Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

No to mamy boom budownictwa sakralnego :o :

 

W Tanowie proboszcz też się przymierza. Obecny kościół zajmuje lokal po byłej gospodzie, więc pewnie "nie uchodzi" :lol:

 

A czemu? Wino mszalne nie pasuje? Hm, pewnie gryzie się z okowitą. :wink:

 

Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści albo z karczmy kościół zrobi. :lol: .

Ja uważam, że obecny jest ok, zwłaszcza, że wierni mieszczą się swobodnie w środku.

 

Dodam, że wiele z nowoczesnych kościołów ma bardzo kiepską architekturę i zamiast zdobić - szpeci nowe osiedla, vide - kościół na Zawadzkiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monka, kiedyś mieszkałam nad morzem w ośrodku vis a vis kościoła. Dzwony od 6.00 rano, stawiające wszystkich na baczność i całą niedzielę msze - jedna po drugiej przez głośniki zewnętrzne. Oj, dobrze, że tylko 2 tygodnie!

 

Maggie ten Ksiądz przyjechał znad morza, może to ten sam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monka, kiedyś mieszkałam nad morzem w ośrodku vis a vis kościoła. Dzwony od 6.00 rano, stawiające wszystkich na baczność i całą niedzielę msze - jedna po drugiej przez głośniki zewnętrzne. Oj, dobrze, że tylko 2 tygodnie!

 

Maggie ten Ksiądz przyjechał znad morza, może to ten sam :lol:

 

hahah, kto wie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tą architekturą kościelną - potwierdzam. Ja powinnam na Wieniawskiego (taki amfiteatr), ale nie mogę, no nie mogę jakoś i ganiam do ... Dąbia; tylko, że tam z kolei jest chórek dzieciecy i nawet ksiądz spuszcza głowę, żeby nie parsknąć śmiechem i nie użyć gałek ocznych w widaomym celu, jak próbują na głosy śpiewać :o :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

do Zomek : ja się zdecydowałam na "szkieletora", ale w wersji dom gotowy, tzn. przyjeżdża tirem zbudowany w fabryce dom, a nie jest budowany na działce. W tej chwili szukam godnego zaufania wykonawcy. Mam trzech na oku i zbieram informacje.

 

do Didi :

1) przede wszystkim od kogo kupiłaś oczyszczalnię

2) kto ją montował

3) w którym momencie budowy buduje się oczyszczalnię

4) jaki jest koszt eksploatacji;wyobrażam sobie, że jak biologiczna to jakieś bakterie się tam wpuszcza;a co z detergentami- nie ma problemu?

5) i ogólnie na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie (parametry)

 

pozdrawiam

Marta

1. Od kogo będzie na priv

2. Ten sam pan

3. ja robiłam oczyszczalnię po postawieniu stanu surowego (potem wchodziłam z przyłączami w środku)

4. raz na miesiąc saszetka bakteri (opakowanie 6szt ok 50zł czyli 8,33zł)

co do detergentów to staram się używać tych delikatniejszych, które ulegają biodegradacji czyli np frosch: od czasu do czasu wrzucę też środki do neutralizacji tłuszczy tak raz na trzy miesiące (też ok 10zł dawka)

5. parametru? podaliśmy stan ilościowy rodziny i poprosiliśmy o rzetelne dopasowanie - wszędzie nam wyliczono czyszczalnię 2m3 (chyba się nie pomyliłam :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...