Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

GrzesiekB

 

Widzę, że postanowiłeś nie czekać do wiosny i dalsze prace ruszyły. Biały domek od razu się rzuca w oczy :wink:

nie ma śniego to przynajmniej elewacja biała.. :) Tak po prawdzie to ze względu na złodziejstwo... Pisałem niedawno o mojej "przygodzie". nie chciałem by styropian leżał (?) do wiosny... więc nie miałem wyjścia...

Stąd już chyba go nie zedrą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam ponownie. Chciałem się przpomnieć. Byłaem na forum Grupy Szczecińskiej gdy zaczynałem szukać działki. teraz już mam działkę, projekt (Biuri Lipinscy p rojekt LMP07 - może ktoś coś takiego buduje?), jestem na etapie poszukiwania brygady budowlanej.

 

Możecie się pochwalić ile Wy zapłaciliście za stan surowy zamknięty, z dachem?

 

pozdr

rygó

 

Rygo, patrz na priv.

 

Cześć Adria

 

Dzięki za info - bardzo pomocne, moja ekipa zaśpiewala sobie podobnie.

 

Pozdr

Rygó

 

A co Wy tak sobie na ucho szepczecie? To jest forum. Tu trzeba mówić na głos innych też to interesuje. Inaczej całe to przedsięwzięcie bierze w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam okien, a właściwie to juz znalazłem. Muszę tylko wybrać jedne z dwóch i znaleźć dobrego dilera. Bedą to okna PCV. Czy białe, czy z jednostronnym kolorem jeszcze nie jest przesądzone.

Wacham się pomiedzy tytanowymi M&S (Brugman 5 komór) a prestige+ Dako (Veka 5 komór). Do zeszłego tygodnia moim jedynym kandydatem był M&S. Jednak kilka dni temu dostałem od Maksia (dzieki :wink: ) namiary w Stargardzie na dilera firmy Dako, która robi w Vece (a ten profil preferuje; kiedyś w tym robił M&S, ale się wycofał). Poczytałem trochę o tej firmie (same pozytywy), pogadałem z dilerem (dobre wrażenie) i obejrzałem okno (OK).

Czekam na wycene z Dako. Dostałem już z M&S i tu mam problem.

Dawałem im okna (innemu dilerowi) do wyceny równo dwa lata temu. Teraz mam wycene wyższą o 30% (a wiem, ze okna nie tylko, ze nie zdrożały, ale wręcz potaniały). Nie wiem jak im to wyszło, bo ja biorąc ich cennik firmowy i nie stosując żadnych rabatów, doliczajac 30euro za okucie WK II na jedno skrzydło i 40euro za m2 okna za szybe antywłamaniową, oraz Vat 7% uzyskałem o 10% niższy wynik od wyceny dilera. :o :o :o . Chcę jutro do niego zadzwonić i zaproponować mu ponowną wycene. Muszę się do tego przygotować, więc mam kilka pytań. Może ktoś bedzie akurat to wiedział i mi pomoże. (zamierzam też wysłać zapytanie o wycene do dilera M&S na Gdańskiej w Szczecinie).

Pytania:

1.Dwa lata temu, gdy robiłem wycene okien w M&S dostałem ich cennik (teraz też taki mam). Były tam podane ceny okien typowych. U góry były dwa kółka w których wpisane były rabaty na MS Line (wtedy chyba 37%) i Tytanowe (chyba 13%). Teraz nie mam wpisanych takich rabatów. Może ktoś wie jaki są standardowe ? (kiedys to było na ich stronie internetowej - dopóki nie zmienili logo)

2. Na cenniku okien drewnianych są opcje dopłat:

- WK I 10 euro za skrzydło

- WK II 30 euro za skrzydło

- szyba bezpieczna 15 euro za m2 okna (czy to jest szyba 33.1 -dawne O2, czy 44.2 - P2?)

- szyba antywłamaniowa 40 euro za m2 okna (czy chodzi o szybe 44.4 - P4?)

Czy takie same dopłaty są dla okien PCV (nie ma ich w cenniku)?

3. Jaka jest dopłata (w %) za kolor jednostronny?

4. O ile procent (szacunkowo) mogą być droższe okna o nietypowych wymiarach (w moim przypadku 4 okna są 100mm niższe)?

 

PS. Gdyby ktoś szukał okien i trafił na Framex, to niech się trzyma od nich z daleka. Nie spotkałem jeszcze zadowolonego uzytkownika (sam tez nim jestem). A ich ekipy montazowe są chyba najgorsze z możliwych.

 

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam okien, a właściwie to juz znalazłem. Muszę tylko wybrać jedne z dwóch i znaleźć dobrego dilera. Bedą to okna PCV. Czy białe, czy z jednostronnym kolorem jeszcze nie jest przesądzone.

Wacham się pomiedzy tytanowymi M&S (Brugman 5 komór) a prestige+ Dako (Veka 5 komór). Do zeszłego tygodnia moim jedynym kandydatem był M&S. Jednak kilka dni temu dostałem od Maksia (dzieki :wink: ) namiary w Stargardzie na dilera firmy Dako, która robi w Vece (a ten profil preferuje; kiedyś w tym robił M&S, ale się wycofał). Poczytałem trochę o tej firmie (same pozytywy), pogadałem z dilerem (dobre wrażenie) i obejrzałem okno (OK).

Czekam na wycene z Dako. Dostałem już z M&S i tu mam problem.

Dawałem im okna (innemu dilerowi) do wyceny równo dwa lata temu. Teraz mam wycene wyższą o 30% (a wiem, ze okna nie tylko, ze nie zdrożały, ale wręcz potaniały). Nie wiem jak im to wyszło, bo ja biorąc ich cennik firmowy i nie stosując żadnych rabatów, doliczajac 30euro za okucie WK II na jedno skrzydło i 40euro za m2 okna za szybe antywłamaniową, oraz Vat 7% uzyskałem o 10% niższy wynik od wyceny dilera. :o :o :o . Chcę jutro do niego zadzwonić i zaproponować mu ponowną wycene. Muszę się do tego przygotować, więc mam kilka pytań. Może ktoś bedzie akurat to wiedział i mi pomoże. (zamierzam też wysłać zapytanie o wycene do dilera M&S na Gdańskiej w Szczecinie).

Pytania:

1.Dwa lata temu, gdy robiłem wycene okien w M&S dostałem ich cennik (teraz też taki mam). Były tam podane ceny okien typowych. U góry były dwa kółka w których wpisane były rabaty na MS Line (wtedy chyba 37%) i Tytanowe (chyba 13%). Teraz nie mam wpisanych takich rabatów. Może ktoś wie jaki są standardowe ? (kiedys to było na ich stronie internetowej - dopóki nie zmienili logo)

2. Na cenniku okien drewnianych są opcje dopłat:

- WK I 10 euro za skrzydło

- WK II 30 euro za skrzydło

- szyba bezpieczna 15 euro za m2 okna (czy to jest szyba 33.1 -dawne O2, czy 44.2 - P2?)

- szyba antywłamaniowa 40 euro za m2 okna (czy chodzi o szybe 44.4 - P4?)

Czy takie same dopłaty są dla okien PCV (nie ma ich w cenniku)?

3. Jaka jest dopłata (w %) za kolor jednostronny?

4. O ile procent (szacunkowo) mogą być droższe okna o nietypowych wymiarach (w moim przypadku 4 okna są 100mm niższe)?

 

PS. Gdyby ktoś szukał okien i trafił na Framex, to niech się trzyma od nich z daleka. Nie spotkałem jeszcze zadowolonego uzytkownika (sam tez nim jestem). A ich ekipy montazowe są chyba najgorsze z możliwych.

 

pozdrawiam

Konrad

 

odnosnie dako jak kupowalam okna drewniane Urzedowskiego to mieli tez tam ofertę pcv Dako.Obszerna ekspozycja kilkanascie okien. Odwiedź moze sklep Urzedowskiego w Szczecinie mają tam dobre ceny może na Dako tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dwa lata temu, gdy robiłem wycene okien w M&S dostałem ich cennik (teraz też taki mam). Były tam podane ceny okien typowych. U góry były dwa kółka w których wpisane były rabaty na MS Line (wtedy chyba 37%) i Tytanowe (chyba 13%). Teraz nie mam wpisanych takich rabatów. Może ktoś wie jaki są standardowe ? (kiedys to było na ich stronie internetowej - dopóki nie zmienili logo)

2. Na cenniku okien drewnianych są opcje dopłat:

- WK I 10 euro za skrzydło

- WK II 30 euro za skrzydło

- szyba bezpieczna 15 euro za m2 okna (czy to jest szyba 33.1 -dawne O2, czy 44.2 - P2?)

- szyba antywłamaniowa 40 euro za m2 okna (czy chodzi o szybe 44.4 - P4?)

Czy takie same dopłaty są dla okien PCV (nie ma ich w cenniku)?

3. Jaka jest dopłata (w %) za kolor jednostronny?

4. O ile procent (szacunkowo) mogą być droższe okna o nietypowych wymiarach (w moim przypadku 4 okna są 100mm niższe)?

 

Oj KAS01 tyle pytań i wszystkie trudne. Myślę, że nawet dealerzy mogą sobie z nimi nie poradzić. Wiesz jak oni wyceniają. Maja taki program od producenta. Rysują w nim twoje okna, zaznaczaja opcje i wychodzi im cena po jakiej to mogą kupić. Doliczają swoje i mają dla Ciebie ofertę. Nikt nie liczy tego na piechotę.

 

Moja rada daj jeszcze na Gdańską do wyceny, kumaty chłopak tam siedzi.

Poza tym fajnie się też dogadywało z RADO na Ku Słońcu 41d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dwa lata temu, gdy robiłem wycene okien w M&S dostałem ich cennik (teraz też taki mam). Były tam podane ceny okien typowych. U góry były dwa kółka w których wpisane były rabaty na MS Line (wtedy chyba 37%) i Tytanowe (chyba 13%). Teraz nie mam wpisanych takich rabatów. Może ktoś wie jaki są standardowe ? (kiedys to było na ich stronie internetowej - dopóki nie zmienili logo)

2. Na cenniku okien drewnianych są opcje dopłat:

- WK I 10 euro za skrzydło

- WK II 30 euro za skrzydło

- szyba bezpieczna 15 euro za m2 okna (czy to jest szyba 33.1 -dawne O2, czy 44.2 - P2?)

- szyba antywłamaniowa 40 euro za m2 okna (czy chodzi o szybe 44.4 - P4?)

Czy takie same dopłaty są dla okien PCV (nie ma ich w cenniku)?

3. Jaka jest dopłata (w %) za kolor jednostronny?

4. O ile procent (szacunkowo) mogą być droższe okna o nietypowych wymiarach (w moim przypadku 4 okna są 100mm niższe)?

 

Oj KAS01 tyle pytań i wszystkie trudne. Myślę, że nawet dealerzy mogą sobie z nimi nie poradzić. Wiesz jak oni wyceniają. Maja taki program od producenta. Rysują w nim twoje okna, zaznaczaja opcje i wychodzi im cena po jakiej to mogą kupić. Doliczają swoje i mają dla Ciebie ofertę. Nikt nie liczy tego na piechotę.

 

Moja rada daj jeszcze na Gdańską do wyceny, kumaty chłopak tam siedzi.

Poza tym fajnie się też dogadywało z RADO na Ku Słońcu 41d.

 

Pytania są bardzo proste. Jeszcze dwa lata temu mogłem na nie uzyskać odpowiedź wprost ze strony internetowej M&S. Mam ich oficjalny cennik. Problemem jest tylko to, ze w nim wszystkie okna PCV (czyli ergo, MSline, czy Tytanowe) kosztują tyle samo. Właśnie procent rabatu wpisany w górne prawe kólko ustalał "oficjalną" cene dla danego typu okna. I od tej "oficjalnej" ceny można było uzyskać jeszcze rabat od dilera. Myśle, że jeśli ktoś interesował się plastikami M&S to zna te "współczynniki korygujace" ich firmowy cennik.

Jakie są dopłaty za poszczególne elementy, to chyba też nie powinno być tajemnicą? (kiedys nie było).

Co do dopłaty za kolor, to w cenniku jest 20%. Mi zaś diler powiedział 25%. Chyba się pomylił?

O ile też dobrze pamietam, to dwa lata temu od reki dostałem odpowiedź o ile procent są droższe okna nietypowe.

 

Gdy wyceniałem okna M&S dwa lata temu, diler liczył je "na piechote" przy mnie. To nic skomplikowanego. Cena okna "gołego" + dodatki (np lepsze szyby, okucia).

 

Na Gdańską już wysłałem zapytanie mailem. Ciekawe czy odpiszą?

Na Ku Słońcu też wyśle (dzięki za namiar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. KASO1 jestem tez na etapie okien.W Stargardzie polecono mi firme STANPOL . Moze ktos z ,,naszych" bedzie wiedzial cos na ich temat.

 

Jakiś czas temu wszedłem na ich stronę internetową. Nie zachwyciła mnie ich oferta. Po za tym nie znam opini o tych oknach, ani nic nie wiem o samej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu dostałem od Maksia (dzieki :wink: ) namiary w Stargardzie na dilera firmy Dako, która robi w Vece

 

Możesz mi podać ten namiar?

 

P.P.H.U. "BOGMAR" - OKNA I DRZWI, PCV I ALU

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 78

Stargard

tel.: (0-91) 577 69 80

 

Możesz wysłać też zapytanie mailem : [email protected]

 

Akurat gdy byłem u gościa, to miał klientów którym kiedyś już wstawiał okna. Byli bardzo zadowoleni z samych okien jak i z montażu i zamawiali okna do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...