Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Oczywiście, nikt z mieszkańców na to nie pozwoli, ale co my możemy biedne szaraczki. Jedyna nadzieja to ten cmentarz. Jak będziesz miała jakieś nowe newsy w tej sprawie to daj znać.

P.S. Mój mąż mi mówił, że bardzo bardzo bardzo miły ten nasz Sołtys :lol: już się podlizuję... :wink: :wink:

 

 

:lol: :wink: oczywiście dam znać!

A jest jeszcze jedna szansa. Z działką pod Kościół graniczy teren developera, który niedługo zaczyna inwestycję - kontynuację zabudowy jak przy ul. Grafitowej. Jest nadzieja że prawnicy tej firmy nie dopuszczą do zmiany w planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka....

 

u nas kazaliza powstala tak.....zrobilismy na polu zrzutke na projekt.....zostal zrobiony.....mielismy ustalone ze my placimy za projekt a gmina wysle toto do brukseli...no i unia dala kase....stad mamy kanalize.trwalo to krocej niz rok.

 

No jest to jakiś pomysł :)

Chyba muszę znowu jakieś pisemko do gminy przygotować :wink:

widzisz z droga byla podobnie....my kase na wykorytowanie itp...a gmina kase na wysypanie....i drogi mamy....

 

jak bedziecie czekac az gmina da cos za darmo....to dlugo bedziecie czekac...z tego co wiem sporo komitetow tak robi...cos jakis wklad wlasny i gmina pomoze

 

Teska ja to wiem od dawna ale czasami innych ciężko przekonać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka....

 

u nas kazaliza powstala tak.....zrobilismy na polu zrzutke na projekt.....zostal zrobiony.....mielismy ustalone ze my placimy za projekt a gmina wysle toto do brukseli...no i unia dala kase....stad mamy kanalize.trwalo to krocej niz rok.

 

No jest to jakiś pomysł :)

Chyba muszę znowu jakieś pisemko do gminy przygotować :wink:

widzisz z droga byla podobnie....my kase na wykorytowanie itp...a gmina kase na wysypanie....i drogi mamy....

 

jak bedziecie czekac az gmina da cos za darmo....to dlugo bedziecie czekac...z tego co wiem sporo komitetow tak robi...cos jakis wklad wlasny i gmina pomoze

 

Teska ja to wiem od dawna ale czasami innych ciężko przekonać :roll:

 

no pewnie....ale za to szamba albo oczyszczalnie lepiej jest budowac....przeciez to doipero glupota jak mozna z wojtem tak sie dogadac...jak nasz komitet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nikt z mieszkańców na to nie pozwoli, ale co my możemy biedne szaraczki. Jedyna nadzieja to ten cmentarz. Jak będziesz miała jakieś nowe newsy w tej sprawie to daj znać.

P.S. Mój mąż mi mówił, że bardzo bardzo bardzo miły ten nasz Sołtys :lol: już się podlizuję... :wink: :wink:

 

 

:lol: :wink: oczywiście dam znać!

A jest jeszcze jedna szansa. Z działką pod Kościół graniczy teren developera, który niedługo zaczyna inwestycję - kontynuację zabudowy jak przy ul. Grafitowej. Jest nadzieja że prawnicy tej firmy nie dopuszczą do zmiany w planie.

 

Dlatego mam nadzieję, że sprawy potoczą się po naszej myśli. Developer tego też tak nie zostawi, tam już ludzie powpłacali jakieś pieniążki. Mam nadzieję, że na roraty :wink: trzeba będzie się porządnie przespacerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co macie na myśli "zrzutka naprojekt" - chodzi o wniosek o dotacje unijne , czy projekt sieci kanalizacyjnej, a może jedno i drugie?

 

My też robiliśmy zrzutkę na projekt sieci kanalizacyjnej, około 50 działek, raz była to wpłata 450 zł a póżniej druga mniejsza ale nia pamiętam bo to było rok temu. Projekt został w każdym bądż razie zaakceptowany i teraz zostało tylko czekać, z tego co wiem to może i potrwać ze 3 lata. Niektórzy już działają aby przyśpieszyć - zobaczymy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój dziewczyny, co wam ten kościół przeszkadza :roll:

wolałybyście sklep całodobowy? W moim przekonaniu takie surowe nowo powstające dzielnice nabierają przez to charakteru wiosek/miasteczek o własnej osobowości, a nie przechowalni/sypialni ludzi dla Szczecina :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko ale w rozsądnej lokalizacji a nie w samym środku zabudowy jednorodzinnej.

Obecny ksiądz zainstalował dzwony elektroniczne, które biją jak oszalałe co godzinę oraz głośniki na zewnątrz. Wierz mi że ci co mieszkają w najbliższym sąsiedztwie nie są zadowoleni, pomimo swojej wiary :roll:

Perspektywa pośredniego uczestniczenia we mszy o siódmej rano, codziennie czy tego chcesz czy nie nie jest chyba fajna :-?

 

Poza tym jest jeszcze inna kwestia, ktoś kto kupuje działkę sprawdza jakie są zapisy w planie w jego najblizszym sąsiedztwie. Śpi sobie spokojnie i cieszy się że ma fajną działeczkę a potem okazuje sie że ten plan mozna pod konkretnego inwestora zmienić :-? i już nie jest tak fajnie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lokowanie koscioła na jednej z działek będących częścia jakiejś szeregowej, kwadratowej, czy innej zwartej zabudowy jednorodzinnej jest zdecydowanie nieporozumieniem. Z racji chociażby dojazdu do niego, parkingu, no i dźwięków.

 

Ale lokowanie każdej działalnośći niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem sprzedawanych działek (chocby np. szeregowiec zamisat domu) jest nieuczciwe w stosunku do inwestorów. Na szczęście każda inwestycję można oprotestować. Księża sa tylko ludźmi i zawsze lepiej jest zaczynać rozmowy od zaproponowania innej (czyt. lepszej) lokalizacji, niż negowanie i tupanie nogami, BO NIE!

 

Nie jest to odpowiedź na wasze posty, bo nie znam waszego stanowiska, tylko moja myśl w sprawie "lokacji Kościoła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam :-? , z tym, że do wyboru: skrobanie szyb z lodu i ptasich kup :x lub latanie 10 min do blaszaka i rajd Paryż-Dakar po wybojach, zanim nie dojadę do cywilizowanej ulicy :evil: .

 

Ja latam 10 minut do parkingu strzeżonego. Za każdym razem, gdy zdarzyło mi się zostawić samochód pod domem byłam kilkaset (do 2 tys.) w plecy. :evil: Mimo wszystko wolałabym latać do blaszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...