Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Oficjalne zużycie to 1 worek (25kg) na palete.

I tyle dostaniesz jeśli kupisz w Prefbecie zestaw "bloczki+klej".

 

Ale...

Takie zużycie kleju możliwe jest przy spoinie grubości 1-2mm. żeby taka spoinę uzyskać trzeba murowac b.dokładnie (ewentualne nierówności zeszlifowywać, itp..). Ja buduję dwuwarstwową i nie jest mi potrzebna taka dokładność (jak zwykle chodzi o czas i pieniądze - klejenie z taka precyzją trwałoby dłużej i ekipa zażyczyłaby sobie więcej talarów). Pozatym nie używam bloczków P+W i muszę robić spoiny boczne. W sumie wychodzi około 1,5 worka na paletę bloczków.

 

Klej używam Atlas KB-15 w cenie 13,50 za worek - ekipa nie narzeka, mi też się podoba (BTW. specjalne kleje np.: Ytonga maja jasny kolor - przez co surowa ściana ładniej wygląda - taki drobny zabieg marketingowy :wink:)

 

A zdjęcia są na http://www.naszdom.erb.pl Dzisiaj przybędą nowe fotki. Joasia właśnie pojechała dostarczyć resztę bloczów, cegły na kominy i nadproża. To już będzie komplet materiałów "murowych". W przyszłym tygodniu zaczynamy szalowanie wieńca i układanie belek stropowych :smile:

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2003-03-04 12:58 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten domek z bawolim oczkiem stoi koło Teski.

Musiałbym zdrowo na głowe upaść żeby budować takie cudo (duży, bawole oko, angobowana karpiówka) - ten dach musiał kosztowac majątek :smile:

 

Nasz domek też jest podobny do Teski - kuknij na nasz serwerek - masz tam projekt i widok od frontu i garażu.

 

Kolorek ma być ecru :wink: stolarka brązowa, dach też, słupki itp w ciemnym klinkierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JASIU ...na sledzika ide do kupelki...dwie samotne kobitki..:smile: no do czego to doszło..:smile:

 

A te bawole oko..no powiem...słomka z bucików..., fura i komóra...tylko żony zal..:sad: Ona jak przyjezdza na budowe to nie moze wysiasc z samochodu, a jak juz to nawet nie moze do nas przyjsc..do nas mam na mysli sasiadów..spod lasu itp..raz przyszła jak mezus pojechał w delegację..:sad: ot ..i reżim...

 

Moze byc piatek...mi pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...