pytam a dlaczego no i ile: on na to, że jeśli na fakturę to 36zł + vat do każdej gruszki a jeśli bez to 15zł jemu do ręki. jestem osobą skrupulatną :D (księgowe tak mają) więc zadzwoniłam do kierownika w Thomasie a on zdziwiony, że taka sytuacja, że rura to jest przy samochodzie ma być używana do rozlania betonu i się nic nie płaci. Przepraszał i prosił nie płacić w żadnym wypadku kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Też mam okna M&S obustronny złoty dąb, ale dopiero od wrześnie, więcej będę mógł powiedzieć jak zamieszkam, ale wyglądają naprawdę OK.

 

A u nas kafelkowanie zakończone, dzisiaj skończą malować poddasze na biało, parter jest pomalowany od środy.

 

No i ważne wydarzenie - odebrałem dzisiaj zaświadczenie o zakończeniu budowy 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już pytałam ale jakoś przeszło bez echa - czy ktoś z Was zna namiary na jakiegoś fachowca od poręczy drewnianych, bo dość pilnie będę takowych potrzebowała a już się boję strzelać na oślep w "speców" bo później różne cuda się mogą zdarzyć - sami wiecie.

 

Gdyby ktoś potrzebował namiary na geodetę, elektryka, hydraulika, gościa od przyłączy gazowych to mogę dać namiary na panów, którzy pracowali u nas - co do cen to są średni cenowo - wiadomo trzeba się targować na początku ale obyło się bez wpadek, zepsutych samochodów, czy "niedyspozycji" alkoholowych. Wszystko sprawnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Maggie, bodekku - dzięki :D

GrzesiekB - dzięki sąsiedzie :D przeprowadzka raczej na koniec przyszłego roku, nie wiem jeszcze jak wyjdzie :roll:

Co do kradzieży to miała ona miejsce w innym rejonie Mierzyna, na ul. Rolniczej.

 

Hej!

 

Monka ale zasuwacie z budową - jestem pod wrażeniem - zastanawialiśmy się ostatnio z moim Miśkiem kiedy zamierzacie skończyć i się wprowadzać :) My budujemy a właściwie kończymy się budować na Krzekowie więc codziennie przejeżdżamy koło Twojej budowy :) Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

GrzegorzR ty to masz tempo :o gratulacje :lol:

Didi ciekawe który to taki zdolny cwaniaczek :roll: cały czas biorę beton z Thomasa i obywało się bez takich numerów. Gratuluję tempa i trzymam kciuki za pogodę żebyś mogła wykonać swój plan :) przy okazji i ja skorzystam bo dach nie skończony jeszcze :wink:

kasia78 dzięki :) tyle czasu się ślimaczyło aż trzeba było przyśpieszyć żeby zdążyć przed zimą :) zabrakło nam trzech dni żeby dokończyć wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...