Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

O rany, ale sie dzisiaj ogrodniczo zrobiło.

 

Ja wczoraj też byłam ustalać i projektowac swój ogród. Projekt mam juz zrobiony, tylko kaski narazie niet. Chyba będę szukała sponsorów.

 

Ale ważne jak będą ścieżki, i wogóle cały zarys, żeby sadzić nie przypadkowo, tylko zgodnie z projektem.

 

W moim ogrodzie będzie rósł np: tulipanowiec, katalpa, kasztanowiec czerwony, klony palmowe, cukrowe, lilaki, jarzębiny, jaśminowce, rajskie jabłuszka, salixy, derenie, ......uff, nie sposób wymienić wszystkiego, co mam na planie. Mam działkę 1700 m2, więc mogę poszaleć. Ale projekt jest super, całą noc nie spałam tylko marzyłam.

 

A marzenia przecież się spełniają, więc ja czekam i zbieram kasę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzewka kupiłam spore (pies zjadł mi wcześniej 2 drzewka bo były za małe) i pnie mają ok 2 m (nie wiem dokładnie ale napewno większe są ode mnie dobry kawałek)

 

ceny:

1. 109

2. 45

3. 95

 

Noo to nie jest tak źle. Myślałam że ceny większych drzewek będą powalające. Do siebie tez będę chciała kupić jakieś podrośnięte...tylko kiedy to będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czupurek drzewka super :D napisz co to za drzewka? ile kosztowały i jakiej są obecnie wielkości? tak mniej więcej oczywiście :wink:

To pierwsze też wypatrzyłam na stronie fischera i bardzo mi się spodobało.

 

Witaj monka

 

to pierwsze drzewko to wydaje mi sie, że to klon zwyczajny (Acer platanoides) odmiana "Globosum" :D

no brawo :D

 

Oj Didi,

byłam wczoraj u takiego specjalisty, że mnie nieźle przeciągnął w temacie. Nazwy łacińskie, polskie, i niemieckie. Oprócz gatunków, odmian i nazw to też tematy w stylu, że cyt. Nie ma czegoś takiego jak wierzba mandzurska. Jest i zawsze była wierzba (Salix babylonica). dlaczego wszyscy używają nazwy "mandzurska" to nikt nie wie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi - magnolia piękniasta

 

Monka - cd przechwałek:

1. to acer platanoides 'Globosum' - czyli jakiś klon

2. prunus triloba - migdałek

3. prunus "kiku shidare" - jedna z wiśni japońskich (nie owocuje)

ta ostatnia to, do kolekcji innych wiśni. bo mam już: kanzan, amanogawę i shirofugen

 

drzewka kupiłam spore (pies zjadł mi wcześniej 2 drzewka bo były za małe) i pnie mają ok 2 m (nie wiem dokładnie ale napewno większe są ode mnie dobry kawałek)

 

ceny:

1. 109

2. 45

3. 95

 

oj czupurku, biedny ten Twój piesek, jeść mu nie dajesz czy co, że musiał się korzonkami drzew posilać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czupurek drzewka super :D napisz co to za drzewka? ile kosztowały i jakiej są obecnie wielkości? tak mniej więcej oczywiście :wink:

To pierwsze też wypatrzyłam na stronie fischera i bardzo mi się spodobało.

 

Witaj monka

 

to pierwsze drzewko to wydaje mi sie, że to klon zwyczajny (Acer platanoides) odmiana "Globosum" :D

no brawo :D

 

Wiem dlatego, że też będę miała takiego klonika. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, ale sie dzisiaj ogrodniczo zrobiło.

 

Ja wczoraj też byłam ustalać i projektowac swój ogród. Projekt mam juz zrobiony, tylko kaski narazie niet.

 

A kto ci projektuje? jeśli to nie tajemnica :roll: i ile taki projekt kosztuje?

 

 

Zajrzyj na stronkę http://www.sokrates.net.pl

 

Co do ceny to Ci nie powiem bo to sprawa indywidualna (zależy od metrów), ale o ile wiem to jak oni wykonują to projekt gratis (niewiem czy napewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzisiaj tak ogrodniczo to czy możecie polecić jakiegoś taniego architekta (albo osobę znającą się na tym, która chciałaby sobie dorobić). Nie chodzi mi o jakąś wielką architekturę, a raczej o jakieś rozplanowanie roślin (po przyzwoitych cenach), czyli co koło czego może rosnąć, co od północy co od południa itp. A może możecie polecić jakąś dobrą lekturę dla kompletnych laików zakładających ogród?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka, czytałaś dzisiejszy artykuł o blokach na Topolowej?

http://www.kurier.szczecin.pl/?d=wiadomosci&id=95823

 

Już przeczytałam. W sumie to sytuacja patowa co się nie zrobi to i tak któraś strona będzie pokrzywdzona.

 

dla mnie to jest rozwiązanie z serii "jak legalizować w Polsce bezprawie", czyli i tak dalej do następnych przypadków. A opieka nad pokrzywdzonymi to już sprawa starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wszyscy "ogrodnicy"

 

Na Autostradzie Poznanskiej otworzyli nowe centrum ogrodnicze (od poniedziałku) w tym miejscu, gdzie kiedyś już był Rajski Ogród i Rabaty.

 

Teraz to centrum to się nazywa Pod Wierzbami.

 

Mają świeże rośliny i jeszcze chyba nie przebrane. Cen niestety nie znam bo jeszcze tam nie byłam, ale jak ktoś jest zainteresowany to może sobie podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dzisiaj tak ogrodniczo to czy możecie polecić jakiegoś taniego architekta (albo osobę znającą się na tym, która chciałaby sobie dorobić). Nie chodzi mi o jakąś wielką architekturę, a raczej o jakieś rozplanowanie roślin (po przyzwoitych cenach), czyli co koło czego może rosnąć, co od północy co od południa itp. A może możecie polecić jakąś dobrą lekturę dla kompletnych laików zakładających ogród?

 

 

patrz moje poprzednie 2 posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...