Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

My zarówno do pieca, jak i do kominka mamy systemowy i na pewno teraz w tej drugiej budowie też takowy postawię. po dwóch latach użytkowania gdy przyszedł kominiarz powiedział, że przyyjemnie jest przychodzić do takich kominów, bo jest czyściutko i widać że ładnie się spala. Sąsiad postawił tradycyjne - już mu pękł i takie tam inne cuda

a jakie?? :p

Odpowiadam mimo, że się nie przywitałam, ale zrobię to później :D

 

kominy schidla - mogę o nich powiedzieć tylko w pozytywach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągam i przy okazji zapytam o kominy.

Czy kupowaliście systemowe? Jeśli tak, to jakie, gdzie i za ile? Potrzebuję jeden do kominka, drugi do pieca kondensacyjnego.

 

Ja oczywiście jeszcze też nie stawiałem - ale już troszkę temat ćwiczyłem.

 

Do kotła nie opłaca się systemowego. Najczęściej teraz piece mają zamkniętą komorę, a co za tym idzie przez komin pobierają powietrze do spalania i najlepiej to rozwiązać wpuszczoną do zwykłego kanału kominowego rurą dwuścienną danego producenta kotła. Systemowe kominy w takim zakresie będą strasznie drogie, a i podobno są problemy z podejściem z kotła. Oczywiście to było moje zdanie :D

My zarówno do pieca, jak i do kominka mamy systemowy i na pewno teraz w tej drugiej budowie też takowy postawię. po dwóch latach użytkowania gdy przyszedł kominiarz powiedział, że przyyjemnie jest przychodzić do takich kominów, bo jest czyściutko i widać że ładnie się spala. Sąsiad postawił tradycyjne - już mu pękł i takie tam inne cuda

 

A bo taki komin miał. W czasie wojny po zbombardowanych domach tylko

kominy zostawały. Taki by na pewno nie pękł.

wcześniej też ludzie w ziemiankach mieszkali :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam te z Pomorskiej - super. Trochę dużo formalności papierkowych przy wypożyczeniu, ale I klasa - Baum cośtam

 

A'propos, na Pomorskiej jaka firma? Zaczynam się gubic - wisiałam na telefonie nie zapisując adresów.

już szukam nazwy..........pomorze baumann mostostal tel 469 37 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich. Jesteśmy nowi na tym forum. Zaczynamy się budować na Bezrzeczu. Działka kupiona od Dom-Budu czyli chyba przy ul. Miętowa lub Bukszpanowa. Nie jestem pewny. Chłoniemy każdą informację na temat budowy gdyż to nasza pierwsza tego typu inwestycja. Będziemy wdzięczni za wszelkie porady. Prawdopodobnie pozwolenie na budowę uzyskamy około czerwca.

Witam nowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,witam

 

do Didi (ale nie tylko :) ) : chciałabym wiedzieć jaką masz POŚ ( czy masz rozsączkowanie do ziemi czy inaczej) i jak dużą masz działkę ? I jeszcze jedno pytanko : czy musiałaś wymieniać grunt pod POŚ? Ile kosztowała cię POŚ ?

 

pozdr

marta

działka 1600m, rozsączkowanie do ziemi, u nas na prawym brzegu jest grunt przepuszczalny więc niec nie musiałam robić

a koszt POS to 4600 i nic mnie nie interesowało (w tym był też żwir i inne takie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam popoludniowo

 

Witam nowych znowu lewobrzeze :-? a my z prawobrzeza i tak was dogonimy :D

 

A tak na powaznie . Czy oprocz Deutsche Banku ktorys z bankow proponuje kredyt w euro ale zeby rata byla w euro a nie przeliczana na zlotowki czy cos wam o tym wiadomo :D

 

W fortis można spłacać walutą.

 

 

Dzieki sprobuje do nich zadzwonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo.

 

Dziś już nie ma święta pracy - więc wstawać i do pracy :D

 

Nic z tego, hurtownie budowlane nie pracują a ja czekam od piątku na dowóz nadproży i Silki. :-? Moja ekipa pracuje cały czas i teraz będzie przestój. To jest niesłychanie frustrujące (powinnam napisac wk#@^&*@^&*) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A to prawie kazdemu wydaje sie ze jego dom taki maly a szczegolnie przy fundamentach :D

 

Bryta, ja już doszłam do stropu i niestety nadal wydaje się, że niektóre pomieszczenia są małe. Pocieszam się, że mniej (?) będzie do sprzątania. :roll:

jak zaczniesz do tych pomieszczeń kupować panele i płytki to złapiesz się za głowę, że one takie duże :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trobe,

ze mną to było trochę inaczej. Ja kupiłam już działkę z rozpoczetą budową. Stały ściany, był juz dach. Tzw stan surowy otwarty.

Na tym etapie budowy, mogłam jeszcze zrobić kilka zmian i to uczyniłam. To był dom parterowy, ale wysoki, więc ja odrazu pomyślałam o poddaszu użytkowym i tak jest. Oprócz tego dobudowałam sobie wiatrołap, kilka ścian zburzyłam, przestawiłam i jest oki. Z domu o powierzchni użytkowej (chyba 138m2), zrobiło się 294m2. Aż sama w to nie moge uwierzyć :D

Więc póki możesz to działaj i głowa do góry.

 

Iwonka

 

Problem w tym, że to co naprawdę ciężko mi zaakceptowac było dla mnie problemem również w fazie projektu, tylko dałam się, niestety, przekonac że będzie OK. Akurat w tym przypadku nie da się nic wykombinowac. No cóż, trzeba będzie pokochac. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A to prawie kazdemu wydaje sie ze jego dom taki maly a szczegolnie przy fundamentach :D

 

Bryta, ja już doszłam do stropu i niestety nadal wydaje się, że niektóre pomieszczenia są małe. Pocieszam się, że mniej (?) będzie do sprzątania. :roll:

 

 

Jak beda wykonczone pomieszczenia to efekt bedzie inny . Ja przy swoim tez sie zdziwie bo to bedzie tylko 130 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A to prawie kazdemu wydaje sie ze jego dom taki maly a szczegolnie przy fundamentach :D

 

Bryta, ja już doszłam do stropu i niestety nadal wydaje się, że niektóre pomieszczenia są małe. Pocieszam się, że mniej (?) będzie do sprzątania. :roll:

 

 

Jak beda wykonczone pomieszczenia to efekt bedzie inny . Ja przy swoim tez sie zdziwie bo to bedzie tylko 130 m

 

Bryta, u mnie 230 i zastanawiam się, gdzie to jest. To znaczy wiem, na górze, u mojego Syna. Niestety, tam też ja będę sprzątac, żeby przez antresolę śmieci nie sypały się na parter. :wink: Dół jest wyłącznie nasz - starych. Mój przyszły pokój jest o połowę mniejszy, niż ten w którym sypiam teraz. Pewnie dlatego wydaje się mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...