Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc123

Ivette, gratulacje! Super! Wyprzedziłaś mnie... :) Teraz domek nabierze rumieńców, co? :D

 

... swoją drogą, nie chcę się chwalić :oops: , ale moje okna są już gotowe od tygodnia... :roll: Celowo jednak musiałem przesunąć ich montaż... No, jeszcze wszystko się może zdarzyć, jak dostawca będzie musiał, to nasz domek również ożyje w przyszłym tygodniu... kto wie, kto wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za gratulacje itd. Ale pragnę jednocześnie zauważyć, że to nie szczęście, tylko moja ciężka krwawica :wink:. Ale i tak się bardzo cieszę :lol: :lol:

 

Teska - myślę, że pogoda jest super, jak na obecną porę - no ale jeśli prosisz: moja tajna wtyczko w niebie - proszę o suchą pogodę w Kościnie dla wspaniałej Teski a dla wszystkich innych niechaj cała zima będzie taka jak dzień dzisiejszy AMEN! Z góry dziękuję.

 

Stasiek - zdjęcie zrobiłam w dzień naszego forumowego spotkania - piękne, nie? A jakie macie okna? Ja mam Urzędowskiego.

 

Pozdrowienia weekendowe dla wszystkich i miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment dzisiejszej gazety prawnej :lol:

 

 

Wciąż niski VAT na budulec

 

 

Ministerstwo Finansów przedłuży o 4 miesiące obowiązywanie preferencji w podatku VAT na materiały budowlane. Po 1 maja 2004 r. ma obowiązywać nowa ustawa o tym podatku, ale jej losy są wciąż niepewne.

 

W rozmowie z „GP” wiceminister finansów Elżbieta Mucha rozwiała wątpliwości co do dalszego opodatkowania materiałów budowlanych. Wprawdzie z końcem br. wygaśnie przepis ustawowy o niższej stawce VAT na takie materiały, ale jej obowiązywanie może przedłużyć minister finansów swoim rozporządzeniem. – Minister skorzysta z tej możliwości – potwierdziła E. Mucha. Jednak takie rozporządzenie nie będzie mogło obowiązywać dłużej niż do 30 kwietnia 2004 r.

 

Następnego dnia Polska stanie się członkiem Unii Europejskiej, której przepisy nie pozwalają na stosowanie takiej preferencji. Wynegocjowaliśmy jedynie do końca 2007 r. stosowanie 7-proc. stawki VAT na roboty budowlane i dostawę nowych mieszkań.

 

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych wciąż pracuje nad nową ustawą o podatku od towarów i usług, wprowadzającą w założeniu rozwiązania europejskie. Jednak rządowy projekt zawiera sporo niezgodności z prawem UE – tak stwierdzili posłowie Komisji, domagając się ponownej opinii z Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Chodzi tu m.in. o brak zwrotów podatku dla świadczących usługi za granicą czy konieczność składania kaucji gwarancyjnych. Następne posiedzenie Komisji w tej sprawie zaplanowano na 9 grudnia. W opinii samych posłów nie ma już szans na uchwalenie ustawy przed końcem br., choć rząd planował, by niektóre przepisy ustawy weszły w życie z nowym rokiem.

 

Miłego dnia :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...