Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Teska: a znajde gdzies fotki Twojego domku?...

nie...w dzienniku skasowalam....

 

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=292

jak sie nazywa projekt...bo nie moge znalezc...

ewa kliknij na czerwone :lol: :lol: i Irma Ci sie pokaze...

ooo jest piekny..bo parterowy...i juz stoi! :D

 

najfajniej ze juz stoi i sie mieszka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octopus, klinkierek na elewacji? Ja też.

Oj będzie sporo do obgadania. Trza się będzie na piwko umówić.

 

 

A z czym robicie sciane trojwarstwowa z Beton kom,silka czy pustakami

porotherm 25 plus styropisn 12 i porotherm 11,5. Elewacja częściowo klinkierowa (50 m2-wykusz, ryzalit, garaż), a częściowo tynk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących!

 

Za miesiąc zaczynam budowę Domu w Fuksjach (z Archonu) w Mierzynie - koło Topolowej.

 

Mam wybranego wykonawcę: Artur Janiszewski z Mierzyna. Ma ogólnie dobrą opinię i wiele referencji, niestety robi tylko stany surowe otwarte. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z panem Arturem?

 

Ogólnie szokują mnie ceny wykonawstwa z cyklu 19000 PLN za dom 300 m/kw - takie wypowiedzi są tu na forum. Gdzie w Szczecinie są tacy wykonawcy???? Ja szukałem wykonawcy przez rok, sprawdziłem 25 firm i najtańsza oferta jest 45000 za stan surowy otwarty (dom ma 145 m/kw netto, schody i strop żelbet, ściany 3-warstwowe) cena nie obejmuje wykonania całej ściany 3-warstwowej lecz tylko przygotowanie fundamentu pod nią. Natomiast cena obejmuje wszystko od A do Z (betoniarki zagęszczarki, koparki, geodetę, ogrodzenie, szalunki do stropu monolitycznego, kierowanie budową itp.). Zraziłem się do górali. Sprawdziłem 3. Na początku rzucają super cenę (w moim przypadku 32000 - 35000 PLN) ale potem się okazuje, że nie mają sprzętu i szalunków i z ceny 32000 po przeanalizowaniu projektu i dodaniu kosztu wszystkich sprzętów cena się zrobiła 47000! A taki szalunek systemowy np. to za wypożyczenie bagatela.....3000 PLN. Poza tym jak się nie ma firmy budowlanej to trzeba zostawić w firmie wypożyczającej kaucję wartości szalunku.

 

Poradźcie czy są w Szczecinie jacyś dobrzy murarze od klinkieru, którzy biorą mniej niż 1,80 za cegłę? Widziałem oferty na forum za 1,15 za cegłę - ciekawe jaki efekt. Spece mówią, żę za taką cenę jest 100% gwarancji........wykwitów hehhe.

 

Ostrzegam przed firmą Triad!!! Nieprawdopodobni naciągacze. Nie uwierzycie, że za wykonanie stanu surowego otwartego chcieli ode mnie 82000 PLN!!! Za samą robociznę!!! Mało tego, mówili, że to bardzo dobra cena i że trudno mi bedzie znaleźć kogoś tańszego.

 

A jak z Porothermem 25 klasa 15? W Poznaniu i koło Wrocławia kupują go za nawet 3,70 PLN brutto z HDS'em. Najtańszą ofertę mam z Euroklinkieru lecz za 4,18 brutto - i nigdzie nie udało mi się przebić tej ceny. Może Wy znacie jakąś lepszą hurtownię?

 

Poszukuję też dobrych i niedrogich tynkarzy do wykonania tradycyjnych tynków cementowo wapiennych.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sam odpowiem wszystkim zainteresowanym na pytania. Mam wiele fajnych ofert z Polski na okna drzwi itp.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Wojtek

 

 

 

to witam oficjalnie :lol: :lol:

 

mam bardzo dobrego klinkieciarza, naprawde godnego polecenia....ale do tanich nie nalezy, no i tynkarzy tez mam ok...

 

poprosze na maila namiary do speca od klinkieru i tynków. Z góry dziekuję

poszlo na privka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie...czy tu wszystcy sa juz w trakcie i po wybudowaniu..moze ktos zaczyna ..szuka projektu...czeka na pozwolenie ?

 

no ja już np. jestem w trakcie :lol: :D - prawie stan surowy otwarty (w tym tygodniu kończymy kryć daszek) - okna już zamówione, elektryk też :p :D :lol: powoli acz stanowczo do przodu .. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie...czy tu wszystcy sa juz w trakcie i po wybudowaniu..moze ktos zaczyna ..szuka projektu...czeka na pozwolenie ?

 

no ja już np. jestem w trakcie :lol: :D - prawie stan surowy otwarty (w tym tygodniu kończymy kryć daszek) - okna już zamówione, elektryk też :p :D :lol: powoli acz stanowczo do przodu .. :lol:

Jesli Dobra to witam sasiada!...super..niech sie pnie w gora...ja przeciskam sie ( poki co ) przez lawine dokumentow..duza masz dzialke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie...czy tu wszystcy sa juz w trakcie i po wybudowaniu..moze ktos zaczyna ..szuka projektu...czeka na pozwolenie ?

 

no ja już np. jestem w trakcie :lol: :D - prawie stan surowy otwarty (w tym tygodniu kończymy kryć daszek) - okna już zamówione, elektryk też :p :D :lol: powoli acz stanowczo do przodu .. :lol:

Jesli Dobra to witam sasiada!...super..niech sie pnie w gora...ja przeciskam sie ( poki co ) przez lawine dokumentow..duza masz dzialke?

 

 

witam sasiadke :) - rowno 1000m2 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących!

 

Za miesiąc zaczynam budowę Domu w Fuksjach (z Archonu) w Mierzynie - koło Topolowej.

......

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sam odpowiem wszystkim zainteresowanym na pytania. Mam wiele fajnych ofert z Polski na okna drzwi itp.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Wojtek

 

 

Wykonawstwo stanu surowego otwartego faktycznie trochę kosztuje .. ale 82000 zl to zdecydowanie przesada .. 45tys jest już wysokim poziomem ale do zaakceptowania - ale i tak zależy od wielkości oraz stopnia skomplikowania domu. Na nasze warunki dla Twojego projektu powiedziałbym 35-40k. to MAX ..

 

Co do materiałów to polecam PROMIX, również wykonawców znajdziesz na stronie : http://gaiger.50webs.com/lista/

 

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...