Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszytkich. Jesteśmy nowi na tym forum. Zaczynamy się budować na Bezrzeczu. Działka kupiona od Dom-Budu czyli chyba przy ul. Miętowa lub Bukszpanowa. Nie jestem pewny. Chłoniemy każdą informację na temat budowy gdyż to nasza pierwsza tego typu inwestycja. Będziemy wdzięczni za wszelkie porady. Prawdopodobnie pozwolenie na budowę uzyskamy około czerwca.

WITAJCIE :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich. Jesteśmy nowi na tym forum. Zaczynamy się budować na Bezrzeczu. Działka kupiona od Dom-Budu czyli chyba przy ul. Miętowa lub Bukszpanowa. Nie jestem pewny. Chłoniemy każdą informację na temat budowy gdyż to nasza pierwsza tego typu inwestycja. Będziemy wdzięczni za wszelkie porady. Prawdopodobnie pozwolenie na budowę uzyskamy około czerwca.

witamy serdecznie :) jeżeli zaczynacie w czerwcu to pewnie macie już adaptację projektu. Kto wam to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszomajowo

 

Co prawda na pochodzie nie byłam, ale kilometrów zrobiłam sporo.

Sadziłam dzis trawke w swoim ogrodku, wiec najpierw nawoz, rozgrabienie, wysianie trawki i wałowanie na 1500 metrów2.

 

Ale superowato wyszło. Już się nie mogę doczekać kiedy trawka wzejdzie.

 

pozdrawiam również nowych forumowiczów Jacka i Anię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja projektu prawie skończona. Teraz czekam na jakies pieczątki w jakimś ZUDzie w Policach. Ponoć będę mógł w tym tygodniu dokumenty od nich odebrać. Zaraz po tym występuje o pozwolenie na budowę. Mój cichy plan wbić łopatę na popczątku czerwca. Pierwotny plan zakładał, że dokonam owego czynu w marcu (marzyciel). Życie jednak szybko i brutalnie mnie zweryfikowało. Ale nic to nie poddaje się i jestem dobrej mysli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja projektu prawie skończona. Teraz czekam na jakies pieczątki w jakimś ZUDzie w Policach. Ponoć będę mógł w tym tygodniu dokumenty od nich odebrać. Zaraz po tym występuje o pozwolenie na budowę. Mój cichy plan wbić łopatę na popczątku czerwca. Pierwotny plan zakładał, że dokonam owego czynu w marcu (marzyciel). Życie jednak szybko i brutalnie mnie zweryfikowało. Ale nic to nie poddaje się i jestem dobrej mysli.

 

 

A czy jestescie zadowoleni z adaptacji i ile was kosztowala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wsztstkich :lol:

Na początek pochwalę się, że mam juz pięknie przygotowane pod ogródek (Didi :lol: :lol: ) i nie mogę sie doczkeać kiedy wzejdą pierwsze chwasty :lol:

Co do szalunków- jest firma w Ustowie/Kurowie0 to jest zjazd z Autostraday Poznańskiej vis a vis gazowni a prawo i po paruset metrach jest firma, ktróa wypożycza. Chyba PeterZ od nich brał. Kiedy ja budowałam było najtaniej. Aha- jeżeli chodzi o szalunki do stropu to jeszcze miał Pan Mirek Nosal w Dobrej koło stacji benzynowej Bobryk. Ale to wiadpomości sprzed 2 lat więc nie wiem czy aktualne. :-?

Pozdrawiam raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwieczor

 

PeteZ brał szalunki w Ustowie:-)

Wszystkie sprawnie i super, z tym, ze to było na przełomie lutego/marca, teraz moze byc koniecznosc czekania. tyle teraz nowych budow. Piotr pojechał dzis rowerem na Warszewo i mowi, ze nowych domów jak grzybow po deszczu...

 

pozdrawiam ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wsztstkich :lol:

Na początek pochwalę się, że mam juz pięknie przygotowane pod ogródek (Didi :lol: :lol: ) i nie mogę sie doczkeać kiedy wzejdą pierwsze chwasty :lol:

Co do szalunków- jest firma w Ustowie/Kurowie0 to jest zjazd z Autostraday Poznańskiej vis a vis gazowni a prawo i po paruset metrach jest firma, ktróa wypożycza. Chyba PeterZ od nich brał. Kiedy ja budowałam było najtaniej. Aha- jeżeli chodzi o szalunki do stropu to jeszcze miał Pan Mirek Nosal w Dobrej koło stacji benzynowej Bobryk. Ale to wiadpomości sprzed 2 lat więc nie wiem czy aktualne. :-?

Pozdrawiam raz jeszcze.

 

bikosa,

 

ja też czekam na pierwszy pokos tak jak widać na zdjęciu. Teraz sie niecierpliwię, ale za jakiś czas pewnie będe klęła, czemu ta trawa tak szybko rośnie i ciągle ja trzeba kosić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wsztstkich :lol:

Na początek pochwalę się, że mam juz pięknie przygotowane pod ogródek (Didi :lol: :lol: ) i nie mogę sie doczkeać kiedy wzejdą pierwsze chwasty :lol:

Co do szalunków- jest firma w Ustowie/Kurowie0 to jest zjazd z Autostraday Poznańskiej vis a vis gazowni a prawo i po paruset metrach jest firma, ktróa wypożycza. Chyba PeterZ od nich brał. Kiedy ja budowałam było najtaniej. Aha- jeżeli chodzi o szalunki do stropu to jeszcze miał Pan Mirek Nosal w Dobrej koło stacji benzynowej Bobryk. Ale to wiadpomości sprzed 2 lat więc nie wiem czy aktualne. :-?

Pozdrawiam raz jeszcze.

 

W Ustowie/Kurowie jest Alimex ale u nich zapisy na cztery tygodnie do przodu. U Nosala w Dobrej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pare słów o szalunkach na wiosennej juz nie istnieje zadna firma co by miała szalunki , pomorska maja szalunki koło salonu volvo . jedziem dalej na struga przed hartwigiem uliczka pomocnicza jak złomrex tak w głebi tej bocznej ulicy

I TO BY BYŁO NA TYLE INFO , CO WIEM TO PODPOWIEM

 

 

Kombi, dziękuję. Na Struga jeszcze nie próbowałam (chyba, bo mam telefony bez adresów :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikosa, Iwonka (i Adaś), jak ja Wam zazdroszczę tych prac ogrodowych. Na razie chodzę po swoim pobojowisku i wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądało za kilka lat.

Swoją drogą, kiedy rosły Wam ściany, czy mieliście przekonanie, że wybrany przez Was projekt jest tym właściwym? Ja chodzę po swojej landarze i myślę, dlaczego ona taka mała? :roll:

Najgorsze, że kilka rzeczy już bym zmieniła a co to będzie po zamieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikosa, Iwonka (i Adaś), jak ja Wam zazdroszczę tych prac ogrodowych. Na razie chodzę po swoim pobojowisku i wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądało za kilka lat.

Swoją drogą, kiedy rosły Wam ściany, czy mieliście przekonanie, że wybrany przez Was projekt jest tym właściwym? Ja chodzę po swojej landarze i myślę, dlaczego ona taka mała? :roll:

Najgorsze, że kilka rzeczy już bym zmieniła a co to będzie po zamieszkaniu?

 

trobe,

 

ze mną to było trochę inaczej. Ja kupiłam już działkę z rozpoczetą budową. Stały ściany, był juz dach. Tzw stan surowy otwarty.

Na tym etapie budowy, mogłam jeszcze zrobić kilka zmian i to uczyniłam. To był dom parterowy, ale wysoki, więc ja odrazu pomyślałam o poddaszu użytkowym i tak jest. Oprócz tego dobudowałam sobie wiatrołap, kilka ścian zburzyłam, przestawiłam i jest oki. Z domu o powierzchni użytkowej (chyba 138m2), zrobiło się 294m2. Aż sama w to nie moge uwierzyć :D

 

Więc póki możesz to działaj i głowa do góry.

 

A u mnie do zamieszkania to jeszcze daleko, (nie mam jeszcze podłóg wylanych), ale mój wymarzony ogródek już nabiera oddechu i pomalutku z zaskórniaków będę kupowała roślinki. :D

pozdrowionka

iwonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam popoludniowo

 

Witam nowych znowu lewobrzeze :-? a my z prawobrzeza i tak was dogonimy :D

 

A tak na powaznie . Czy oprocz Deutsche Banku ktorys z bankow proponuje kredyt w euro ale zeby rata byla w euro a nie przeliczana na zlotowki czy cos wam o tym wiadomo :D

 

W fortis można spłacać walutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...