Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich serdecznie! .........czekam na odpowiedzi.

 

Witam Krasnoludku

Jeśli chodzi o kilka pozytywnych słów dla Twojego męża ->

to powiedz by się nie przejmował WSZYSTKO będzie dobrze ..............i nasze domy 8)

 

dzięki Tomku. Na pewno będę czytać, czytać i czytać

A kiedy ty planujesz zacząć i gdzie?

 

Rok temu myślałem w kwietniu 2005 - ale to był zbyt duży optymizm :lol:

Pod koniec roku 2005 myślałem że to będzie kwiecień 2006 - ale już teraz też wiem że to zbyt duży optymizm :)

Mam nadzieję że uda się w lipcu :x ale wolę nie myśleć którego roku by się nie stać pesymistą :evil:

 

Będę się budował na Bezrzeczu 8)

 

P.S.

Dziś mam gorszy dzień ale ogólnie wyglądam tak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni byłam odcieta od netu.....

 

firma co to mi go dostarcza przysłała informatykla zeby sprawdził co jest...ze net kiepsko działa....facet pogrzebał, nie naprawił...a własciwie to sknocił..bo nie mogł karty sieciowej zainstalowac....i wiecie co....dzis był...a szef zazyczył sobie zebym zapłaciła 50 zł za usługe.....informatyk dzis tez miał problem z zainstalowaniem karty...szukał....szukał....ech.....

 

a szef.....nie odbiera telefonow.....jesssuuuu co za firma.... :evil:

 

Widzę, że masz z nimi spore problemy. U nas jak narazie chodzi OK, transfer przy ściąganiu plików też nie jest zły jak na taką prędkość łącza jaką mam. Ale to, że zażyczyli sobie 50 pln, za to że spowodowali usterkę to przesada. Ja zażyczyłem sobie zakończenie łącza punktem dostępowym z wyjściem ethernet i potem mam dalej podłaczone przez moje urządzenie, niestety drożej mnie to kosztowało niż wersja z zakończeniem ich łącza na karcie włożonej do kompa. Co do jakości transmisji jaką masz, to możliwe, że matu spore znaczenie typ anteny jaką masz.

 

wlasnie antena jest niby lepsza......ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)

patrzcie co znalazłam na stronce podanej przez brytę :o

 

http://www.bauen.com/Media_Dat/Image/02_ausbau/07_haustechnik/04_wasser_sanitaer/eht_durchlauferhitzer/eht_kurioser_durchlauferhitzer_410.jpg

 

 

a domki bardzo fajne :) w zeszłym roku byłam w Niemczech no i nie wiem czemu bardzo się domkami interesowałam :wink: większość to proste domki z dwuspadowym dachem i poddaszem użytkowym, patrerówek jak na lekarstwo.

 

 

super :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jak myslicie - uda sie postawić chatkę 120 m uż do 250 tys.

Temat rzeka :wink: . Ale ja myślę, że można bo zakładam sobie identyczny plan z bardzo dużym wkładem pracy własnej w szczególności w wykończeniówkę.

 

 

Działeczka jak mi się wydaje położona w fajnym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludku - witaj wśród Dobrych ludzi :D :wink:

 

 

jelik - zakładając jakieś 100K na stan surowy - to reszta powinna wystarczyć, oczywiście pod warunkiem dużego wkładu pracy własnej .. (wykończeniówka to stan surowy x 2).

 

Pozdrawiam, Piotr

 

 

Brak mi niestety pewności bo różne głosy z ust osób doświadczonych do mnie dochodzą.

Niektórzy twierdzą że 300-350 tys a co niektórzy że spoko 250 tys. Gdzie mając powiedzmy pewien projekt na myśli można uzyskać bliskie prawdy informacje?

Zakładam że wykonczeniówka typu płytki,panele-deski, malowanie będę działał sam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi niestety pewności bo różne głosy z ust osób doświadczonych do mnie dochodzą.

Niektórzy twierdzą że 300-350 tys a co niektórzy że spoko 250 tys. Gdzie mając powiedzmy pewien projekt na myśli można uzyskać bliskie prawdy informacje?

Zakładam że wykonczeniówka typu płytki,panele-deski, malowanie będę działał sam.

Pozdrawiam

 

Jelik, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zasadniczo bezpiecznie jest przeliczyc sobie po 2 - 2,5 tys. za metr kwadratowy ale zawsze musisz brac pod uwagę nieprzewidziane wydatki. Tu na Forum są ludzie, którzy wydali kosmiczną kasę (bo mogli sobie na to pozwolic) i tacy, którzy wybudowali bardzo tanio, ale naprawdę z ogromnym wkładem własnym. Pamiętaj też, że są dośc duże różnice w cenie matariałów i robocizny między regionami. Niestety zachodniopomorskie przewyższają nawet mazowieckie. Na pewno nie opirałabym się na kosztorysie biura projektowego. Mam wrażenie,że zawsze jest nieadekwatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie proszę na projekt „dom w bluszczu 2” firmy Archon http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m42e0dba9d7b79

Powiedzcie co o nim myślicie i co warto by było przerobić.

Ponadto interesuje mnie kontakt z osobami które już się tam wybudowały albo się budują.

Proszę dodajcie mi i mojemu mężowi trochę otuchy. Boimy się że sobie nie poradzimy.

Pozdrawiam wszystkich i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

 

Pomieszczenia funkcjonalne ale doradzic coś jest trudno, bo nic nie wiemy o Was i Waszych potrzebach. Zawsze popieram garaż dwustanowiskowy. 8)

Co do słów otuchy, hm, wszyscy się boimy, liczymy pieniądze, rezygnujemy z wielu wymarzonych rozwiązań ale przecież realizujemy cel, do jakiego popycha nas nie szpan, ani głupota a jakieś realne potrzeby i marzenia. Poza tym, nawet zakładając, że budowa nie będzie dla nas czasem wakacji na Majorce i na pewno doświadczymy przynajmniej części problemów, które powalają, jest to jednocześnie naprawdę ciekawe doświadczenie. Uwierz, że czasem można się nawet nieźle się przy tym bawic. Na pewno należy jednak dobrze się przygotowac i reanie ocenic swoje możliwości, żeby nie zamienic budowy w największy koszmar życia (i czasem przyczynek do rozwodu). :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jak myslicie - uda sie postawić chatkę 120 m uż do 250 tys.

Jesli tylko samą chate i na dodatek niezbyt skomplikowaną, to 250tyś wystarczy bez własnej pracy fizycznej, ale z bardzo dużą własną pracą logistyczną.

Moge Ci przesłać swój kosztorys. Dom 116 m2 pow uż + 16 m2 garaż wyjdzie ponizej 250tyś.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...