Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Podciągam i przy okazji zapytam o kominy.

Czy kupowaliście systemowe? Jeśli tak, to jakie, gdzie i za ile? Potrzebuję jeden do kominka, drugi do pieca kondensacyjnego.

my mamy murowane, i do kominka i do kondensacyjnego pieca;

próbowałas na Pomorskiej z tymi szalunkami? Nie wiem, jakich szukasz, bo ja brałam jeszcze z Przestrzennej (ale to te najprostsze Peri, czy jakos tak na A...), a najwięcej dostałam w Koraxie w Policach. Nie były doskonałe, ale były - ja też trafiłam na boom przed Vatem i nigdzie nie było szalunków.

Ja miałam te z Pomorskiej - super. Trochę dużo formalności papierkowych przy wypożyczeniu, ale I klasa - Baum cośtam

wiem, mają je super, ale dla mnie wtedy zabrakło;

przypomniałam sobie jeszcze, że jest taka firma na Wiosennej, ale nie pamiętam dokładnie nazwy. Tam wprawdzie też już dla mnie nie starczyło, ale kupowałam tam podpórki pod zbrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Nie bierzcie szalunków z KORAXU większego badziewia nie ma w całej okolicy. My z kolesiem też wzieliśmy do ogrodzenia. Nie było ani jednej równej płyty :evil: . namordowaliśmy się jak cholera.

zdecydowanie się z tym zgadzam, ale jesli nigdzie indziej nie ma, albo terminy są 3 miesięczne, to jedyną alternatywą jest szalunek z desek, albo można jeszcze łapkami własnymi potrzymać..albo wziąć z Koraxu.

Bazując na swoim doświadczeniu, proponuję jednak dobrze je pospinać, popodpierać z zewnątrz i poprosić pana betoniarkowego, żeby tą pompką tak nie szarżował i trochę delikatniej beton wlewał :D

 

Jeśli nie załatwię w innym miejscu, prawdopodobnie zdecyduję się nawet na te, przed którymi przestrzegacie. Niestety, podobno szalunki "chałupnicze" są w tym przypadku nie do przyjęcia (tak zgodnie twierdzą wykonawca i kierownik). Nie wyobrażam sobie miesięcznego przestoju i tak budowa jest koszmarnie opóźniona. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, mają je super, ale dla mnie wtedy zabrakło;

przypomniałam sobie jeszcze, że jest taka firma na Wiosennej, ale nie pamiętam dokładnie nazwy. Tam wprawdzie też już dla mnie nie starczyło, ale kupowałam tam podpórki pod zbrojenie.

 

Hm, więc może przejadę się dzisiaj ulicą Wiosenną, żeby"wyśledzic" nazwę tej firmy. Dzięki za podpowiedź. Najgorzej, jeśli okaże się, że już tam dzwoniłam, dysponując tylko nazwą. :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zarówno do pieca, jak i do kominka mamy systemowy i na pewno teraz w tej drugiej budowie też takowy postawię. po dwóch latach użytkowania gdy przyszedł kominiarz powiedział, że przyyjemnie jest przychodzić do takich kominów, bo jest czyściutko i widać że ładnie się spala. Sąsiad postawił tradycyjne - już mu pękł i takie tam inne cuda

a jakie?? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich. Jesteśmy nowi na tym forum. Zaczynamy się budować na Bezrzeczu. Działka kupiona od Dom-Budu czyli chyba przy ul. Miętowa lub Bukszpanowa. Nie jestem pewny. Chłoniemy każdą informację na temat budowy gdyż to nasza pierwsza tego typu inwestycja. Będziemy wdzięczni za wszelkie porady. Prawdopodobnie pozwolenie na budowę uzyskamy około czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich. Jesteśmy nowi na tym forum. Zaczynamy się budować na Bezrzeczu. Działka kupiona od Dom-Budu czyli chyba przy ul. Miętowa lub Bukszpanowa. Nie jestem pewny. Chłoniemy każdą informację na temat budowy gdyż to nasza pierwsza tego typu inwestycja. Będziemy wdzięczni za wszelkie porady. Prawdopodobnie pozwolenie na budowę uzyskamy około czerwca.

 

Witam Sąsiadów.

 

Na Bezrzeczu jest nie tylko ulica Bukszpanowa i Miętowa ;-)

 

A jaki macie numer działki ?? Może Wam wtedy podpowiem przy jakiej ulicy będziecie mieszkać 8).

 

Skoro w czerwcu już macie mieć pozwolenie na budowę to pewnie macie już projekt - pochwalcie się.

 

Lewobrzeże górą. :lol:

 

P.S.

Kolejni FORUM-owicze na grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w majowe łądne popołudnie :lol: plan wykonany-świeto pracy uczczone pracą.ok 10 m kw ugoru zrobione zostało jeszcze ok 2000 mkw :lol: minus 200 na domek,a w środę grilek bo pewniejsza pogoda a dzisiaj wyskoczył mezus do kfc i obiadek był na działeczce,córcia stwierdziła ze jakby tak zawsze jadła na działce to wkoncu by przytyła-patyczek jeden :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pare słów o szalunkach na wiosennej juz nie istnieje zadna firma co by miała szalunki , pomorska maja szalunki koło salonu volvo . jedziem dalej na struga przed hartwigiem uliczka pomocnicza jak złomrex tak w głebi tej bocznej ulicy

I TO BY BYŁO NA TYLE INFO , CO WIEM TO PODPOWIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...