Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupkę po dłuższej przerwie.

 

Stan jest taki że ostatnie moje boje z gminą spowodowały ze nawet nie miałem ochoty się wypowiadać na forum. Więc pojechałem sobie na urlop (wcześniej zaplanowany). Właśnie wczoraj wróciłem i dziś musiałem przeczytać jakieś 10 stron więc było co czytać.

 

Co do wątpliwości Kacha72, Pecularis, Monka, Daria to na mój stan wiedzy jest tak że na kwietniowej sesji ma być projekt przedstawiony do akceptacji przez radę. Niestety miało już być tak w marcu i w lutym więc jak nie zobaczę to nie uwierzę. Notabene w marcu już prawie weszło, lecz wycofali. Ogólnie stan jest taki że to Wójt dał ciała i zapomniał podpisać porozumienie z "inwestorami" w momencie ogłaszania zmiany, a teraz jak już cała zmiana prawie doszła do skutku to mu się "inwestorzy" wycofują, a gmina nie ma pieniędzy przeznaczonych na dozbrojenie terenu, więc będą próbowali na wielorodzinne by nie musieć inwestować.

 

Co do petycji to Kacha72 proszę o informację jak mogę się skontaktować z tymi osobami.

 

Dziękuję wszystkim za troskę.

 

P.S.

Bryta, Dzióbek z komputerami udajcie się do jakiegoś serwisu. Grzebanie np. w laptopie może się źle dla niego skończyć, sporo śrubek i wiele delikatnych elementów. Wyłączanie się sprzętu samoistne może być rzeczywiście związane z problemami z wentylatorami, jednak wtedy wyłączanie nie następowałoby tuż po włączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących!

 

Za miesiąc zaczynam budowę Domu w Fuksjach (z Archonu) w Mierzynie - koło Topolowej.

......

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sam odpowiem wszystkim zainteresowanym na pytania. Mam wiele fajnych ofert z Polski na okna drzwi itp.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Wojtek

 

 

Wykonawstwo stanu surowego otwartego faktycznie trochę kosztuje .. ale 82000 zl to zdecydowanie przesada .. 45tys jest już wysokim poziomem ale do zaakceptowania - ale i tak zależy od wielkości oraz stopnia skomplikowania domu. Na nasze warunki dla Twojego projektu powiedziałbym 35-40k. to MAX ..

 

Co do materiałów to polecam PROMIX, również wykonawców znajdziesz na stronie : http://gaiger.50webs.com/lista/

 

Pozdrawiam, Piotr

 

Dzięki za odpowiedź.

Ja też rozmawiałem z Krzakiem,bo robił w sierpniu dom na naszej ulicy Mierzyn ul. Teresy. Dał cenę 35 tys. tylko za samą robociznę a my mieliśmy załatwiać i opłacac resztę- geodeta, koparki, szalunki, rusztowania, betoniarki, ogrodzenie, kierownik budowy. A tu mam 45 tys za wszystko-ja dostarczam tylko materiały. Na mój dom to będzie ok 65 tys. No nie wiem może naprawde ciut przepłacam.Liczę jednak na solidność.Po 15 kwietnia ruszam. Część materiałów już zamówilem w Euroklinkierze- o Promixie slyszałem też że tanio - zobaczymy. Podaj jak możesz jakąś przykładowa cene z Promixu, żebym wiedział jak rozmawiać. pozdrawiam

 

 

Wiem wiem gdzie budowal - u GrzeskaB :D - no to wiele się nie myliłem z 35k. :) .. z tym, że kier.bud i tak zawsze Twoj .. geodeta lepiej tez ..

Koparki, szalunki - to koszt max 5 tys, betoniarke i tak ma wykonawca .. przynajmniej B.Krak a wykonanie ogrodzenia w cenie .. - tylko material Twoj ..

 

Z tym 65tys na materiały to może być. Nam materiały na stan surowy otwary wyjda koło 70tys (w tym dachówka Creaton 'Balance').. ale w Promixie ..

Z całym szacunkiem, ale jak mi Euroklinkier dał wycene, to mi kapcie spadły ..

 

Ja place np. za cement 343 zl/tone, Poroton 11,5 - 3,17zl szt; Porotherm 11,5 - 3,86zl szt, Porotherm 25 - 4zl szt; betonowy bloczek fundamentowy - 2,37zl szt - wszystkie ceny brutto ..

niespodzianką był świąteczny rabat .. może jeszcze taki powtórzą dla kolejnych inwestorów .. po prostu przebój !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupkę po dłuższej przerwie.

 

Stan jest taki że ostatnie moje boje z gminą spowodowały ze nawet nie miałem ochoty się wypowiadać na forum. Więc pojechałem sobie na urlop (wcześniej zaplanowany). Właśnie wczoraj wróciłem i dziś musiałem przeczytać jakieś 10 stron więc było co czytać.

 

Co do wątpliwości Kacha72, Pecularis, Monka, Daria to na mój stan wiedzy jest tak że na kwietniowej sesji ma być projekt przedstawiony do akceptacji przez radę. Niestety miało już być tak w marcu i w lutym więc jak nie zobaczę to nie uwierzę. Notabene w marcu już prawie weszło, lecz wycofali. Ogólnie stan jest taki że to Wójt dał ciała i zapomniał podpisać porozumienie z "inwestorami" w momencie ogłaszania zmiany, a teraz jak już cała zmiana prawie doszła do skutku to mu się "inwestorzy" wycofują, a gmina nie ma pieniędzy przeznaczonych na dozbrojenie terenu, więc będą próbowali na wielorodzinne by nie musieć inwestować.

 

Co do petycji to Dzióbek proszę o informację jak mogę się skontaktować z tymi osobami.

 

Dziękuję wszystkim za troskę.

 

P.S.

Bryta, Dzióbek z laptokami udajcie się do jakiegoś serwisu. Grzebanie w laptopie może się źle dla niego skończyć, sporo śrubek i wiele delikatnych elementów. Wyłączanie się sprzętu samoistne może być rzeczywiście związane z problemami z wentylatorami, jednak wtedy wyłączanie nie następowałoby tuż po włączeniu.

 

 

Siema Tomadyna :D

ale się do Ciebie nastukałem na GG!! :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupkę po dłuższej przerwie.

 

Stan jest taki że ostatnie moje boje z gminą spowodowały ze nawet nie miałem ochoty się wypowiadać na forum. Więc pojechałem sobie na urlop (wcześniej zaplanowany). Właśnie wczoraj wróciłem i dziś musiałem przeczytać jakieś 10 stron więc było co czytać.

 

Co do wątpliwości Kacha72, Pecularis, Monka, Daria to na mój stan wiedzy jest tak że na kwietniowej sesji ma być projekt przedstawiony do akceptacji przez radę. Niestety miało już być tak w marcu i w lutym więc jak nie zobaczę to nie uwierzę. Notabene w marcu już prawie weszło, lecz wycofali. Ogólnie stan jest taki że to Wójt dał ciała i zapomniał podpisać porozumienie z "inwestorami" w momencie ogłaszania zmiany, a teraz jak już cała zmiana prawie doszła do skutku to mu się "inwestorzy" wycofują, a gmina nie ma pieniędzy przeznaczonych na dozbrojenie terenu, więc będą próbowali na wielorodzinne by nie musieć inwestować.

 

Co do petycji to Dzióbek proszę o informację jak mogę się skontaktować z tymi osobami.

 

Dziękuję wszystkim za troskę.

 

P.S.

Bryta, Dzióbek z laptokami udajcie się do jakiegoś serwisu. Grzebanie w laptopie może się źle dla niego skończyć, sporo śrubek i wiele delikatnych elementów. Wyłączanie się sprzętu samoistne może być rzeczywiście związane z problemami z wentylatorami, jednak wtedy wyłączanie nie następowałoby tuż po włączeniu.

 

 

Siema Tomadyna :D

ale się do Ciebie nastukałem na GG!! :lol: :lol:

 

Widziałem sorki - ale przed urlopem nie miałem czasu i pewnie nastroju, od wczoraj już jestem. Sorki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomadyna fajnie że się pojawiłeś : :) już myślałam że masz mega doła :roll: trzymam kciuki za kwiecień :) Wiem że Komisja Budownictwa jest za zmianą na jednorodzinne, oby sie udało :)

......

A MEGA DOŁA mam niezmiennie niestety. :x :evil: :cry: :( :-?

 

Nie dosyć że z Gminą muszę walczyć to jeszcze nie zabrałem na urlop żony (bo ona z nart to chyba tylko opalanie na stoku lubi). Więc zabierając dzieciaki ze sobą zostawiliśmy żonę na włościach. I ........

 

My przywieźliśmy jej niespodziankę w postaci zwichniętego kciuka młodszej córki, a żonka w zamian zakomunikowała że czajnik i telewizor się popsuły :o . Więc wszystko jest OK. :D. I do tego dowiedziałem się dziś że producenci telewizorów zaprzestają produkcji takich zwyczajnych telewizorów (kineskopowych) i obecnie promują tylko LCD-ki i plazmy. A tu parametry do bani i jeszcze te ceny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozmawiałem z Krzakiem,bo robił w sierpniu dom na naszej ulicy Mierzyn ul. Teresy. Dał cenę 35 tys. tylko za samą robociznę a my mieliśmy załatwiać i opłacac resztę- geodeta, koparki, szalunki, rusztowania, betoniarki, ogrodzenie, kierownik budowy. A tu mam 45 tys za wszystko-ja dostarczam tylko materiały. Na mój dom to będzie ok 65 tys. No nie wiem może naprawde ciut przepłacam.Liczę jednak na solidność.Po 15 kwietnia ruszam. Część materiałów już zamówilem w Euroklinkierze- o Promixie slyszałem też że tanio - zobaczymy. Podaj jak możesz jakąś przykładowa cene z Promixu, żebym wiedział jak rozmawiać. pozdrawiam

 

Pociesze cię. Krzak ode mnie chciał 55 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozmawiałem z Krzakiem,bo robił w sierpniu dom na naszej ulicy Mierzyn ul. Teresy. Dał cenę 35 tys. tylko za samą robociznę a my mieliśmy załatwiać i opłacac resztę- geodeta, koparki, szalunki, rusztowania, betoniarki, ogrodzenie, kierownik budowy. A tu mam 45 tys za wszystko-ja dostarczam tylko materiały. Na mój dom to będzie ok 65 tys. No nie wiem może naprawde ciut przepłacam.Liczę jednak na solidność.Po 15 kwietnia ruszam. Część materiałów już zamówilem w Euroklinkierze- o Promixie slyszałem też że tanio - zobaczymy. Podaj jak możesz jakąś przykładowa cene z Promixu, żebym wiedział jak rozmawiać. pozdrawiam

 

Pociesze cię. Krzak ode mnie chciał 55 tys.

 

pewnie miał dużo roboty i dlatego rzucił cenę zaporową :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomadyna fajnie że się pojawiłeś : :) już myślałam że masz mega doła :roll: trzymam kciuki za kwiecień :) Wiem że Komisja Budownictwa jest za zmianą na jednorodzinne, oby sie udało :)

......

A MEGA DOŁA mam niezmiennie niestety. :x :evil: :cry: :( :-?

 

Nie dosyć że z Gminą muszę walczyć to jeszcze nie zabrałem na urlop żony (bo ona z nart to chyba tylko opalanie na stoku lubi). Więc zabierając dzieciaki ze sobą zostawiliśmy żonę na włościach. I ........

 

My przywieźliśmy jej niespodziankę w postaci zwichniętego kciuka młodszej córki, a żonka w zamian zakomunikowała że czajnik i telewizor się popsuły :o . Więc wszystko jest OK. :D. I do tego dowiedziałem się dziś że producenci telewizorów zaprzestają produkcji takich zwyczajnych telewizorów (kineskopowych) i obecnie promują tylko LCD-ki i plazmy. A tu parametry do bani i jeszcze te ceny :o

 

czasem tak jest że jak się wali to wszystko na raz :roll: mam nadzieję że teraz bedzie już górki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupkę po dłuższej przerwie.

 

Stan jest taki że ostatnie moje boje z gminą spowodowały ze nawet nie miałem ochoty się wypowiadać na forum. Więc pojechałem sobie na urlop (wcześniej zaplanowany). Właśnie wczoraj wróciłem i dziś musiałem przeczytać jakieś 10 stron więc było co czytać.

 

 

Boże, Tomadyna już się bałem, że stało się jakieś nieszczęście.

Zamilkłeś z dnia na dzień, przestałeś odpowiadać na e-maile.

Nie miałem odwagi do Ciebie zadzwonić. Miałem najgorsze przeczucia.

Jak to dobrze, że nie mam kobiecej intuicji.

Witaj stary po przerwie i nie rób więcej takich numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Boże, Tomadyna już się bałem, że stało się jakieś nieszczęście.

Zamilkłeś z dnia na dzień, przestałeś odpowiadać na e-maile.

Nie miałem odwagi do Ciebie zadzwonić. Miałem najgorsze przeczucia.

Jak to dobrze, że nie mam kobiecej intuicji.

Witaj stary po przerwie i nie rób więcej takich numerów.

 

Jeszcze raz przepraszam (jednocześnie dziękuję) - ale naprawdę miałem dosyć.

 

Do e-mail-i się jeszcze nie dokopałem - zostało mi do przeczytania jeszcze jakieś 350 :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...