Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wieczorkiem

 

Elgeron-sprawdzony osobiscie i rzeczywiscie cena the best. W Prpmixie drożej drewno i reszta, tylko klika pozycji taniej. W Euroklinkierze wynegocjowałem o wiele leprze ceny - z tym że to było w styczniu, może nie mieli klientów i dlatego byli skołonni do negocjacji. Przyznam ze nie było łatwo i 3 razy zchodzili z cena żeby nie odejśc do konkurencji. Przepłaciłem tylko za bloczki betonowe - taniej mają w Promixie. No cóż. Życie.

 

Pozdrawiamy

Wojtek i Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wam :)

Elgeron też polecam ja tam brałam deski na szlunki i inne rzeczy

wiem że tam mozna bez 8) gdyby ktoś chciał

 

Dobry jest też Kudra z tego co słyszłam

ul.Ku Słońcu 124

tel. 091 4869388

ma też skład na Łukasińskiego i w Mierzynie na górce jak się jedzie do Dołuj

 

Tak Kudre juz polecalam tu kiedys :p

no Kurde zgadza się

 

Kudra kurde dobra kurde :D

 

P.S. to w calosci sie nazywa "Kudra i Spółka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus

 

Jadę na wizytację do Ciebie :D

 

O tak, tak.

I zdaj relację jak im tam idzie.

 

Informuję że pracowali. (było ich trzech :lol: )

Nie wysiadałem z samochodu w bo zaczął deszcz padać.

 

Trzech... i dwóch kierowników jeszcze tam powinno być.

 

Chm było ich trzech, a może tych 2 co się włóczyło po drugiej stronie to Ci kierownicy ?? Czy jak byłeś tam ostatnio to stał ten zakopany jep ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie dam rady finansowo wybudować dom pasywny czy 3 litrowy ale chciałabym wykorzystać choć trochę naturę i przy tym zaoszczędzić na rachunkach. :p

 

Niestety, przy obecnych cenach te wszystkie inwestycje są drogie. Zastanów się, czy warto wydac tyle kasy, skoro zwrot nakładów wynikający z oszczędnosci nośników energii jest tak długi - rzędu kilkunastu - kilkudziesięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma posiadanie kominka do wentylacji z rekuperacją. Gdzieś czytałam, że nie powinno się mieć kominka przy takiej wentylacji. Czy coś na ten temat jest komuś wiadomo? :D

 

Jedno drugiemu nie przeszkadza. Musisz miec doprowadzenie powietrza do kominka z zewnątrz (norma dla większości wkładów). Ja mam projekt wentylacji mechanicznej z rekuperatorem i kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus, pytanie do Ciebie z tematu o elewacjach. Przedrukowuję, bo może nie zaglądasz tam regularnie.

 

Odpuść sobie te płytki. Prędzej czy później odpadną. Chcesz być całe życie kustoszem swego domu? Jeśli z jakichkolwiek powodów rezygnujesz z cegieł to zastosuj tynk wapienno cementowy. Jest bardzo trwały.

 

 

Co to znaczy: prędzej, czy później? To prędzej, czy później? Wbrew pozorom pytam poważnie. Miałam nadzieję, że płytki spełnią rolę z jednej strony dekoracyjną, z drugiej ochronną w tych miejscach, gdzie elewacja narażona jest na uszkodzenia (np. w strefie wejściowej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam popołudniowo!! :lol:

 

Pochmurno dzisiaj i okropny wiatr :-? :-? Mój projekt wylądował dziś w starostwie i teraz zostało czekać i powiadomić o spóżnieniu wykonawcę. Pewnie zrobi tak :o, aby chciało mu się czekać, bo jak nie to bida będzie!! :(

tzn. ze Zud dzisiaj sie zbierał ?? dostalaś dzisiaj z Zud uzgodnienia ? czy juz w zeszłym tygodniu ... bo ja czekam jak na zbawienie na ten ZUd jakby sie dzisiaj uzgodnił to w poniedziałek może do starostwa by sie udało .... ?

Promix mi dzisiaj zaimponował .... cena ok podejście pozytywne

drewno w Elgeronie całkiem całkiem cena , ale Promix drewno tez konkurencyjnie

nie mam pojęcia zielonego :oops: Byłam tylko u architekta wypełniłam 2 wnioski i dalej on miał dzisiaj zawieść do starostwa a mi zostało tylko wierzyć, że to uczynił. W przyszłym tygodniu się dowiem do kogo trafił aby nie do słynnej pani X, chociaż z drugiej strony nie rozumiem podejścia niektórych urzędników którzy się czują jakby pracowali w prywatnych firmach a nie na państwowym etacie za nasze pieniądze i robią łaskę, że cię obsłużą (szczególnie jestem zrazona do tych w spółdzielni których to my też w końcu opłacamy :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałam przeczytać wszystkie strony od początku........ poddaję się :o

Wyczytałam, że w 2003 w marcu było jakieś spotkanko 8) . Nie wiem czy póżniej były (nie dotrwałam). Może by tak powtórzyć? :lol:

Ja już kilka razy podnosiłam ten temat, ale potrzebujemy osoby, która by skrzyknęła nas wszystkich i zarezerowała lokal na spotkanie.

A ostatnie spotkanie było (chyba ) w listopadzie 2004.

A może lepiej jak zrobi się ciepło na łonie natury, jakieś ognicho, piwko i kiełbaski - fajnie by było się spotkać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałam przeczytać wszystkie strony od początku........ poddaję się :o

Wyczytałam, że w 2003 w marcu było jakieś spotkanko 8) . Nie wiem czy póżniej były (nie dotrwałam). Może by tak powtórzyć? :lol:

Ja już kilka razy podnosiłam ten temat, ale potrzebujemy osoby, która by skrzyknęła nas wszystkich i zarezerowała lokal na spotkanie.

A ostatnie spotkanie było (chyba ) w listopadzie 2004.

A może lepiej jak zrobi się ciepło na łonie natury, jakieś ognicho, piwko i kiełbaski - fajnie by było się spotkać :roll:

 

To może u mnie na działce 8) - skoro budować nie mogę to może choć na balangę się działka przyda :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałam przeczytać wszystkie strony od początku........ poddaję się :o

Wyczytałam, że w 2003 w marcu było jakieś spotkanko 8) . Nie wiem czy póżniej były (nie dotrwałam). Może by tak powtórzyć? :lol:

Ja już kilka razy podnosiłam ten temat, ale potrzebujemy osoby, która by skrzyknęła nas wszystkich i zarezerowała lokal na spotkanie.

A ostatnie spotkanie było (chyba ) w listopadzie 2004.

A może lepiej jak zrobi się ciepło na łonie natury, jakieś ognicho, piwko i kiełbaski - fajnie by było się spotkać :roll:

 

To może u mnie na działce 8) - skoro budować nie mogę to może choć na balangę się działka przyda :-?

Fajny pomysł :lol: :lol: ja nawet swojej nie proponowałam bo zawsze słyszę:"do polic taki kawał" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus

 

Jadę na wizytację do Ciebie :D

 

O tak, tak.

I zdaj relację jak im tam idzie.

 

Informuję że pracowali. (było ich trzech :lol: )

Nie wysiadałem z samochodu w bo zaczął deszcz padać.

 

Trzech... i dwóch kierowników jeszcze tam powinno być.

 

Chm było ich trzech, a może tych 2 co się włóczyło po drugiej stronie to Ci kierownicy ?? Czy jak byłeś tam ostatnio to stał ten zakopany jep ??

 

Byłem rano Jeepa nie było ale dwóch z nadzoru tak. Jeden taki low level manager, nawet coś tam od czasu do czasu zrobił a drugi inżynier pilnował

zgodności z dokumentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus, pytanie do Ciebie z tematu o elewacjach. Przedrukowuję, bo może nie zaglądasz tam regularnie.

 

Odpuść sobie te płytki. Prędzej czy później odpadną. Chcesz być całe życie kustoszem swego domu? Jeśli z jakichkolwiek powodów rezygnujesz z cegieł to zastosuj tynk wapienno cementowy. Jest bardzo trwały.

 

 

Co to znaczy: prędzej, czy później? To prędzej, czy później? Wbrew pozorom pytam poważnie. Miałam nadzieję, że płytki spełnią rolę z jednej strony dekoracyjną, z drugiej ochronną w tych miejscach, gdzie elewacja narażona jest na uszkodzenia (np. w strefie wejściowej).

 

Odpowiedziałem Ci w wątku źródłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus

Wiesz moze jaka jest roznica w cenach scian 1,2,3 warstwowych (na gotowo, materialy, robocizna) na przykladzie Twojego dmu? Najbardziej interesuje mnie jak sie ma 3-warstwowa z klinkierem do pozostalych. Chodzi mi o cyfry. Czy bedziesz musial wydac wiecej o 10, 20, 30,... tysiecy.

dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...