Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dzień Dobry wszystkim !

Mam do forumowicz prośbe może mi pomożecie. Chce ogrzewać dom dodatkowo kominkiem będę miała ogrzewanie gazowe. Nie wiem co jest lepsze kominek z płaszczem wodnym czy z nadmuchem ciepłego powietrza. Każdy wykonawca chwali swój kominek, może ktoś z was ma już zamontowwany któryś ze sposobów ogrzewania kominkiem i podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami. Wykonawca, który będzie mi robił instalacje gazową i wodno-kanalizacyjną jest troche przeciwny włączaniu się kominka wodnego w jego instalacje. Twierdzi że to nie zda egzaminu i nie będzie dobrze funkcjonować. Jaka jest prawda proszę pomóżcie.

 

 

ja mam kominek z DGP - i przy tych mrozach, od 9 stycznia zuzyłam 15,6m3 gazu.

Sam kominek mam kiepsko usytuowany bo jest wszedzei daleko- mam dlugie rury dgp- ale jak narazie w salonie jest 25 n aplusie w pozostalych pokojach 20-21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TROBE czy ty masz te okna? Ja niestety musze decydowac na odleglosc ibarzdzo chetnie zapoznalbym sie z bezposrednia opinia uzytkownika.A jezli nie wziales tych okien to dlaczego?

 

Nie, ja jeszcze nie mam ani tych, ani innych okien. Dopiero zbieram ofery i zastanawiam się. Wejdź na wątek "Szukam dobrych okien" i poczytaj albo wrzuc w wyszukiwarkę (ale potrzebujesz trochę czasu, żeby się przez to przekopac). Wielkim zwolennikiem tego profilu jest "okniarz" Tatko.

Maro z naszej grupy ma te okna w pracy i montowane właśnie przez firmę Rado. Jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wITAM WSZYSTKICH

PROSZĘ O KRYTYCZNE PORÓWNANIE OBU PROJEKTÓW BO MAM SPORY DYLEMAT ;

PIERWSZY TO NOWOC ARCHON + DOM W JEŻOWKACH2

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&new=1&sid=m4338fb5c4455b

DRUGI TO PROJEKT LIPINSKIECH lmp63

http://www.lipinscy.pl/14094.xml?filter=gold_10&page=2

BARDZO DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE UWAGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wITAM WSZYSTKICH

PROSZĘ O KRYTYCZNE PORÓWNANIE OBU PROJEKTÓW BO MAM SPORY DYLEMAT ;

 

Bardzo podobne i w podobnym tradycyjnym stylu. Nie wiem czego oczekujesz od domu, tzn. ile osób będzie w nim mieszkac, jaki prowadzicie styl życia (lubicie czas spędzac razem - wtedy warto miec większą przestrzeń dzienną, podobnie, jeśli często macie gości, jeśli wolicie siedziec we własnych pokojach, to może w obu projektach będą one zbyt małe, a może potrzebujesz miejsca dla osób starszych na parterze plus gabinetu - wtedy Archon). W sumie musisz sama ocenic, który dla Ciebie jest lepszy. Mnie bardziej podoba się rozklad pomieszczeń "Domu w Jeżówkach". Jedyne zastrzeżenie, to mały wiatrołap i brak garderoby przy wejściu.

ponieważ o kosztach dachu nie dyskutujemy (w obu projektach podobne) mogę jedynie dodac, że dwa balkony na poddaszu mogą byc kłopotliwe (dobra izolacja jest trudna i... kosztowna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższej ofercie na instalację CO i ciepłej wody użytkowej?

Kocioł kondensacyjny Brotje BBS2N z zasobnikiem warstwowym ciepłej wody o pojemności 135 l oraz pełną automatyką pogodową i sterowaniem dwoma obiegami grzewczymi;

11 grzejników CosmoNova typ V (podłączane od dołu);

wykonanie ogrzewania podłogowego o pow. 85 m2;

wykonanie instalacji c.w.u. oraz kanalizacji wraz z podłączeniem cyrkulacji ciepłej wody użytkowej i powieszeniem stelaży do bidetu i wc;

podłączenie zmiękczacza wody pitnej z filtrem mechanicznym z płukaniem wstecznym;

(cała instalacja c.o i c.w. z rur wielowarstwowych izolowanych w otulinach;

oferta obejmuje instalację gazową wewnętrzną ze wszystkimi odbiorami).

Całośc: 40900,00 plus 7% VAT. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższej ofercie na instalację CO i ciepłej wody użytkowej?

Kocioł kondensacyjny Brotje BBS2N z zasobnikiem warstwowym ciepłej wody o pojemności 135 l oraz pełną automatyką pogodową i sterowaniem dwoma obiegami grzewczymi;

11 grzejników CosmoNova typ V (podłączane od dołu);

wykonanie ogrzewania podłogowego o pow. 85 m2;

wykonanie instalacji c.w.u. oraz kanalizacji wraz z podłączeniem cyrkulacji ciepłej wody użytkowej i powieszeniem stelaży do bidetu i wc;

podłączenie zmiękczacza wody pitnej z filtrem mechanicznym z płukaniem wstecznym;

(cała instalacja c.o i c.w. z rur wielowarstwowych izolowanych w otulinach;

oferta obejmuje instalację gazową wewnętrzną ze wszystkimi odbiorami).

Całośc: 40900,00 plus 7% VAT. :o

no chyba kosmos...ale bardziej tutaj sa ludzie na biezaco :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, porównywałam projekt lipińskich biorąc pod uwagę zaproponowane wcześniej przez ciebie zmiany.

bardzo dziękuje ! To cenna uwaga jezeli chodzi o balkony ,

u mnie jest troje dzieci , ale potrzebujemy z mężem osobnych gabinetów ... żeby sobie nozyczek nie podkradać:)) mi też jest blizszy archon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o poniższej ofercie na instalację CO i ciepłej wody użytkowej?

Kocioł kondensacyjny Brotje BBS2N z zasobnikiem warstwowym ciepłej wody o pojemności 135 l oraz pełną automatyką pogodową i sterowaniem dwoma obiegami grzewczymi;

11 grzejników CosmoNova typ V (podłączane od dołu);

wykonanie ogrzewania podłogowego o pow. 85 m2;

wykonanie instalacji c.w.u. oraz kanalizacji wraz z podłączeniem cyrkulacji ciepłej wody użytkowej i powieszeniem stelaży do bidetu i wc;

podłączenie zmiękczacza wody pitnej z filtrem mechanicznym z płukaniem wstecznym;

(cała instalacja c.o i c.w. z rur wielowarstwowych izolowanych w otulinach;

oferta obejmuje instalację gazową wewnętrzną ze wszystkimi odbiorami).

Całośc: 40900,00 plus 7% VAT. :o

 

Drogo, bardzo drogo. Daj do Miedzika na wycenę, mają w miarę normalne ceny. Będziesz miała odniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo, bardzo drogo. Daj do Miedzika na wycenę, mają w miarę normalne ceny. Będziesz miała odniesienie.

 

Klaus, ta oferta zdecydowanie mnie zatkała, zwłaszcza że na stronie Brotje podana jest cena kotła w promocji ~9900 zł. Cała reszta nie powinna byc taka droga, nawet jeśli dochodzi filtr i zmiękczacz. Na pewno spróbuję w "Miedziku". Słyszałeś coś dobrego o nich? Tzn. nie o Vaillancie ale o tym wykonawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spróbuję w "Miedziku". Słyszałeś coś dobrego o nich? Tzn. nie o Vaillancie ale o tym wykonawcy?

 

Robili kotłownię u mojego teścia. Ogólnie nie najgorzej.

Dałem im też do wyceny moją instalację. Wygląda, że ceny są ok.

Jak chcesz to podam Ci szczgóły ale cena ostateczna mocno zależy od

konfiguracji. Oni handlują też WOLFem, który jest trochę tańszy (w moim

przypadku 2000zł) a podobno nie gorszy od Vaillanta czy Viessmanna.

Niektórzy zachwalają Pańkę ale ja na razie nie miałem okazji się o tym

przekonać bo robi mi ofertę już 3 miesiące. Myślę, że możesz do niego

też uderzyć. A tak w ogóle to na stronach producentów kotłów jest wiele

adresów do autoryzowanych instalatorów, jak masz czas i ochotę to

można by to posprawdzać.

Jak się czegoś ciekawego dowiesz to daj znać proszę i mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to na stronach producentów kotłów jest wiele

adresów do autoryzowanych instalatorów, jak masz czas i ochotę to

można by to posprawdzać.

Jak się czegoś ciekawego dowiesz to daj znać proszę i mi.

 

Ochotę mam ale z czasem gorzej.

:wink:

Oczywiście dam znac, jeśli coś sensownego ustalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...