Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

witam wszystkich w sobote..

 

.....no i piękna pogoda.....snieg zamarzł.....i krecik sie uaktywnił...... :cry: rece opadają, czy on nie powinien spac????

Oj! powiem Ci, że w dużej ilości ogrodów, nawet tam gdzie ich nigdy nie było, pojawiają się. Rzeczywiście jest chyba jakaś plaga :evil:

rece opadają, bo jak tak pojdzie to same dziury bedą.Oczywiscie na biezaco traktowałam go karbidem i był spokoj, ale wczoraj napadało tyle mokrego sniegu ze tylko wpakowałam karbid i poszłam, a dziś...pije kawkę patrze na swiat :lol: a tu buch....snieg sie rusza.....no i kopiec...pognałam z karbidem polałam woda...i narazie cisza...

ten diabeł aktywny jest od 9 do 11 :cry: j

 

TESKA

Mój brat miał na ogrodzie ten sam problem. Jakiś stwór robił mu kopczyki dokładnie na łączeniu pasów trawy. Zastosowaliśmy dwie metody równocześnie. W Castoramie dostaliśmy taki środek na krety i nornice oraz wbiliśmy kilka prętów stalowych w trawnik w różnych miejscach ogrodu i nasadziliśmy na nie butelki PET by dzwoniły na wietrze. Efekt - nie ma nawet jednej dziurki nowej i stwór się chyba na stałe wyprowadził 8) Niestety nie wiemy która z tych metod tak naprawdę zadziałała.

 

 

te butelki tez miałam...ale niestety....póki co karbid ale systematycznie....cos im sie popiep......tym krecikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

ostrzeżenie

ostrzegam wszystkich przed oknami pcv z firmy eko-dom sprzedawanymi przez pana b. Timofiejewicza.

Kupione w sierpniu ubiegłego roku okna okazały się bublami.

W dwa tygodnie po montażu w jednym oknie pękła szyba p4, a po zdjęciu folii okazało się, że drzwi balkonowe przypominają "beczkę".

Obie te wady w końcu zostały usunięte.

Teraz okazało się, że w trzech pokojach hula wiatr a na parapety leje się woda.

Wszelkie próby regulacji nie przynoszą pozytywnych rezultatów.

W rozmowie telefonicznej z firma eko-dom, pani oświadczyła mi, że muszę osobiście zgłosić się do firmy w celu złożenia reklamcji ( co to pokłon przed obliczem sułtana ??!!).

Ostrzegam

aluko

 

zglos sie osobiscie do firmy z reklamacja napisana na pismie!!!! Maja 14 dni zeby ja rozpatrzec jak nie zdaza- tzn z\gadzaja sie z twoja reklamacja- zadaj wymiany na nowe.

dzięki za radę.

Ale

1. Woda leje się teraz po parapetach i ścianach a nie za 14 dni !!

2. Jak wymienić nowe okna w domu zamieszkałym od dwóch miesięcy z nową podłogą drewnianą, nowymi tapetami i nowym tynkiem zewnętrznym ??

Aluko

 

dziwna sytuacja po 1,5 roku czasu dopiero sie zorientowałeś ,że leci woda:) a wcześniek deszczu niebyło? ,piszesz że okno przypomina beczkę dziwne ,że naklejona folia aż tak zmieniła i zamaskowała kształt okna:)

szyba p4 niepęka,jeśli już to pękła druga szyba króra zawsze jest zwykła-bardzo to wszystko dziwne lub niespotykany pech:)

mówiąc wprost mój brat ma ich okna na profilu veka i chodzą idealnie bez problemów.z tego co się orientuje to gwarancji udziela producent czemu tam niezgłosisz swojego problemu-to najskuteczniejsza droga załatwienie reklamacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE

Ostrzegam wszystkich przed oknami PCV z firmy Eko-Dom sprzedawanymi przez Pana B. Timofiejewicza.

Kupione w sierpniu ubiegłego roku okna okazały się bublami.

W dwa tygodnie po montażu w jednym oknie pękła szyba P4, a po zdjęciu folii okazało się, że drzwi balkonowe przypominają "beczkę".

Obie te wady w końcu zostały usunięte.

Teraz okazało się, że w trzech pokojach hula wiatr a na parapety leje się woda.

Wszelkie próby regulacji nie przynoszą pozytywnych rezultatów.

W rozmowie telefonicznej z firma Eko-Dom, Pani oświadczyła mi, że muszę osobiście zgłosić się do firmy w celu złożenia reklamcji ( co to pokłon przed obliczem sułtana ??!!).

Ostrzegam

aluko

 

zglos sie osobiscie do firmy z reklamacja napisana na pismie!!!! maja 14 dni zeby ja rozpatrzec jak nie zdaza- tzn z\gadzaja sie z Twoja reklamacja- zadaj wymiany na nowe.

Dzięki za radę.

ale

1. woda leje się teraz po parapetach i ścianach a nie za 14 dni !!

2. jak wymienić nowe okna w domu zamieszkałym od dwóch miesięcy z nową podłogą drewnianą, nowymi tapetami i nowym tynkiem zewnętrznym ??

aluko

 

DZIWNA SYTUACJA PO 1,5 ROKU CZASU DOPIERO SIE ZORIENTOWAŁEŚ ,ŻE LECI WODA:) A WCZEŚNIEK DESZCZU NIEBYŁO? ,PISZESZ ŻE OKNO PRZYPOMINA BECZKĘ DZIWNE ,ŻE NAKLEJONA FOLIA AŻ TAK ZMIENIŁA I ZAMASKOWAŁA KSZTAŁT OKNA:)

SZYBA P4 NIEPĘKA,JEŚLI JUŻ TO PĘKŁA DRUGA SZYBA KRÓRA ZAWSZE JEST ZWYKŁA-BARDZO TO WSZYSTKO DZIWNE LUB NIESPOTYKANY PECH:)

MÓWIĄC WPROST MÓJ BRAT MA ICH OKNA NA PROFILU VEKA I CHODZĄ IDEALNIE BEZ PROBLEMÓW.Z TEGO CO SIĘ ORIENTUJE TO GWARANCJI UDZIELA PRODUCENT CZEMU TAM NIEZGŁOSISZ SWOJEGO PROBLEMU-TO NAJSKUTECZNIEJSZA DROGA ZAŁATWIENIE REKLAMACJI?

 

Wlasciwie jak sie dokladnie przyjzec to nie ma tak wiele dziwnego w tej sytuacjii.

Jak to zwykle bywa w czasie budowy okna sa zaklejone folia calkowicie z obu stron, przynajmniej ja tak zrobilem,.

Wprowadzilem sie trzy miesiace temu i jak latwi sprawdzic ponowala susza i tak naprawde to silny deszcz z wiatrem przyszedl dopiero w piatek, a wode na parapecie zobaczylem tylko na tych oknach od ktorych wial wiatr. Co bedzie jak wiatr zawieje od drugiej strony to zobaczymy.

Tej szyby nie bierz tak doslownie. nie doktoryzowalem sie w temacie ktora z dwoch szyb pekla!! - fakt w oknie ktore kosztowalo odpowiednio bylo bezsprzeczne pekniecie szkla !!

Jesli sie przyjrzec dostarczanym oknom to zwykle fabrycznie maja naklejone paski foli zabespieczajacej. Ta folia naklejona od gory do dolu wzdloz ramy nie daje mozliwosci dokladnej oceny wizualnej rownoleglosci obu profili, jest to dobiero dobrze widoczne po odklejeniu tej folii kedy obserwuje sie szczeline pomiedzy obu skrzydlami.

Wymieniono mi poprzeczke ktora ewidentnie byla portacko przycieta bo za dluga.

Ten feler mialy oba skrzydla.

Na moje zyczenie pozostawiono w jednym skrzydle tak jak bylo dostarczone tj za dluga poprzeczke i kto nie wierzy - zapraszam.

 

Sam probuje dojsc ktoredy przedostaje sie woda az na parapet poprzez system profili ale na razie brak rezultatow bo i barak zacinajacego deszczu a na lanie wody z weza nie moge sie narazie zdecydowac.

 

Jeszcze w sprawie silnego ciagu zimniego powietrza do wnetrz przez te okan, to wykonalem taka probe:

 

od strny zewnetrznej probowalem wlozyc kartke papieru !!

i wyobraz sobie ze bez trudu miescila sie pomiedzy rame skrzydla a oscieznice. Papier byl zwykly taki do pisania ale to chyba wystarczy aby w pokoju wial wiatr iciekla woda !!.

 

W te sprawie najbardzej irytujace jest to, ze ludzie z EKO- DOM uparcie powtarzaja, ze powinienem z dokumentami pojechac do nich i zlozyc reklamacje.

A moze by tak raz przyjechali do mnie, obejrzeli buble, moze sprobowali regulacji jesli te profile sa takie "doskonale" i spisali reklamacje.

Ale jesli kartka miesci sie pomiedzy uszczelke i rame to chyba nie jest dobrze, no nie!

 

Przepraszam za brak polskich liter.

 

aluko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz w sprawie felernych okien od EKO-DOM.

 

Jak sie tak dokladnie przyjrzec tym oknom, to calej sprawie winny jest producent okien (a nie profili)

 

Przypuszczam, ze ten ktory uzbrajal profile w okucia, poszedl na skroty tj sepil sie na pare zlotych i w skrzydlach zamykanych (nie uhylnych) nie zamontowal bolcow dociskajacych wraz z kawalkiem profilu.

Rozmawialem z ludzmi od WINKHAUSA (bo to jego profile) to uwazaja ze zwykle sie nie daje, ale jesli ja daje taka kase za okna to powinienem byc poinformowany, ze bede w wersji oszczednej.

A przeciez pokazywano mi okna, ktore mialy ustalajace bolce mimosrodowe, a nie plastikowe lapki bez mozliwosci regulacji docisku do uszczelki.

Znalazlem juz PANAZLOTARACZKE i droga kupna nabedziemy brakujace bolce i po zamontowaniu problem docisku powinien znikac.

 

Irytujaca jest tylko" postawa strusia" jaka przyjmuje Eko - Dom dobrze wiedzac co sprzedali.

 

jeszcze raz przepraszam za fonty.

 

aluko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz w sprawie felernych okien od EKO-DOM.

Jak sie tak dokladnie przyjrzec tym oknom, to calej sprawie winny jest producent okien (a nie profili)

Przypuszczam, ze ten ktory uzbrajal profile w okucia, poszedl na skroty tj sepil sie na pare zlotych i w skrzydlach zamykanych (nie uhylnych) nie ...................brakujace bolce i po zamontowaniu problem docisku powinien znikac.

Irytujaca jest tylko" postawa strusia" jaka przyjmuje Eko - Dom dobrze wiedzac co sprzedali.

jeszcze raz przepraszam za fonty.

aluko

 

Wczym problem ??

 

Masz gwarancję - > masz.

 

Wyślij im fax-em wezwanie do usuniecia usterek, od momentu kiedy im wyślesz faks (napisz im że dostosujesz się do nich jesli będą chcieli zrobić oględziny) i będziesz miał potwierdzenie dostarczenia zaczyna im lecieć termin na usunięcie usterek. Nie musisz do nich jechać -> to oni muszą przyjechać i na miejscu zrobić oględziny. Nie dzwoń do nich bo to nie ma sensu, jeśli jest problem to musisz mieć dowody że im zgłaszałeś usterki, a telefony będzie ciężko udowodnić - tym bardziej treść Waszych rozmów. Tak jest papier i wiadomo co i kiedy zgłosiliście i co i kiedy oni mają zrobić. Oczywiście jak już przyjadą to pamiętaj o zrobieniu dokumentacji z oględzin oraz by obydwie strony podpisały dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się ruszyć z domu, bo bloczki za jakieś 20 min przywiozą mi na budowę :D no i chyba od poniedziałku murujemy :D

 

Didi, jak Ty to chcesz robić? Przecież jest mróz.

 

 

w poniedzialek moze byc na plusie...u mnie na wsi o 9 bylo na minusie 7 ale juz kolo 12- 4 na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz w sprawie felernych okien od EKO-DOM.

Jak sie tak dokladnie przyjrzec tym oknom, to calej sprawie winny jest producent okien (a nie profili)

Przypuszczam, ze ten ktory uzbrajal profile w okucia, poszedl na skroty tj sepil sie na pare zlotych i w skrzydlach zamykanych (nie uhylnych) nie ...................brakujace bolce i po zamontowaniu problem docisku powinien znikac.

Irytujaca jest tylko" postawa strusia" jaka przyjmuje Eko - Dom dobrze wiedzac co sprzedali.

jeszcze raz przepraszam za fonty.

aluko

 

Wczym problem ??

 

Masz gwarancję - > masz.

 

Wyślij im fax-em wezwanie do usuniecia usterek, od momentu kiedy im wyślesz faks (napisz im że dostosujesz się do nich jesli będą chcieli zrobić oględziny) i będziesz miał potwierdzenie dostarczenia zaczyna im lecieć termin na usunięcie usterek. Nie musisz do nich jechać -> to oni muszą przyjechać i na miejscu zrobić oględziny. Nie dzwoń do nich bo to nie ma sensu, jeśli jest problem to musisz mieć dowody że im zgłaszałeś usterki, a telefony będzie ciężko udowodnić - tym bardziej treść Waszych rozmów. Tak jest papier i wiadomo co i kiedy zgłosiliście i co i kiedy oni mają zrobić. Oczywiście jak już przyjadą to pamiętaj o zrobieniu dokumentacji z oględzin oraz by obydwie strony podpisały dokument.

 

 

dziś bez szklaneczki???? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z ludzmi od WINKHAUSA (bo to jego profile) to uwazaja ze zwykle sie nie daje, ale jesli ja daje taka kase za okna to powinienem byc poinformowany, ze bede w wersji oszczednej.

A przeciez pokazywano mi okna, ktore mialy ustalajace bolce mimosrodowe, a nie plastikowe lapki bez mozliwosci regulacji docisku do uszczelki.

 

Aluko wyjaśnij mi proszę o jakie bolce chodzi bo nie chciałbym popełnić tego samego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy "Eko-Dom" , ja też mam już swoje spostrzeżenia. Nie nadają się na listę rankingową, bo jestem dopiero na etapie wyceny. Od tygodnia (po umówionym terminie) nie mogę doprosic się o ofertę na mail, mimo kolejnej interwencji. Stąd wniosek, że nie zależy im na kliencie, więc przestali mnie interesowac jako wykonawcy. Po postach Aluko myślę, że to dobrze się składa. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...