Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z okolic Szczecina, cieszę się bardzo że jest was tu aż tak dużo. Mam nadzieje uzyskać od was sporo pomocy bo większość to już widze prawie inspektorzy nadzoru z takim doświadczeniem.

 

Przedstawię się na początek:

 

Paweł 24 lata- obecnie zamieszkuję na bukowym a docelowo w załomiu. Działkę kupiliśmy wraz z moją dziewczyną w marcu 2003, najpierw chcieliśmy kupić wieksze mieszkanie, potem adaptować strych aż w końcu stwierdziliśmy: poczekamy w kawalerce jeszcze przez pare lat i budujemy. Rozpoczęcie budowy mam nadzieję marzec 2004 obecnie szukamy projektu, i to jest dla mnie strtasznie trudne bo działka ma 900m i jest w kształcie L , szukam też architekta do adaptacji bo mam teraz takiego dziadka ale jest chyba nie na czasie choć kilka budów prowadzi w okolicy, chce za uzyskanie pozwolenia 3000 i mnie nic nie interesuje. Czy to tanio? Obecnie udało mie się tylko ogrodzić, wstawić bramę i ustawić barak (30 m2) większy niż nasze mieszkanie. A teraz już tylko zaczynać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum :) :) :)

 

coraz więcej nas przybywa, nasz grupa rośnie :D :D :lol: :lol:

 

ja też zaczynam na wiosnę :p :p

 

co do projektu

 

czy przeglądałeś projekty Muratora

 

szukałam długo az wreszcie trafiłam na D33 - Nieduży

musisz jasno się okreslic czego potrzebujesz i na co cie stać

to chyba tyle z mojej strony

mysle,

że wiecej sie dowiesz od bardziej doświadczonych na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rozepchane brzuszki po świętach.

 

Witam też nowych forumowiczów.

 

Paweł_ masz ambitne plany

chcesz budować na prawobrzeżu a to coś znaczy :lol: drogę przez męke w UM, jeszcze zależy na kogo trafisz

my potrzebowaliśmy 3 miesięcy od złożenia projektu w urzędzie do dnia legalnego wbicia łopaty, a był to dobry czas. Ja bym skorzystał z oferty architekta, chyba że zmian w typowym projekcie jest mało.

 

Życze powodzenia w Nowym Roku

i zrobienia z nawiązką tego co sobie zaplanowaliście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam gdzies to ale nie wiem gdzie....Otoz nie wiem kiedy Grapusku staraliscie sie o pozwolenie ale teraz (tzn.wedlug nowego prawa budowlanego-od lipca bodajze) biurowcy-papierkowcy maja kary pieniezne za przestoje w wydawaniu decyzji bulic.Nie zeby ich od razu na dzien dobry straszyc jakims 500 zl ubytkiem w budzecie domowym ale fajnie jest pomyslec,ze jak czlowiek czlowiekowi ...psem sasiada,to zawsze jest jakas bron obosieczna :wink:

A Pawel mlody tak prawie jak ja czy Stasiek to wiesz...ten entuzjazm,ten wigor... :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_: witam... cóż stanąłeś przed problemem szukania projektu, to chyba najtrudniejszy etap budowy - poważnie, od tego zależy cała reszta. Sprecyzuj.. co byś chciał żeby było w twoim domu... pozatym czy parterówka czy z poddaszem uzytkowym... zrob liste wymagan... to może Ci troszke pomożemy...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie zniechęcam ani Pawel_ ani Karol_a

 

Ja też myślałem tak jak Wy, kiedy pod koniec lipca tego roku (pod rządami nowego prawa budowlanego) składałem papiery w urzędzie - dwa miechy i nie ma bata.

 

A to tylko złudzenie, bo 2 miesiące obowiązują tylko wtedy, gdy nie ma żadnych uwag i nie trzeba powiadamiać sąsiadow np. o szambie czy oczyszczalni ścieków. Jak trzeba to czas wydłuża się o oczekiwanie na ich reakcję. Po otrzymaniu pozwolenia jeszcze 2 tygodnie na uprawomocnienie, ze dwa dni na dziennik i 1 week od złożenia powiadomienia w nadzorze budowlanym.

Jeszcze zależy czy jesteście farciarzami - jak traficie do pani K. macie pecha - mego kumpla przez pół roku ganiała o różne duperele. Jeżeli traficie do pani N. - to dobry znak - z nią można po ludzku rozmawiać.

 

Dlatego ja skorzystałbym z oferty tego architekta moim zdaniem za cały pakiet - adaptacja projektu typowego + papierologia to nie jest wygórowana cena. Pamiętaj też, że oni mają swoje kontakty i czesto załatwią coś od ręki, a Ciebie będą ganiać.

 

Ale wierzę w Wasz optymizm i zapał - w kraju w którym rządzący i urzędnicy całe dnie poświęcają cały swój czas na pomoc obywatelom będą Ci one baaaaaaaaaaardzo potrzebne. :lol: :lol: :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe przyjęcie. Z projektem będe miał faktycznie problem bo działka jest nietypowa. Założenia moje co do projektu

 

* dwuspadowy dach bez żadnych wykuszy i nie za dużo okien dachowych

mam takie obecnie w mieszkaniu i tęsknie za normalnymi.

* prosta bryła (bedę w większości budował sam i chce wyeliminować do minimum możliwość błędów)

* powierzchnia użytkowa okoł0 130 m2 - nie potrzebuję więcej

* garaż osobno bo lubie majsterkować i nie chce hałasu w domu pozatym

aby budować w mojej okolicy trzeba mieć wydzilone pomieszczenie na działalność dla rolnictwa (bzdura ja podam że naprawiam narzędzia ogrodnicze) i to pomieszczenie to będzxie garaż.

 

 

Mam problem z projektem bo wjazd jest od zachodu i jeszcze jedna droga od północy, pozatym wymiar działki od strony wjazdu to 16,8 m

 

Dokładniej to jakby z kwadratu o wymiarach 35*30 wyciąć kwadrat o wymiarach 10*12,2 (miejsce na trafo). i wyszły wymiary 16,8 od zachodu, 35 od południa, 30 od wschodu, i 25 od północy, wjazd może być tylko od zachodu więc chyba postawie dom na środku działki czyli tak naprawdę nigdzie bo to najgorsze miejsce.

 

 

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

 

Załozenia co do projektu miałem prawie identyczne jak Ty, tj. prosty dach dwuspadowy, prosta bryła, pow. uż 110m2 (pow. podłóg 130m2)+ garaż- doczepiony do bryły. Projekt wybierałem kilka lat. Ale przez ostatnie miesiące bardzo sie skupiłem na kosztach inwestycji. Potrafię dość szybko taki dom zamodelować (Catia V5) i oglądać go w 3D (ustawienie mebli itp.). W ostatnich miesiącach spośród kilku wybranych projektów (przeglądnąłem ich coś z 1000) zamodelowałem sobie 3, aby sprawdzić ich funkcjonalnośc i co ważniejsze zrobić kosztorys. Wyłoniłem w ten sposób projekt, który najbardziej spełniał moje oczekiwania (w tym również finansowe).

Początkowo brałem pod uwage tylko domy parterowe (faworyt: "Dom na 102" - D9 Muratora), ale zwyciężyła koncepcja domu z poddaszem, bo łatwiej go etapować (chcę najpierw wykończyć tylko parter). Ja aż takich problemów z działką nie mam, bo chociaż nie jest zbyt szeroka (20,5m), to jest idealnie ustawiona wzgledem stron świata (zwracałem szczególną na to uwage przy przegladaniu projektów - było to pierwsze kryterium z mojego sita).

Jutro składam papiery do pozwolenia na budowę. Na razie zakładam, że większych zgrzytów nie bedzie i rozpocznę na przełomie marca i kwietnia (czyli tak jak Ty planujesz).

Odnośnie tych 3000 za adaptacje, to niestety nie powiem Ci czy to tanio, ale na pewno nie za drogo. Ja mam przyjaciela architekta i adaptacje, plan zagospodarowania + papierologie do pozwolenia + jego uzyskanie robi mi za darmo. Ale muszę mu zapłacić (a on branzystom) 600zł za projekty przyłącza wod.-kan. i gazowego oraz 500zł za projekt przyłącza energetycznego. Refunduje mu również wszelkie inne opłaty jakie on ponosi w mojej sprawie (np. warunki do przyłączenia wod.-kan. - po 85zł kazde). Jeżeli wprowadzasz do projektu jakieś wieksze zmiany, to musi to przeliczyc konstruktor, a to też jest dodatkowy koszt (np. 800zł). Zsumuj to wszystko (+ czas jaki stracisz w urzędach) i sam policz, czy 3000 to duzo, czy mało. Kiedys liczyłem z tym moim kolegą ile by mnie kosztował projekt, gdyby mi go robił (oczywiście za darmo), no i wyszło (jeśli dobrze pamiętam) 3500zł. I to są, że tak powiem, koszta stałe architekta, tj. to co on musi zapłacić innym. Więc ja mimo, że miałbym u niego projekt za darmo, wolałem mu nie zawracać głowy i wybrac typowy, tym bardziej że spełniał moje oczekiwania.

Napisz coś o technologii (jeśli już wiesz) w jakiej będziesz budował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, w czasie gdy pisałem poprzedniego posta pojawiłeś sie na forum i podałeś adresy. Rozpatrywałem również te domy, które podałeś (nie pamietam już co zdecydowało o ich odrzuceniu). Ja wybrałem domek "Ciepły" bedacy w wakacyjnym wydaniu "Własnego Domu". Jest on również na stronie http://www.domek.home.pl Jest tam też domek "Południowy", który spełnia większość Twoich założeń. Jak byś zrezygnował z wiaty, to powinien zmieścić sie na działke. Jeśli zrobisz odbicie lustrzane, to bedziesz miał okna od południa, ale niestety taras od wschodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAS01: Dzięki za propozycje ten "ciepły" jest kolejnym ciekawym

projektem dla mnie bo gdybym go ustwił kuchnią od zachodu a salonem

na południe to mimo że wejście miałbym nie od frontu działki to chyba by

nie było źle, ile kosztował projekt i czy były jakieś problemy z realizacją.

 

Styl pasował by też do elewacji jaką chcę zrobić- stara poniemiecka cegła jasna czerwień lub beż z grubą fugą. Widziałem kilka takich domów np. w kolonii, facet miał firmę rozbiórkową i z tej cegły wybudował dom na około 15 apartamentów po 100 m2 do tego ciemna dachówka i zielone okna i okiennice, naprawdę rewelacja. robili to z podwójnego muru 24 cm hebel + cegła 12 powiązane prętami. Może mi się to uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie po świętach. :p

Niestety nie udało mi się skontaktować z Wami tuż przed bo... rozłożyło mnie do łóżka i święta miałam jak malowane tzn. przechlapane z temperaturą i lekami, ale jest jedno dobre nie utyłam od specjałów świątecznego stołu, bo nic nie przechodziło przez gardło.

 

W pierwszej kolejności chciałam

POGRATULOWAĆ MAKSIOWI ŚLICZNEJ CÓRCI http://obrazki.babiniec.pl/Nowy%20Rok/fajerwerk.gif

 

pozdrawiam wszystkich i wracam na budowę. Może jednak przywiozą dzisiaj okna?! :-?

 

ps. do wszystkich co założyli wodne podłogowe - jaką folię daliście pod instalację? Słyszałam, że trzeba jakąś super drogą, specjalną, żeby grzanie było efektywne. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...