Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Melduję że kierownik budowy wybrany 8)

Dziękuję za namiarki :D

to czas zacząć!!!

 

Mnie już czasu brakuje a jeszcze nie zacząłem :-?

4 ekipom dałem projekt do wyceny - zobaczymy co zejdzie, jak wrócą kopie to do wyceny do następnych 4 ekip.

Wycena podpięcia gazu i kanalizy i wody w trakcie.

Jeszcze tylko urlop :lol: i ruszam z wykonaniem skrzynek uzbrojenia.

A później to już nawet się boję pomyśleć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Mnie już czasu brakuje a jeszcze nie zacząłem :-?

4 ekipom dałem projekt do wyceny - zobaczymy co zejdzie, jak wrócą kopie to do wyceny do następnych 4 ekip.

Wycena podpięcia gazu i kanalizy i wody w trakcie.

Jeszcze tylko urlop :lol: i ruszam z wykonaniem skrzynek uzbrojenia.

A później to już nawet się boję pomyśleć :evil:

 

A na jaki sposób prowadzenia budowy się zdecydowałeś, będziesz umwaiał się na kompletną usługę (materiał + prace), czy materiały sam planujesz kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję że kierownik budowy wybrany 8)

dziękuję za namiarki :D

to czas zacząć!!!

 

mnie już czasu brakuje a jeszcze nie zacząłem :-?

4 ekipom dałem projekt do wyceny - zobaczymy co zejdzie, jak wrócą kopie to do wyceny do następnych 4 ekip.

Wycena podpięcia gazu i kanalizy i wody w trakcie.

Jeszcze tylko urlop :lol: I ruszam z wykonaniem skrzynek uzbrojenia.

A później to już nawet się boję pomyśleć :evil:

czy skrzynki uzbrojenia mozna wykonywac bez pozwolenia na budowę??? Ja mylałam ze nikt mi nic nie podepnie jak nie bedę miała papierka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już czasu brakuje a jeszcze nie zacząłem :-?

4 ekipom dałem projekt do wyceny - zobaczymy co zejdzie, jak wrócą kopie to do wyceny do następnych 4 ekip.

Wycena podpięcia gazu i kanalizy i wody w trakcie.

Jeszcze tylko urlop :lol: i ruszam z wykonaniem skrzynek uzbrojenia.

A później to już nawet się boję pomyśleć :evil:

 

A na jaki sposób prowadzenia budowy się zdecydowałeś, będziesz umwaiał się na kompletną usługę (materiał + prace), czy materiały sam planujesz kupować?

 

Jeszcze się nie zdecydowałem 8)

 

Z tych 4 ekip tylko 1 nie chce dostarczać materiałów, 2 mogą ale nie muszą, 1 może ale nie musi jednak bedą różne ceny za wykonawstwo ?? :o

 

Ja niestety zakładam że i tak taniej niż ekipa nie kupię - więc pewnie finalnie będzie dostarczała ekipa, wg. przyjętych przeze mnie wytycznych dotyczących standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie już czasu brakuje a jeszcze nie zacząłem :-?

4 ekipom dałem projekt do wyceny - zobaczymy co zejdzie, jak wrócą kopie to do wyceny do następnych 4 ekip.

Wycena podpięcia gazu i kanalizy i wody w trakcie.

Jeszcze tylko urlop :lol: I ruszam z wykonaniem skrzynek uzbrojenia.

A później to już nawet się boję pomyśleć :evil:

 

a na jaki sposób prowadzenia budowy się zdecydowałeś, będziesz umwaiał się na kompletną usługę (materiał + prace), czy materiały sam planujesz kupować?

 

jeszcze się nie zdecydowałem 8)

 

z tych 4 ekip tylko 1 nie chce dostarczać materiałów, 2 mogą ale nie muszą, 1 może ale nie musi jednak bedą różne ceny za wykonawstwo ?? :o

 

ja niestety zakładam że i tak taniej niż ekipa nie kupię - więc pewnie finalnie będzie dostarczała ekipa, wg. Przyjętych przeze mnie wytycznych dotyczących standardów.

tylko ze jak oni beda brać matriały to na siebie ... Czyli ty zostajesz bez faktury , która moze cie sie przydac przy odpisie ... Poza tym moga ominľc cie niepostrzerzenie wszystkie promocje w hurtowniach , ja sie zdecydowałam na matriały po mojej stronie a wykonawca niech tam sobie stawia za to co dostanie , nigdy nie małabym gwarancji że buduja dokładnie z tego co chciałam czy tylko to jest podobne do tego a kompletnie bez jakoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już czasu brakuje a jeszcze nie zacząłem :-?

4 ekipom dałem projekt do wyceny - zobaczymy co zejdzie, jak wrócą kopie to do wyceny do następnych 4 ekip.

Wycena podpięcia gazu i kanalizy i wody w trakcie.

Jeszcze tylko urlop :lol: i ruszam z wykonaniem skrzynek uzbrojenia.

A później to już nawet się boję pomyśleć :evil:

 

A na jaki sposób prowadzenia budowy się zdecydowałeś, będziesz umwaiał się na kompletną usługę (materiał + prace), czy materiały sam planujesz kupować?

 

Jeszcze się nie zdecydowałem 8)

 

Z tych 4 ekip tylko 1 nie chce dostarczać materiałów, 2 mogą ale nie muszą, 1 może ale nie musi jednak bedą różne ceny za wykonawstwo ?? :o

 

Ja niestety zakładam że i tak taniej niż ekipa nie kupię - więc pewnie finalnie będzie dostarczała ekipa, wg. przyjętych przeze mnie wytycznych dotyczących standardów.

TYLKO ZE JAK ONI BEDA BRAĆ MATRIAŁY TO NA SIEBIE ... CZYLI TY ZOSTAJESZ BEZ FAKTURY , KTÓRA MOZE CIE SIE PRZYDAC PRZY ODPISIE ... POZA TYM MOGA OMINĽC CIE NIEPOSTRZERZENIE WSZYSTKIE PROMOCJE W HURTOWNIACH , JA SIE ZDECYDOWAŁAM NA MATRIAŁY PO MOJEJ STRONIE A WYKONAWCA NIECH TAM SOBIE STAWIA ZA TO CO DOSTANIE , NIGDY NIE MAŁABYM GWARANCJI ŻE BUDUJA DOKŁADNIE Z TEGO CO CHCIAŁAM CZY TYLKO TO JEST PODOBNE DO TEGO A KOMPLETNIE BEZ JAKOCI

 

Hmm.....

Tylko że ekipa liczy Cię 7% VAT - a jak kupujesz sama to masz 22% VAT

Jak ekipa bierze materiał to raczej najlepsza Twoja promocja może być za mała - oczywiście tu jest potrzebna mocna kontrola.

Od ekipy żądasz certyfikatów na materiały.

 

Ja każdej ekipie mówiłem że materiały chciałbym dostarczać wg. zasady -> "kto ma taniej ten dostarcza" - oczywiście zakładając że jednak oni będą mieli znacznie lepsze ceny. Tylko tak będą się pilnować - ja ich będę pilnował.

 

Takie są oczywiście założenia :evil: - a jak w praniu wyjdzie to jeszcze nie wiem. Czekam na wyceny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję że kierownik budowy wybrany 8)

Dziękuję za namiarki :D

to czas zacząć!!!

 

Mnie już czasu brakuje a jeszcze nie zacząłem :-?

4 ekipom dałem projekt do wyceny - zobaczymy co zejdzie, jak wrócą kopie to do wyceny do następnych 4 ekip.

Wycena podpięcia gazu i kanalizy i wody w trakcie.

Jeszcze tylko urlop :lol: i ruszam z wykonaniem skrzynek uzbrojenia.

A później to już nawet się boję pomyśleć :evil:

CZY SKRZYNKI UZBROJENIA MOZNA WYKONYWAC BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ??? JA MYLAŁAM ZE NIKT MI NIC NIE PODEPNIE JAK NIE BEDĘ MIAŁA PAPIERKA

 

Kasia, zgodnie z nowelizacją prawa budowlanego z września ub.r. budowa przyłączy nie wymaga pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłosić do gminy 30 dni przed, albo i nie - ale wtedy ciąży na Tobie obowiązek naniesienia trasy przyłączy na mapy geodezyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza co napisałe ... Tľ róznice w vat możesz sobie odliczyc oczywicie nie na wszystko ale wiekszoc matriałow jest tam ujetych ... Natomiast nie rozumiem dlaczego firma ma miec taniej tyle samo biorľ materiału na dom co prywatny odbiorca mój szwagier sam negocjował z hurtowniami i wyszedł na tym duuuużo taniej ..... Umie gadac z zawodu handlowiec ale abstrachujac matriał= firma nie oznacza taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję że kierownik budowy wybrany 8)

dziękuję za namiarki :D

to czas zacząć!!!

 

mnie już czasu brakuje a jeszcze nie zacząłem :-?

4 ekipom dałem projekt do wyceny - zobaczymy co zejdzie, jak wrócą kopie to do wyceny do następnych 4 ekip.

Wycena podpięcia gazu i kanalizy i wody w trakcie.

Jeszcze tylko urlop :lol: I ruszam z wykonaniem skrzynek uzbrojenia.

A później to już nawet się boję pomyśleć :evil:

czy skrzynki uzbrojenia mozna wykonywac bez pozwolenia na budowę??? Ja mylałam ze nikt mi nic nie podepnie jak nie bedę miała papierka

 

kasia, zgodnie z nowelizacją prawa budowlanego z września ub.r. Budowa przyłączy nie wymaga pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłosić do gminy 30 dni przed, albo i nie - ale wtedy ciąży na tobie obowiązek naniesienia trasy przyłączy na mapy geodezyjne

oooo kurcze ale jestem niedouczona w tych prawach budowalanych dzieki!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[TYLKO ZE JAK ONI BEDA BRAĆ MATRIAŁY TO NA SIEBIE ... CZYLI TY ZOSTAJESZ BEZ FAKTURY , KTÓRA MOZE CIE SIE PRZYDAC PRZY ODPISIE ... POZA TYM MOGA OMINĽC CIE NIEPOSTRZERZENIE WSZYSTKIE PROMOCJE W HURTOWNIACH , JA SIE ZDECYDOWAŁAM NA MATRIAŁY PO MOJEJ STRONIE A WYKONAWCA NIECH TAM SOBIE STAWIA ZA TO CO DOSTANIE , NIGDY NIE MAŁABYM GWARANCJI ŻE BUDUJA DOKŁADNIE Z TEGO CO CHCIAŁAM CZY TYLKO TO JEST PODOBNE DO TEGO A KOMPLETNIE BEZ JAKOCI

 

A po co faktura za materiał do odpisu, skoro dostajesz fakturę na całość (materiał + usługa) jako usługową i masz 7% VAT i nie interesuje Cię co znajduje się w odpowiednich tabelach na co możesz odliczyć VAT a naco nie. No chyba, że nie planujesz brać faktur od Wykonawców, aby było "taniej" jednak takie rozwiązanie, pomijając już to, że jest mało zgodne z przepisami, to może się potem zemścić. Co do promocji w hurtowniach to są one zazwyczajdla maluczkich kupujących indywidualnie. Natomiast jeżeli sa podwyżki, a takie się przecież zdarzają, to masz spokojną głowę, bo masz cene ustaloną za konkretny etap prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[tylko ze jak oni beda brać matriały to na siebie ... Czyli ty zostajesz bez faktury , która moze cie sie przydac przy odpisie ... Poza tym moga ominľc cie niepostrzerzenie wszystkie promocje w hurtowniach , ja sie zdecydowałam na matriały po mojej stronie a wykonawca niech tam sobie stawia za to co dostanie , nigdy nie małabym gwarancji że buduja dokładnie z tego co chciałam czy tylko to jest podobne do tego a kompletnie bez jakoci

 

a po co faktura za materiał do odpisu, skoro dostajesz fakturę na całość (materiał + usługa) jako usługową i masz 7% vat i nie interesuje cię co znajduje się w odpowiednich tabelach na co możesz odliczyć vat a naco nie. No chyba, że nie planujesz brać faktur od wykonawców, aby było "taniej" jednak takie rozwiązanie, pomijając już to, że jest mało zgodne z przepisami, to może się potem zemścić. Co do promocji w hurtowniach to są one zazwyczajdla maluczkich kupujących indywidualnie. Natomiast jeżeli sa podwyżki, a takie się przecież zdarzają, to masz spokojną głowę, bo masz cene ustaloną za konkretny etap prac.

napisze dyplomatycznie każdy ma swoja racje z mi faktury pełnowymiarowe nie sa potrzebne więc ta moja opcja kalkuluje mi sie znacznie taniej ::))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKO SIE ZGADZA CO NAPISAŁE ... TĽ RÓZNICE W VAT MOŻESZ SOBIE ODLICZYC OCZYWICIE NIE NA WSZYSTKO ALE WIEKSZOC MATRIAŁOW JEST TAM UJETYCH ... NATOMIAST NIE ROZUMIEM DLACZEGO FIRMA MA MIEC TANIEJ TYLE SAMO BIORĽ MATERIAŁU NA DOM CO PRYWATNY ODBIORCA MÓJ SZWAGIER SAM NEGOCJOWAŁ Z HURTOWNIAMI I WYSZEDŁ NA TYM DUUUUŻO TANIEJ ..... UMIE GADAC Z ZAWODU HANDLOWIEC ALE ABSTRACHUJAC MATRIAŁ= FIRMA NIE OZNACZA TANIEJ

 

Hm...... dlaczego firma ma mieć lepsze upusty od inwestora ?? bo buduje kilka domów rocznie a "inwestor" jeden w życiu - tak w dużym uproszczeniu.

 

Ale oczywiście ja nie założyłem że taką opcję wybiorę na 100%.

 

Do dostarczania samemu jednak należy jeszcze doliczyć transport + rozładunek + czas itp.

Ale może jednak moja zasada -> dostarcza ten kto ma taniej chyba jest OK.

No nic jeszcze nie jest przesądzone :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkiem. Wpadłam na chwilkę poczytać, bo całą noc i dzień walczę z cholerną infekcją jelitową u mojej malutkiej, gorączka i .... wiecie co :evil: :evil: . A ja cały czas po łyżeczce aby się nie odwodniła. Najgorsza to jest noc. :cry: :cry:

 

no to uważaj bo ja właśnie we wtorek trafiłam z moją małą do szpitala, bo się odwodniła. :( A wydawało mi się że sobie z tym poradzę, bo nie pierwszy raz zwracała

 

to było straszne - małe dzieciątko pod kroplówką ... :cry: :(

Witam wszystkich.Nieczekaj zadługo bo moją córcie niemogliśmy wybudzić ,też staraliśmy się ja poić ,a nawet poszliśmy do przychodni żeby jej podać kroplówke ,ale to nic niedało bo musieliśmy ja i tak zawieżdż do szpitala,a ma trzy latka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje doświadczenia, kto ma taniej materiał, inwestor czy wykonawca, to ja twierdze że inwestor. Budował mi facet, który jest absolutnym monopolistą w mojej okolicy (25-40 domów rocznie). I zawsze to ja miałem lepsze ceny. Z dwóch powodów. Po pierwsze, to mi bardziej zależało na tym, aby znależć tańszego dostawcę, więc szukałem w każdym mozliwym miejscu. Po drugie i najważniejsze - za wszystko płace od razu gotówką (i w jednej hurtowni powiedzieli mi wprost, ze dlatego dostaje maksymalne rabaty).

PS. Jak dla mnie budowanie z 7% vatem jest nieopłacalne, bo wykonawca nie da tych 7% zupełnie za darmo. Zawsze ma jakąś z tego premie, choćby 2%. Jeżeli ustawodawca daje mi możliwość odzyskania 15% vatu, to ja wolę z tego skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje doświadczenia, kto ma taniej materiał, inwestor czy wykonawca, to ja twierdze że inwestor. Budował mi facet, który jest absolutnym monopolistą w mojej okolicy (25-40 domów rocznie). I zawsze to ja miałem lepsze ceny. Z dwóch powodów. Po pierwsze, to mi bardziej zależało na tym, aby znależć tańszego dostawcę, więc szukałem w każdym mozliwym miejscu. Po drugie i najważniejsze - za wszystko płace od razu gotówką (i w jednej hurtowni powiedzieli mi wprost, ze dlatego dostaje maksymalne rabaty).

PS. Jak dla mnie budowanie z 7% vatem jest nieopłacalne, bo wykonawca nie da tych 7% zupełnie za darmo. Zawsze ma jakąś z tego premie, choćby 2%. Jeżeli ustawodawca daje mi możliwość odzyskania 15% vatu, to ja wolę z tego skorzystać.

 

Człowiek uczy się całe życie.

Każde doświadczenie ludzi którzy są bardziej zaawansowani niż ja jest BARDZO CENNE.

Więc moja zasada jest suuuuuper - kto ma taniej ten dostarcza 8) :D

Rozumiem że pisząc o 15% miałeś na myśli zwrot VAT-u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mamy startowac z malowaniem, więc zaprosiłem montażystę drzwi żeby pomierzył otwory i dał ofertę na osadzenie drzwi

i tu załamka -trzeba poszerzyć parę otworów, na pięterku za wysokie otwory więc trzeba wypełnić u góry

moja rada dla zaczynających

pilnujcie wykonawców żeby otwory były dobre pod przyszłe drzwi

(policzcie wylewki i styropiany)

dobrze że dziś się to stało, więc jutro chłopaki od malowania trochę podziałają i będzie git,

bo mój kumpel zabrał się za zamawianie drzwi po malowaniu, więc wyobraźcie sobie ten syf jak podcinał nadproża już w wymolowanej chacie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje doświadczenia, kto ma taniej materiał, inwestor czy wykonawca, to ja twierdze że inwestor. Budował mi facet, który jest absolutnym monopolistą w mojej okolicy (25-40 domów rocznie). I zawsze to ja miałem lepsze ceny. Z dwóch powodów. Po pierwsze, to mi bardziej zależało na tym, aby znależć tańszego dostawcę, więc szukałem w każdym mozliwym miejscu. Po drugie i najważniejsze - za wszystko płace od razu gotówką (i w jednej hurtowni powiedzieli mi wprost, ze dlatego dostaje maksymalne rabaty).

PS. Jak dla mnie budowanie z 7% vatem jest nieopłacalne, bo wykonawca nie da tych 7% zupełnie za darmo. Zawsze ma jakąś z tego premie, choćby 2%. Jeżeli ustawodawca daje mi możliwość odzyskania 15% vatu, to ja wolę z tego skorzystać.

 

Jest w tym wszystkim jeszcze jedna ważna sprawa. Trzeba na to szukanie poświęcić (moim zdaniem) sporo czasu. Ja nie kupowałem materiałów a i tak budowa pochłoneła sporo mojego czasu, obawiam się, że gdybym miał jeszcze jeździć lub choćby tylko dzwonić po hurtowniach i wyszukiwać materiałów to nie byłbym w stanie czegoś nie zawalić więc pewnia albo by lezała praca, albo budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...