Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam Forumowiczów!

 

Paweł. WZiZT muszą Ci wydać do 1 miesiąca. Tylko w skąplikowanych przypadkach (a budowa domku jednorodzinnego do takich się nie zalicza), mają na to 2 miesiace i ani dnia dłużej. Ja z WZiZT miałem taki problem, że wystąpiłem o nie 12 lipca (Kobylanka). Pani obiecała mi je za 2 dni, ale zapomniała o tym, że dzień wcześniej weszło nowe prawo budowlane i straciła uprawnienia do wydawania tej decyzji. Zanim w gminie nauczyli się (przy niemałym udziale mojego architekta) co maja z tym fantem zrobić mineło równo 2miesiące. Dostalem decyzję równo w ostatnim dniu kiedy mijał ostateczny termin jej wydania. Przebojów przy tym było co nie miara. W tym czasie byłem w gminie ponad 10razy.

Zabudowana sąsiednia działka to ta która leży przy tej samej ulicy i nie ma znaczenia z której strony i jak daleko od Twojej. Znajomy geodeta mówił mi kiedyś, że kazdą działkę można odrolnic (a najlepiej tylko ziemie pod sam dom).

O ile dobrze pamietam prawo budowlane (czytałem je wtedy gdy walczyłem z gminą), to jeżeli gmina nie ma aktualnego planu zagospodarowania (a podobno 90% gmin go nie bezie miało) to może wstrzymać Twoja inwestycje maks. na 1 rok. Jeśli w tym czasie nie uchwali planu, to możesz się budować (o ile spełniony jest ten warunek z zabudowaną sąsiednią działką - to chyba po to, aby ustalić linie zabudowy, kąt nachylenia dachu, itp.)

Odnośnie ceny projektu, to kosztował 1300zł. Miałem go na drugi dzień. Architekt jest bardzo elastyczny i zgadza sie na wiele zmian (ja ich prawie nie robiłem). Po konsultacji z konstruktorem (300zł) pogrubiliśmy więźbe (bo tamta projektowana była pod gont, a ja chcę dachówkę betonową). Konstruktor mówi, że wprawdzie spełnia normy, ale na styk i on by sobie takiej nie zrobił (też stawia dom) - wybór nleży do mnie. To samo ze stropem monolitycznym. Zwiększył mi jego grubość z 12 do 14cm. Miał jeszcze zastrzeżenia do zbrojenia ławy. Generalnie projekt spełnia normy, ale ja wolę go poprawić. Beton nie jest drogi (ok.150/m3 z dowozem), drewno też (520/m3), więc nie ma co się zastanawiać.

 

Karol, musiałbyś zainstalować u siebie CatięV5R10 i dostarczyć mi wszelkie dane. Od przyszłego poniedziałku będe w Papenburgu i nie wiem czy bede miał tam PCta (pracuje na stacjach graficznych chodzących pod UNIXem). Jeżeli jednak miałbym dostęp, to mógłbym to dla Ciebie po starej znajomości zrobić. Proponuje umówić się co i jak na priva.

 

Lalka WZiZT ważne są dwa lata i nic nie kosztuja. Koniec roku nie ma tu nic do rzeczy.

 

Pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego w Nowy Roku oraz wspaniałej zabawy sylwestrowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witam na forum po parogodzinnej przerwie

 

Teska gratulacje

 

jak to musi być miło w swoim domku

 

też byłam w gminie :x :evil: :evil:

złożyłam o warunki zabudowy dzisiaj

bo po Nowym Roku miałabym działke rolną :o :o

no i zaczęłyby się schody

 

w Muratorze Szczecin

 

i Mksiu z dziennikiem i Joasia i Jasiu ze swoimi doświadczeniami

 

jakie to miłe

uwierzyłam że i my damy radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorową porą :D

Jeszcze tak do końca nie mieszkam w swoim domku - niestety najpierw muszę pomalować drewno na schody a zaczęły mi doskwierać różne alergie na lakiery - dlatego sypiam jeszcze w starym lokum. No i kuchni niet (dopiero dziasiaj kupiona - czeka na zabudowę). Staram się jak najwięcej czasu spędzać jednak w domku.

Pragnę oznajmić że opublikowano już nowe rozporządzenie w sprawie 7% VAT na budowlankę - tekst (do ściągnięcia) znajdziecie tutaj: http://bap-psp.lex.pl/serpra/html/tresc_pdf.php?d03m29.pdf - Dziennik Ustaw nr 224 z 24 grudnia 2003 - nas interesuje pkt. 4) oraz załaczniki :D

Inaczej do tego tekstu można dojść przez stronę: http://WWW.prawo.lex.pl i szukając w dziennikach ustaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a szczególnie Nowych!

 

Święta i po świętach!

 

Plan na grudzień spalił na panewce - udało się tylko wylać taras na dole - ale za to jaki pięęęęękny jest! Ech!!!!!!! Tarasy to nam się udały!

 

Za to od 04.01.04 wchodzi do domu Pan B. coby nam zrobić instalacje. Namawiam wciąż mężulka na zrobienie w międzyczasie tynków - przy stałym ogrzewaniu kozą - skoro innym wychodzi, to i nam się z pewnością uda........ Ale materia (czyli mąż) twarda jest i przyjdzie mi jeszcze z pewnością na nią-nim pracować :roll:

 

Już mi się marzy mieszkanie we własnym domu.....

 

Księgowa - gratulacje! Jak Ty to zrobiłaś??????? Jestem pełna podziwu!

 

Maksiu i Joasia z Jasiem - gratulacje z powodu Waszych publikacji! :D

 

Teska - życzę udanych i łatwych wyborów.

 

Ogólne pozdrowienia dla wszystkich i szczere życzenia

SZCZĘŚLIWEGO I BOGATEGO ROKU 2004!!!!!!!!!!!!!!

 

Ivette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

jestem nowicjuszką na forum i w tematach budowlanych w zasadzie też. Ostatnie trzy wieczory spędziłam czytając Wasze posty z mnóstwem pożytecznych informacji. Jak to dobrze, że Was znalazłam!

 

Ale może trochę o sobie. Po trzydziestce, ustabilizowana rodzinnie (2+2). Niedawno kupiliśmy piękną działkę budowlaną w Dominikowie (gm. Drawno), co prawda 100 km od Szczecina, ale za to jaka cudowna okolica! Chcemy w 2004 postawić nieduży dom, na najbliższe lata pewnie jako metę na weekendy i lato, ale jak nam dzieciaki wyrosną, to kto wie, czy nie osiądziemy na stałe?

Może ktoś z Was też się buduje w okolicy? Podobno ok. 60% napływowych to Szczecinianie :)

 

Przyznam, że całe przedsięwzięcie trochę mnie przeraża. Czy aby da się zbudować dom pracując normalnie zawodowo, zajmując się dwójką żywiołowych dzieciaków i nie zwariować???

 

Kończę tym hamletowskim pytaniem i życzę Wam szampańskiego Sylwka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

jestem nowicjuszką na forum i w tematach budowlanych w zasadzie też. Ostatnie trzy wieczory spędziłam czytając Wasze posty z mnóstwem pożytecznych informacji. Jak to dobrze, że Was znalazłam!

 

Ale może trochę o sobie. Po trzydziestce, ustabilizowana rodzinnie (2+2). Niedawno kupiliśmy piękną działkę budowlaną w Dominikowie (gm. Drawno), co prawda 100 km od Szczecina, ale za to jaka cudowna okolica! Chcemy w 2004 postawić nieduży dom, na najbliższe lata pewnie jako metę na weekendy i lato, ale jak nam dzieciaki wyrosną, to kto wie, czy nie osiądziemy na stałe?

Może ktoś z Was też się buduje w okolicy? Podobno ok. 60% napływowych to Szczecinianie :)

 

Przyznam, że całe przedsięwzięcie trochę mnie przeraża. Czy aby da się zbudować dom pracując normalnie zawodowo, zajmując się dwójką żywiołowych dzieciaków i nie zwariować???

 

Kończę tym hamletowskim pytaniem i życzę Wam szampańskiego Sylwka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maggie: witam w naszej grupie, moze zacznijmy od tego ze mieszkam obecnie niedaleko twojego dominikowa... mieszkam kolo dobrzan.. to jakies 35 km od twojej budowy..

a co do hamletowskiego pytania... gwarantuje ze jak zaczniesz budowac to przekonasz się ze nie ma rzeczy niemozliwych, najtrudniejsza decyzja w calym procesie budowlanym jest podjecie decyzji o budowie.. jak to masz juz za soba to jestes duzy krok do przodu...

masz juz jakis projekt na oku?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miło, że forum już działa!

Dziękujemy z Jasiem za miłe słowa. Az cieplucho się robi :)

A teraz życzenia: (życzę Wam tego, czego sobie życzę)

Duuuużo zdrowia,

szczęścia mnóstwo,

pieniędzy tyle ile potrzebujecie, a nawet więcej (oddajcie biednym naddatek),

przyjaciół oddanych,

spokoju, czasem nudy,

dobrych sąsiadów,

wspaniałych pomysłów

i tego wszystkiego, o czym marzycie.

Niech to będzie DOBRY ROK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Życzę wszystkim wytrwałości, cierpliwości i samozaparcia.

A niedowiarkom - wiary, bo "każdy cud się uda, trzeba tylko wierzyć w cuda!".

Dla mnie rok 2003 był rokiem wielu pozytywnych niespodzianek, a przede wszystkim dowodem na to, że nigdy nie należy się poddawać. Najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie przychodziło rozwiązanie problemu.

Życzę wszystkim i sobie, żeby taki był również i Nowy 2004 Rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Joasiu, Jasiu i Maksiu - gratuluję publikacji!

Jesteście drukowanymi dowodami, że można ;)

Chyba poproszę Was o autografy :D

 

A u siebie mogę dziś ogłosić zakończenie roku i ZAMKNIĘCIE stanu surowego!

HHUUUUUUUURRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!

Wczoraj i dzisiaj odbyło się wstawianie drzwi.

Teraz można zająć się środkiem... albo przynajmniej poudawać ;)

 

Pozdrawiam,

 

szalonej zabawy sylwestrowej! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne życzenia na 2004 rok wam składamy

do zakończenia budów i zamieszkania gorąco zachęcamy

 

Trzymamy kciuki za wszystkich

grapusek

 

ps.

Ivette - mieliśmy inspekcje na Waszej budowie - według nas - prima sort - palce lizać!

Bardzo podobają nam się okna i kolorystyka dochówki, a najbardziej stopień zaawansowania budowy :lol:

Będziemy zgapiać oj będziemy :D

Trzymajcie się ciepło

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii zdrowie Wasze w gardełka nasze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym życzyć wszystkim forumowiczom dobrego, owocnego w inwestycje roku, a przede wszystkim żeby był jeszcze lepszy niż ten prawie się już kończący... i pamiętajcie że dom domem, ale trzeba jeszcze zapewnić temu budynkowi domowników, więc kto nie ma jeszcze pełnej obsady to zaraz brać się do roboty

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...