Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam póznym wieczorkiem-kurcze ale sie naczytałam -ufff-ale dzisiaj mieliscie wene na pisanie :lol:

DELF a moze twój domek to ten gdzie niedawno kładli dachówke brazowa-bo niedawno obwoził mnie tam mezus ,a apropo zalomia to w nie tak dalekiej przeszłosci prawie bysmy tam nie kupili działki-cena była atrakcyjna ale jednak zbyt mokry teren(po lewej przed pucicami w ulicy gdzie biały sklepik)a teraz maż ma satysfakcje bo jak odwiedzilismy niedoszłych sasiadów to kupe forsy utopili zeby podnieść teren i dalej cos nie tak

może zdradzicie swoje ulice :lol: to w konspiracji sobie podpatrze :p

moja ulica jest 2 lub 3 dalej, a dom ma duuuże okna 8) Teren jest podmokły, ale to trzeba było przewidziec wcześniej i podjąć pewne kroki na etapie fundamentów, my nie mielismy z tym problemu, a i koszty nie były wielkie. Jedni maja podmokły teren, inni gline paskudna, zawsze coś. A widziałaś tereny w Mierzynie w okolicach ul.Teresy? Tam to dopiero jeziora stoją. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie wiem czy jest się czym chwalić ale powiem żeby nie było, że się po kryjomu buduję.

 

Dzisiaj układali mi chudy beton pod ławy.

No to zaczynamy - jak powiedział Shreck przewracając beczke piwa.

No to byle do happy endu, jak u Shrecka :D

 

Będzie willa na bagnach! :lol:

Raju, bardziej chodziło mi happy end w ogólności! :o Klaus naprawdę, nie miałam nic złego na mysli!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLAUS-powodzenia zycze :lol: i pisz na bieząco co sie uciebie dzieje bo ja tez mam cicha nadzieje ze uda nam sie rozpoczac ale w maju lub czerwcu

DELF I KOMBI-a gdzie wy nalezycie to znaczy pod szczecin podlegacie czy juz pod goleniów?

No widzisz i tu jest kwestia złożona, bo po pierwsze mogę mówić tylko za siebie, po drugie administracyjnie jesteśmy gmina Goleniów, ale już elektrycznie należymy pod Derdowskiego w Szczecinie, a gazowo jeszcze inaczej wygląda podział. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delf-to fajnie ze goleniów -słyszałam ze tam szybciej wszystko załatwiaja a w szczecinie ponoc najgorszy jest referat prawobrzeze- :evil: kazą mi nawet opisac elewacje-kolor-chociaz jest załączona w projekcie

a w mierzynie nie byłam ale sie skusimy niedługo :lol: bo jeszcze tam nie bylismy poogladacdomki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie wiem czy jest się czym chwalić ale powiem żeby nie było, że się po kryjomu buduję.

 

Dzisiaj układali mi chudy beton pod ławy.

No to zaczynamy - jak powiedział Shreck przewracając beczke piwa.

 

No Klaus, to kiedy pijemy? :wink: Gratulujemy.

 

Na zakończenie oczywiście czyli lipiec 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór :lol:

Florek i Jadzia- macie na priv dłuuuugi elaborat.

Nie wiem kto pytał o trzy porjkety domków. Lubie domkiz pięterkiem bo sa bardziej tajemnicze 8) Podoba mi sie rodzinny ale brakuje mi tu spiżarni, która świetnie sie sprawdza :D Przestronny tez jest ok ale obowiązkowo bez tej ścianki na której stoi kominek (moja przyjaciółka go wybudowała i mam tu pare przemyśleń;-)) Obie parterówki mają drogie dachy. Wyjdzie wiec na to, że najtańszy bedzie ten dwuspadowy z pieterkiem. pozdrawiam i pwoodzeni życze w decydowaniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam Szanownych Forumowiczow,

 

Wczoraj wysmarowalem pytanie a po uplywie 24h mialem problemy (i watpliwosci) gdzie to bylo. 5 stron to niezly wynik, przy takiem poczuciu czasu, szybko mozna sie zestarzec :wink: .

Szukajc swojego postu a wlasciwie odpowiedzi na pytanie w sprawie tynkow i lebskiego elektryka (dzieki Bikosa - draze temat na priv.), natknalem sie na inne tematy.

 

Florek i Jadzia, Asia i Robert

 

Z czystym sumieniem moge polecic swojego wykonawce. Zaklad Ogolnobudowlany p. Andrzej Zabicki. W tej chwili mam stan surowy otwarty i wlasnie taki zakres robot wykonuje moj wykonawca. Z tego co wiem ma juz dosc ciasno z terminami, z mojej budowy dostal trzy zlecenia ale jesli chodzi o przyszly rok lub koniec tego to pewnie bedzie mial mozliwosci.

 

Generalnie moge polecic ten sposob budowania. Wydaje mi sie ze wybralem optymalne wyjscie poniewaz mialem kontrole nad materialami i strategiczne zakupy dokonywalem sam. Mniejsze lub inne byly ze mna uzgadniane. Jestem w dosc dobrej sytuacji poniewaz pracuje w systemie zmianowym i moglem poswiecic sporo czasu na sprawy organizacyjne. Zanim wybralem wykonawce, zrobilem rozeznanie na naszym lokalnym rynku, miedzy innymi bralem pod uwage p. Kolodzieja (spotkalem sie z dobrymi opiniami inwestorow). Dzis moge powiedziec ze dokonalem dobrego wyboru. Jesli chodzi o wybor wlasnie to w moim przypadku, pierwszy z potencjalnych wykonawcow przedstawil zakres robot a pozostali odnosili sie do tego pierwszego (oczywiscie nie znali oferty cenowej poprzednikow). Wszyscy wycen dokonali bezplatnie, na podstawie wspomnianego zakresu robot i ksero projektu budowlanego.

 

Jesli mialbym polecic sposob budowania, pomijajac wykonawce, to tylko taki ktory daje kontrole nad wydatkami na materialy budowlane. Nie chcialbym nigdy budowac sie w systemie deweloperskim. Jesli sytuacja do takiej opcji zmusiala by mnie, to wtedy wybralbym najlepszego z takich wykonawcow. Slyszalem dobre opinie o p. Andrzejczaku.

 

W poprzednich postach pojawial sie temat euroklinkieru. Z wlasnego doswiadczenia moge napisac dobra opinie i potwierdzic juz wczesniejsza (opinie) z forum ze, przy drobnych zakupach sa raczej drodzy. Przy wiekszch jest mozliwosc uzyskania przyzwoitej ceny. W ubieglym roku dostalem tam cene najlepsza na PH25 i Poroton na scianki dzialowe. Zamawialem na caly dom. Oczywiscie taka cene musialem "wypracowac"

 

Chetnie odpowiem na dodatkowe pytania a teraz chcialbym ponowic swoje zapytanie do bardziej doswiadczonych forumowiczow:

 

Poszukuje dobrej ekipy do tynkow cementowo-wapiennych

Poszukuje rowniez elektryka na rozbudowana instalacje z elementami sterowania.

Moze ktos slyszal o lokalnym sobowtorze _zbycha_ z forum - alarmy?

 

Mam nadzieje ze moj nieco przydlugi post, wpisuje sie we wzmozona aktywnosc na tym forum, pozdrawiam serdecznie,

 

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie wiem czy jest się czym chwalić ale powiem żeby nie było, że się po kryjomu buduję.

 

Dzisiaj układali mi chudy beton pod ławy.

No to zaczynamy - jak powiedział Shreck przewracając beczke piwa.

 

No Klaus, to kiedy pijemy? :wink: Gratulujemy.

 

Na zakończenie oczywiście czyli lipiec 2007

 

No, to trenuj, bo (mam nadzieję) u mnie opijemy wcześniej albo w tym samym czasie (w najgorszym razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam środkowo.

 

Ja też chętnie bym się spotkał z lokalnym sobowtórem Zbycha z forum alarmy i programowalne instalacje. Swego czasu nawet go pytałem o to czy nie ma brata bliźniaka :lol: . Nie udało mi się też nikogo znaleźć u przedstawicieli Satela.

 

Zdecydowanie podłączam sie pod poszukiwania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam Szanownych Forumowiczow,

 

 

Florek i Jadzia, Asia i Robert

 

Z czystym sumieniem moge polecic swojego wykonawce. Zaklad Ogolnobudowlany p. Andrzej Zabicki. W tej chwili mam stan surowy otwarty i wlasnie taki zakres robot wykonuje moj wykonawca. Z tego co wiem ma juz dosc ciasno z terminami, z mojej budowy dostal trzy zlecenia ale jesli chodzi o przyszly rok lub koniec tego to pewnie bedzie mial mozliwosci.

 

Dzięki za informację :lol:

Można prosić o jakieś namiary na pana Zabickiego bo chyba nie ma go na liście. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...