Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam poniedziałkowo

Witam wszystkich serdecznie!

Dużo się naczytałam na forum i postanowiłam również się przyłączyć (super sprawa).

Mamy działkę w Dobrej (koło boiska) i zamierzamy ruszyć z budową w tym roku. Wątpliwości i obaw strasznie dużo. Trzeba zacząć podejmować decyzje a ja mam wiele wątpliwości (nie wiedziałam ze to takie trudne).

Wybraliśmy już projekt ale zwlekamy z jego kupnem sama nie wiem dlaczego (może boję się że w rzeczywistości może okazać się ze to nie to chciałam). Teraz wydaje mi się że po kilku drobnych przeróbkach w środku i powiększeniu garażu do dwustanowiskowego będzie ok. ale pewności brak. Zerknijcie proszę na projekt „dom w bluszczu 2” firmy Archon http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m42e0dba9d7b79

Powiedzcie co o nim myślicie i co warto by było przerobić. Nam brak jest doświadczenia. Projekt chcemy kupić w przyszłym tygodniu więc czasu nie jest zbyt wiele.

Ponadto interesuje mnie kontakt z osobami które już się tam wybudowały albo się budują.

Proszę dodajcie mi i mojemu mężowi trochę otuchy. Boimy się że sobie nie poradzimy.

Pozdrawiam wszystkich i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

 

Krasnoludku, projekt sympatyczny. Chybabym jednak przeniosła przejście z garażu spod schodów do kotłowni: drzwi tak na środku parteru, tuż obok sypialni/gabinetu i vis a vis salonu są moim zdaniem niepraktyczne - samochodowe zapachy w domu i chodzenie w butach itp. po hallu. Przez kotłownię byłoby chyba wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

no to dzięki....kiedy jedziecie?

 

Planowalismy pojechać w tą sobotę, ale nie jestem pewien czy się na pewno wybierzemy w tym terminie, ale wcześniej dam znać. A zależy Tobie żeby mieć szybko zakupy, bo jeżeli tak to jest jeszcze jedna możliwość.

 

 

nie....moge poczekac...

widzialam u kolezanki zaslonki z Ikei - nawet nie pomyslalam ze na oknie wygladaja fajnie - ogolnie w paczce wydawaly mi sie dziwnie brzydkie....

wiec chcialabym zaslonki 2 rodzaje i latarenki na taras....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę

 

W zwiazku z tym, że czekam już na pozwolenie na budowę poszukuje ekip budowlanych, (oprócz tych ze szczecińskiej listy).

Najlepiej jakby były z okolic Kobylanki, Stargardu Szcz., ale inne też moga być :).

 

RF

 

Witam

 

Że tak zapytam z ciekawości, jaka lokalizacja budowy?

Oczywiście jeśli można wiedzieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Dużo się naczytałam na forum i postanowiłam również się przyłączyć (super sprawa).

Mamy działkę w Dobrej (koło boiska) i zamierzamy ruszyć z budową w tym roku. Wątpliwości i obaw strasznie dużo. Trzeba zacząć podejmować decyzje a ja mam wiele wątpliwości (nie wiedziałam ze to takie trudne).

Wybraliśmy już projekt ale zwlekamy z jego kupnem sama nie wiem dlaczego (może boję się że w rzeczywistości może okazać się ze to nie to chciałam). Teraz wydaje mi się że po kilku drobnych przeróbkach w środku i powiększeniu garażu do dwustanowiskowego będzie ok. ale pewności brak. Zerknijcie proszę na projekt „dom w bluszczu 2” firmy Archon http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m42e0dba9d7b79

Powiedzcie co o nim myślicie i co warto by było przerobić. Nam brak jest doświadczenia. Projekt chcemy kupić w przyszłym tygodniu więc czasu nie jest zbyt wiele.

Ponadto interesuje mnie kontakt z osobami które już się tam wybudowały albo się budują.

Proszę dodajcie mi i mojemu mężowi trochę otuchy. Boimy się że sobie nie poradzimy.

Pozdrawiam wszystkich i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

 

 

krasnoludku - uważam, że układ pomieszczeń dość funkcjonalny, zwarta bryła .. choć trochę skomplikowany dach .. i zawsze zadaje sobie pytanie po co w domu balkonik jak jest 1000 m2 ogrodu :roll: (kłopoty konstrukcyjne, ekstra koszt i zacieki na elewacji..) - no ale to rzecz gustu i jest gdzie wietrzyć poduszki :D

Pokój dzienny co prawda ma 30.4 m2 ale jest zarazem jadalnią .. jest to kompromis .. ale po wstawieniu kompletu wypoczynkowego, TV itd. .. oraz stołu z krzesłami może okazać się że miejsca za dużo to tam nie będzie .. :wink:

Oczywiście proponowana w rzutach aranżacja wnętrz jest tylko przykładowa .. ale zakładając taki właśnie układ to : bez względu na to, gdzie się usiądzie zawsze będzie się daleko od kominka .. i zawsze jedno wyjście na taras będzie zastawione sofą .. :-?

 

Natomiast ogólnie patrząc na usytuowanie kominka widzę nietuzinkowe rozwiązanie kominka typu ‘vis a vis’ (szybka od salonu i od kuchni) - niesamowity efekt !! :wink:

 

Garaż mógłby mieć wyjście ogrodowe dzięki czemu zaoszczędzicie nóg i czasu wyciągając/ chowając np. kosiarkę ;)

 

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę

 

W zwiazku z tym, że czekam już na pozwolenie na budowę poszukuje ekip budowlanych, (oprócz tych ze szczecińskiej listy).

Najlepiej jakby były z okolic Kobylanki, Stargardu Szcz., ale inne też moga być :).

 

RF

 

Witam

 

Że tak zapytam z ciekawości, jaka lokalizacja budowy?

Oczywiście jeśli można wiedzieć. :)

 

Można :)

 

W Kobylance.

Działki (w kompleksie około 52 sztuki) sprzedawane przez Polimex(albo Przembud)

 

RF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę

 

W zwiazku z tym, że czekam już na pozwolenie na budowę poszukuje ekip budowlanych, (oprócz tych ze szczecińskiej listy).

Najlepiej jakby były z okolic Kobylanki, Stargardu Szcz., ale inne też moga być :).

 

RF

 

Witam

 

Że tak zapytam z ciekawości, jaka lokalizacja budowy?

Oczywiście jeśli można wiedzieć. :)

 

Można :)

 

W Kobylance.

Działki (w kompleksie około 52 sztuki) sprzedawane przez Polimex(albo Przembud)

 

RF

 

Właśnie na jednej z tych działek będzie budował Ryziński (rozmawiałem z nim o tym w sobotę).

Nie wiesz może, czy są w tym kompleksie jeszcze działki do sprzedania (w tej okolicy szuka mój kolega)? Ryziński niestety nie wiedział kto je sprzedaje (tego się dowiedziałem własnie tutaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pochwalę się moją córcią:

W sobotę w szkole podstawoej nr 13 w Wielgowie odbył II konkurs matematyczny klas pierwszych. Uczestniczyło 18 szkół. Moja córcia wraz z tróką dzieci z jej szkoły zdobyłi 4 miejsce :D

 

no to super!!!!! gartulacje dla Córci.....i rodziców :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pochwalę się moją córcią:

W sobotę w szkole podstawoej nr 13 w Wielgowie odbył II konkurs matematyczny klas pierwszych. Uczestniczyło 18 szkół. Moja córcia wraz z tróką dzieci z jej szkoły zdobyłi 4 miejsce :D

 

no to super!!!!! gartulacje dla Córci.....i rodziców :lol:

ach...dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...