Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Jestem na etapie podejmowania decyzji o przeniesieniu się w okolice Szczecina. Szukam więc czegoś atrakcyjnego na prawobrzeżu i dalej w stronę Goleniowa. Jeśli możecie polecić atrakcyjny dom do wykończenia/rozpoczętą budowę/działkę w tej kolejności, to byłbym bardzo wdzięczny. Nie znam okolic Szczecina i trudno mi oceniać co warto a czego nie, ze względu na lokalizację. Proszę Was o poradę.

 

Umieściłem taki temat w ogólnym forum, ale tu chyba jest poprawniej.

 

Pozdrawiam

 

 

no nareszcie nas znalazles..... :lol: witaj

 

Dziękuję za powitanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska znalazłem jeszcze jedną możliwość dostępu do internetu w naszej (i nie tylko) okolicy, poprzez łącze satelitarne z kanałem zwrotnym przesyłanym poprzez wydzielone łącze GSM, w naszym wypadku tylko GPRS. Szczegóły są tutaj http://www.gointernet.pl/. Ale ja jednak decyduję się na radiówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska znalazłem jeszcze jedną możliwość dostępu do internetu w naszej (i nie tylko) okolicy, poprzez łącze satelitarne z kanałem zwrotnym przesyłanym poprzez wydzielone łącze GSM, w naszym wypadku tylko GPRS. Szczegóły są tutaj http://www.gointernet.pl/. Ale ja jednak decyduję się na radiówkę.

 

 

bardziej sie znasz, ja tez zostane przy tym...badziewiu.Na wiosne bedzie pospolite ruszenie w sprawie tepsy....wiec bedzie jakis tam wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Krześ czuje sie w obowiązku odpowiedziec, ponieważ bede z prawobrzeża :D Jesli chodzi o wiedzę na temat domków do wykończenia na prawobrzeżu (ostatnio kupiła taki Iwonka, więc może jak sie tu zjawi, to cos ci podpowie) - mam wrazenie, że widziałam jakies ogłoszenia na stojacych juz domach w Załomiu przed Pucicami (za Dąbiem), Działek szukaj w Wielgowie (jest tu ktos świeżo po zakupie, ale nie chce pomylić niku :oops: , więc nie piszę), ale także w Rurzycy za Kliniskami, to juz prawie pod Goleniowem. Wczoraj widziałam tam całe pole z szafkami ZK, pewnie częściowo kupione, ale jak znam życie, nie wszystkie.

Tradycyjnie polecam Kontakt - Nieruchomości. No i wycieczki po terenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzR

od kogo ta radiówka, czy myślałeś o puszczeniu telefonów przez VOIP przez sieć?

powiem Ci że ja rozprowadziłem po to specjalnie kilka skrętek więcej, na poddasze i do pokoju z kompem

 

Pewnie, że o ty myślałem, bo, chwilowo do stacjonarnego się nie przymierzam, zobaczę jak TPSA pociągnie normalne łącza (kable), z radiówką jest ten kłopot, że ma dużą utratę pakietów, co w przypadku VoIP, jest niestety przeszkodą, ale słyszałem, że da się rozmamiać przez komunikatory, więc chyba nie powinno być tak źle, juz mam na oku urządzenie Linksysa, przystosowane do takich zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzR

od kogo ta radiówka, czy myślałeś o puszczeniu telefonów przez VOIP przez sieć?

powiem Ci że ja rozprowadziłem po to specjalnie kilka skrętek więcej, na poddasze i do pokoju z kompem

 

Pewnie, że o ty myślałem, bo, chwilowo do stacjonarnego się nie przymierzam, zobaczę jak TPSA pociągnie normalne łącza (kable), z radiówką jest ten kłopot, że ma dużą utratę pakietów, co w przypadku VoIP, jest niestety przeszkodą, ale słyszałem, że da się rozmamiać przez komunikatory, więc chyba nie powinno być tak źle, juz mam na oku urządzenie Linksysa, przystosowane do takich zastosowań.

hmm...to tak po sasiedzku podpowiesz co trzeba zeby to jakos dzialalo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może wtrącę swoje 3 grosze, bo temat wywołał spore zainteresowanie. Internet przez GSM pracuje w 3 standardach:

 

GPRS - wolne (prędkość tak jak modem analogowy)

EDGE - teoretycznie do 384 kbps ale w praktyce trochę szybsze od GPRS odczuwalne przy większych plikach, prawie bez znaczenia przy otwieraniu stron

UMTS - dostępny obecnie tylko w dużych miastach i to nie wszędzie.

 

Używam obecnie GPRS/EDGE.

 

Można kupić modem na USB do podłączenia do stacjonarnego komputera lub PCMCIA do notebooka.

 

Co do VoIP (dla niezorientowanych: rozmowy głosowe przez internet) to jest ciekawe rozwiązanie Linksysa. Bramka wraz z numerem ze strefy numeracyjnej, którą się wybiera. Koszt urządzenia to 299 zł wraz z pakietem 100 minut. Brak abonamentu, rozmowy w grupie użytkowników IPFon (tak się nazywa) bezpłatne. Poza grupę to chyba coś koło 9 groszy za minutę na stacjonarne.

Urządzenie jest o tyle ciekawe, że zapewnia funkcjonalność ISDN. Można prowadzić jednocześnie 2 rozmowy, chyba można także mieć 2 numery.

Opłata za rozmowy to prepaid.

 

Więcej dla zainteresowanych na priv, nie chciałbym być spamerem...

 

Pozdrawiam

 

PS Cały czas szukam czegoś ciekawego na prawobrzeżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...